folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Casper Bilgisayar Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

Casper Bilgisayar Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Merhaba arkadaşlar :)

Casper pc aldım bi hata edip ama bu hatanın sonradan farkına vardım:)

1 ay içinde power supply yandı, monitör desen 1 sene dayanmadı.. ki çok da dikkat ettiğim halde.. Teknik servisleri desen o kadar alakasız ki, illallah dedim :S Bunun gibi bir sürü - leri var gözümde..

Üstelik Çinden getirdikleri malları janjanlayıp, üstüne de casper etiketi yapıştırınca Türk Malı oluo.. En çok uyuz olduğum nokta ise bu :) Ama şimdi diyebilirsiniz ne sanıyodun ki başka die fln ama en azından o malın bi değeri vardır.. Başta benm gibi bilinçsiz kullanıcılar bunun fakında olmuyo maleseff :)) Neyse..

Sizin Casper bilgisayar hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Deneyimleriniz neler?

Fikir alışverişi yapalım :))

allcolorsarebeautiful.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    Aq casper storenın bende acayip inanılmaz pişman oldum aldığıma..

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    valla kardes bundan 10 sene önce bı pc aldım ve hıc bı sorun cıkmadı halada tıkır tıkır calısıyor  bı bu kadar daha gıder bence sadece monıtörunun tupu bıttı oda casperdan kaynaklanmıyor zaten benım kı cok ıyıdı senın ısın bırazda sansa kalmıs gıbı iade et olmuyormu?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

casper, exper, aidata markasi ne olursa olsun

icindeki parcalar casperin urettigi degil, o yuzden casper iyi exper kotu diye birsey yok

icindekiler onemli olan,

kasayida yaptirir cinde biyere ucuz..

kendi topladigin bilgisayarin hicbir farki yok

casperin monitorude yok kendi amblemi sadece

o yuzden en mantiklisi bilgisayarini kendin toplayacaksin

parcalarin 2 sene herturlu yine garantisi var derdiniz garanti ise..

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

1 Ay öncesinde dek Vatan Bilgisayarda Casper Masaüstü Pc Satış Elemanıydım..Bu Forumada çok yazdım o firmanın elemanı olmama rağmen pcleri para etmez.açıkçası şaşırıyorum tahribat'a takılıpda hazır pc alanlara..hazır pclerin ya özellikleri yüksek/kaliteleri düşüktür..yada kalitesi yüksek/özellikleri düşüktür..

casperda sattığımız

quad(4 çekirdekli)2.4 işlemcili

3 gb ramli

500 hddli

8500gt geforce ekran kartlı

20 inçli

pc'nin fiyatı 1650 ytl iken

aynı sistemin 19inç monitörlü 2 gb ramli hp bilgisarın fiyatı 2250 ytl idi..

casperın bir kere monitörü para etmez.dediğin gibi.

anakartlar foxconn diye tırt bir marka kullanıyor(bir kaç aydır msi'a döndüler)

ram olarak (vdata diye skindirik bir marka)

ekran kartı olarak saphire kullanıyor.bazı modellerde değişiyor ama..

monitör olayına gelince ne yalan söyliyim satışdan çok ölü piksel hatalaırndan dolayı değişim yapıyordum.abartısız söylüyorum teşhir için açtığım monitörlerin 10 tanesinden 8'i ölü pikselli çıkıyordu.ama müşterilerin çoğu ölü piksel nedir bilmediği veya dikkat edip bakmadığı için pek anlaşılmıyor..panel 5 para etmez.şöyle tek elinize alıp tuttuğunuzda ne kadar skindirik bir panel kullandığını anlıyorsunuz.ama hp sağlamlık ve dayanıklıkda iyidir.samsung panelleri kullanıyor.

aslında casper alanlarıda pek suçlamıyorum.gerek intel gerekse microsoft'ın türkiyede kanka olduğu bir şirkettir.türkiyede ilk olarak 4 çekirdekli ve 45 nanometreli işlemcileri ilk casper'a uygun fiyatlara verdiler.aynı şekilde lisans olayında da microsoftun güzellik yaptığı söyleniyordu..böylelikle ucuza getiriyorlar.müşteride düşük ama pahalı konfigürasyon yerine bunu alırım diye tercih kullanıyor.toplamadan bile daha ucuza geliyor.o sistemin muadilini toplamaya kalksanız muhtemelen o markanın ürünlerini bulmakda sıkıntı çekeceğiniz için aynı özellikde ama daha kaliteli markalara yönelirsiniz.fiyat 1800'den aşağı tutmaz.+ birde servis ve işletim sistemi lisans olayı var..iş yerinde kullanacaksanız anakart harici aldığınız toplama bilgisayarın yanında artık işletim sistemi verilmiyor.veya toplama yaptığınız elektronik mağazası işletim sistemsiz toplama yaptığınızda kasa garantisi vermiyor parça garantisi veriyor....vs..bir sürü terane

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    hp'den şaşmayacksın daş gibi makina

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    siz ne derseniz diyin kardes ben gozumle gordugume inanirim bende bundan 4 yil once casper alfaforce aldim yeni cikmisti ve surekli reklamlarini goruyodum sagda solda asik gibi oldum pc ye o zamanin parasiyla 2000 lira odeyip aldik.1 ay gecmedi ana karti yandi.Aldigim yeri aradim boyle boyle sorun var diye adamda casper alirsan boyle olur dedi.Ne diyosun lan sen senden aldim ben bu pc yi dedim.Pardon v.s dedi getir halledelim kasayi goturdum anakarti degisecekmis.Bana baska anakart verin bekleyemem dedim.Matbaadaydim ama degistirmediler 1 ay pc yi bekledim pc geldi aradan 2 ay gecti monitoru tirtladi zaten ama hakettigi performansi vermiyordu.Essek gibi pisman oldum

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Peki beyler bayanlar dizüstü bilgisayarlar nereden alınır? Yer Adana.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

"ontedi" tawsiyem parana kıy sony al :)

casperın pclerinde chipset kullanması da ayrı bi skandaldır :) biri vatan computer demiş çok haklı :)

vatan da çalışan arkadaşım war kötü mal sattıklarını kendi söylüyo :) casper'a dönecek olursak devletin desteklemesi

yüzünden bu kadar meşhur oldular :) yoksa haa vestel haa casper hiç bir fark yok yani :) son kullanıcılar için işlemciyi

intel ve amd yapmaktadır :) anakart ve ekran kartında da durum budur :) eee o zaman bir toplamacı olmak daha iidir diye

düşünüyorum :) adamların yaptığı teknik servis olayı hiç halta yaramıyo bence :) kendim sorunumu çözerim daha ii sonra

markalarda bi ipnelik war mesela format atamazsın olayı garantiden çıkıyomuş :) her zaman ii birer oemci olmaya bakın :)

markalardan uzak durun :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    bende aldıgıma pişmanım keşke kendim toplasaydım. şuan bi sorun yok ama ileri de nolcak Allah kerim

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    alınmaz..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 7589 Toplam Mesaj: 35