Çarpıtılan Tarih Olayları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    OttomanSlap bunu yazdı

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dubravnica_Muharebesi

ploşnik falan var, sözde osmanlı hiç yenilmemişti. taraflı tarihçilik yapıyolar. 

nasıl osamnlı hiç yenilmedi kiç söyledi bunu osmanlının 3 kere donanması yakıldı kaç kere de savaş kaybetmiştir kim bilir 

eklemeyi unutmuşum, kuruluş döneminde pasparlak olduğumuz söylendi hep. onu diyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Yav tarih olarak eski olduğu için unutuldumu yoksa özelliklemi kimse yazmamış merak ettim.Eğer özellikle kimse bahsini etmiyorsa nedeninide merak ettim?:)

Akademik olarak bile hala en güvenilir kaynak bu konuda Doğan Avcıoğlu' nun 5 ciltlik Türklerin Tarihi' dir.

http://www.nadirkitap.com/turklerin-tarihi-5-cilt-tam-takim-dogan-avcioglu-kitap607933.html

Bu kitapta Avcıoğlu tarihe yaklaşımı sebebiyle kırçıllı gerçeklikten hareket eder ve olaylarla ilgili bahsi geçen en ağırlıklı söylemlerin ve yazılı kaynakların hepsini ele alıp sentezleme yolu ile belli bir sonuç elde etmeye çalışır. Bu esnada okuyucada konular ile ilgili en ağırlıklı söylemleride öğrenme şansı yakalarız. Dolayısı ile Türklerin tarihi ile ilgili hemen her olayı detaylı şekilde öğrenebileceğiniz en ciddi kaynaktır.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Geçmiş gitmiş, yüzleşsen ne olur yüzleşmesen ne olur, geçmişe mazi derler... Şimdiye bakarsak hayalle uyutulan dizilerle avutulan bir ülkeyiz, milletiz diyemiyorum ulus kavramının ırzına geçileli çok oldu, ümmetiz de diyemiyorum çünkü yok öyle bir şey... ortak payda diye bir şey de yok sadece geçim derdi var herkes birbirini anında satacak pozisyondayken ne kültürün ne dilin ne dinin bir önemi yok çünkü ortak bir payda yok. İnsanlar önce doyacak, sonra giyinecek, sonra barınacak geri kalan her şey bunları takip eder. Adam akşam yiyeceği ekmeğin hesabını yaparken ne geçmişiyle ilgilenir ne geleceğiyle.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sittinsene
    sittinsene's avatar
    Erkek

birde yunanın izmirde denize dökülmesi yalanı var  ağaç yaşken eğildiği için bu yamukluğa he diyip geçiyoruz

sonra harf inkılabı  türklere yapılmış en buyuk ihanet soykırım

VERENDE..."O" ALANDA..."O" NEDİR SENDEN GİDECEK?,TELAŞINI GÖRENDE "CAN" SENİN ZANNEDECEK!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    sittinsene bunu yazdı

birde yunanın izmirde denize dökülmesi yalanı var  ağaç yaşken eğildiği için bu yamukluğa he diyip geçiyoruz

sonra harf inkılabı  türklere yapılmış en buyuk ihanet soykırım

Arap alfabesinin kabulu Türklere yapılmış en büyük ihanet.

Blue Screen of Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Konuyla da tam alaka, buyrun yilmaz abimin bugunku yazisi

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21619078.asp

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

tabi ki yalanlar vardir  tarih yazanlar illa ki çarpıtılmıştır ama bu yapılan şey dünyanın her yerinde vardir.

yani amerikada kendini büyük göstermek için yapmiştir mesela .

kalkıp da biz çocugumuza   yunanlılari denize döktük demicekmiyiz bence biraz  yalanin problemi yok .

insanların kendi geçmişleri ile gurur duymasi lazim  her şeyi oldugu gibi yazilmasi imkansiz.

mesela  gemilerin karadan yürütüldüğünü her duydugumuzda  göğsümüz kabarıyorsa  bırakalimda böyle devam etsin derim ben.

he yalan tarihi ne yapim dersenizde o zaman dünyada yazilan hiç bi tarih kitabi dogru degildir cünkü her ülke kendi yaptiğini iyi gösterir

kendi yaptiğini çok güzel gösterir.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hacılar bu harf inkilabindan başta yobaz arkadaşlar olmak üzere çok kişi şikayetçi =)

Beyler atatürk bu inkılabı arapça zor diye yapmıyor okullarda yanlış anlatıldığı gibi.

Atatürk medeniyet seviyesine erişmiş ülkelerin kullandığı alfabe diye buna geçiyor. O dönem arapçada doğru düzgün teknik yada bilimsel döküman bulamayacağınız gibi bugün bile arap ülkelerinde dünya yuvarlakmı onun tartışması yapılan TV programlarına sıkça rastlayabilirsiniz.

Bu sayede birçoğunuz genç yaşta elinize klavye alıp yabancı sitelerde birçok yazıyı iyi ingilizceniz olmadan da anlayabiliyorsunuz. (Ve tabiki medeni ülkelerin dili olan ingilizceyi de kolayca öğreniyorsunuz)

Tabi arapça windows da kullanabilirdiniz belki ama bugünkü japonca siteler size ne ifade ediyorsa birçok site de size onu ifade ederdi. Elbette isteseniz bu alfabeyi ayrıca öğrenirdiniz fakat hem milyonlarca kişi için 1 er senelik ömür kaybı hemde zaten bu adamların dilindeki eserleri okumanın önemini anlayacak kafa yapısına biraz zor ulaşırdınız.

Fakat bu söylediğimi o zamanın şartları ile düşünmeniz gerkiyor. Bugün çin ilerledi diye çin alfabesini kullanmak elbette ki abzürt fakat o zaman zaten taş çatlasın 10 tane gazete var memlekette, okuma yazma %10 falan ve neredeyse hiç arapça faydalı içerik yok.

Eğer arapça kullanılıyor olsa muhtemelen ben kendimi iyi bir teknik adam olarak yetiştiremezdim. Örneğin bırak Visual studionun arapçasını, türkçesini bile kullandığımı düşünmek istemiyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu konuyla ilgili tarafsız bir blog açsan ararştırırp ekleyeceğin makaleler fena tutar ilgiyle okunur birde 3-5 şaşaırtıcı reklam tamamdır..

internetten para kazanmaya soran arkadaşa tavsiyem :)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hacı tarih okusam ben açarım ama ben amatör olarak ilgiliyim. Yazdınmı belgeleriyle dökmek lazım. O siteye her kafadan adamlar bisürü mail atar ve başında adam gibi tarih bilen birilerinin olması lazım.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 8362 Toplam Mesaj: 72