Çeklerin Erken Tahsilatı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar elimde 3 4 tane çek var bizim şirkete kesilmiş 2 şer binlik kesen firma battı . Çeklerinin hiç biri ödenmiyor şuanda fakat benim çekler 9. aya ait banka heryaprağa 1150 lira bir para ödüyor bu parayı erken alma şansım varmı 1000 lirada kabul. 

Konu gizli çünkü hem hukuki hem ticari sebeple.

Allah rızası için yada neye inanıyor saygı gösteriyorsaniz gereksiz mesaj atmayın konuya lütfen. 

mod: konunun gizlenmesi için bir sebebp yok şirketinin adı scarletbeard ya da gerçek adın o değilse  bir tek yanlış hesaba eft yapan sen değilsin

başlık yanlış düzeltilmiş pardon hocam.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

erken almak istiyorsan kirdircaksin haci. baska caren yok. bankalar erken odeme yapmiyor malaesef.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konuya balıklama atlıyorum umarım kızmazsın.

Beyler yanlış bir EFT yaptım. Durum da acil. Miktarda fazla adamlar 2 gündür geri göndermedi iyi mi? Yok mu bunun bir üst süresi? Amk elimizdeki para gitti la.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

Arkadaşlar elimde 3 4 tane çek var bizim şirkete kesilmiş 2 şer binlik kesen firma battı . Çeklerinin hiç biri ödenmiyor şuanda fakat benim çekler 9. aya ait banka heryaprağa 1150 lira bir para ödüyor bu parayı erken alma şansım varmı 1000 lirada kabul. 

Konu gizli çünkü hem hukuki hem ticari sebeple.

Allah rızası için yada neye inanıyor saygı gösteriyorsaniz gereksiz mesaj atmayın konuya lütfen. 

Banka 9. aydan önce yaprak parası 1150 lirayı vermez yasal olarak da 2018'e kadar ileri tarihli çekleri erken bozdurmak için bankaya başvurulamıyor. Erken almak istiyorsan bankanın anlaşması olan ya da olmayan bir faktoring şirketinden bozdurmayı dene. Kaç para ödediklerini buraya da yazarsan sevinirim.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Beyler yanlış bir EFT yaptım. Durum da acil. Miktarda fazla adamlar 2 gündür geri göndermedi iyi mi? Yok mu bunun bir üst süresi? Amk elimizdeki para gitti la.

Merhaba,Eft'yi yaparken yanlış yaptım demişsin.Gönderdiğin hesap numarasıyla göndermek istediğin isim tutuşmuyorsa bankayı arayıp bir şansını deneyebilirsin.Bazen isimle hesap numarası uyuşmayınca bankaya para geri dönüyordu.Ama tabi bankadan bankaya değişebilir.

Eğer para o hesaba gitmişse ve adam parayı çekmişse hukuken bir şey yapılacağını sanmıyorum.Tamamen adamların insiyatifinde bence.

Yargıya gidersen hakim bunu Türk Borçlar Kanunu Madde 7'e örnek gösterirse işin iştir.

Bana 3200 Tl gelmişti yaklaşık 1-2 ay önce adamları buldum yanlış oldu sanırım dedi adamlar farkında bile değildi ben de iade etmiştim.Ama etmesem bile kimse bana bir şey diyemezdi.

Avukata'da danışabilirsin daha sağlıklı sonuç alabilirsin.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

son gününe kadar çek geçerlidir çek hesabının son  güne kadar müsait olma hakkı vardır o yüzden  erken tahsilatını yapamazsın 
    hee illegal olarark mafyaya şuna buna kırdırırsan o ayrı tabi

@imlegend: malesef yapacak hiç bir şeyin yok adamın keyfinin gelip bankaya fazla yatan pararyla ilgili talimat vermesinin bekleyeceksin mecburen hocam işin kötü tarafı banka sana yanlış yatan hesap sahibi hakkında da bilgi vermez yasaktır verse en azından adamı arayıp baskı yapasın ama vermezler banka ancak irtibata geçer ulaşır dua et ki şirket hesabı filan olsun unutulmuş bir hesap olursa veya adamın telefonu yanlış ya da değiştirdiyse vay haline 

bu dururmda ancak sebebpsiz zenginleşme davası açarsın adama yanlış gönderdiğini belirtip mahkemenin sonuçlanmasının beklersin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Bankayı ara paranın o hesaba yatırılıp yatırılmadığını sor hatalı eft ise yani iban veya isim yanlışsa para havuzda bekliyordur döner. Ama 2 gündür geri gelmediyse Hesap adı ve IBAN'ı doğru yazdığını düşünüyorum para yanlış heaba gitmiş karşı taraf onay vermedikçe o parayı geri alamazsın.

Bir keresinde müşterimiz olan firma yetkilisi firma ibanı (örn:sönmez ltd.şti.) yerine firma adını taşıyan kendi ibanını vermiş örn:ahmet sönmez) bizde parayı gönderdik (yani para sönmez ltd.şti adına ahmet sönmez ibanına gitti) normalde kabul edilmemesi gereken bir eft işlemi ama ziraat bankası kabul etmişti. Bu durumda kabul eden banka şubesi kesinlikle hatalı ve hatayı düzeltmek için memurundan müdürüne pervane olmuşlardı ve aynı gün parayı iade ettiler :D

turkz tarafından 07/Ağu/14 21:24 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bilgilerin uyuşmasının imkânı yok. Hadi isim benzedi cep telefin numarası da mı benzeyecek. Bir de adres yazdım.

Önce de bir kaç kez yanlış gönderdim 24 saat geçmeden gönderdiler bilgi uyuşmazlığı nedeniyle?  Yapı Kredi Bankası bir türlü Vakıfbank a geri göndermedi. İptal edin dedim 2 gündür bekliyorum. Resmen işi bok ettiler. Amk benim paradan para kazandı yavşaklar. Herhalde son dk ya kadar bekleyecekler. 4 günmüş süresi de.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Serdar hocam ekran görüntüsü elimde var. Göndermeden önce aldım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Konu scarletbeardın karşılıksız çekin vadesinden önce bozdurulması konusu ama mod bile şaşırıp yanlış eft yaptı konuyu bir de not yazmış :D Kusura bakma scarletbeard hep imlegendin suçu. :)

Orjinal konu başlığı: aranızda bankacı var mı

Konu: karşılıksız çekin vadesinden önce bozdurulması

turkz tarafından 07/Ağu/14 21:41 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

3 kere ansayfa-konu yaptim. Baslik noldu boyle :D

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 1915 Toplam Mesaj: 17