Çeklerin Erken Tahsilatı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kalemlik bunu yazdı

Konu scarletbeardın karşılıksız çekin vadesinden önce bozdurulması konusu ama mod bile şaşırıp yanlış eft yaptı konuyu bir de not yazmış :D Kusura bakma scarletbeard hep imlegendin suçu. :)

Orjinal konu başlığı: aranızda bankacı var mı

Konu: karşılıksız çekin vadesinden önce bozdurulması

Yillardir kendimi hep parcaliyorum tr de isini bilen yok okuma yazma oranida cok dusuk kimse birseyi okumuyor. Ilgilenmiyor normaldir saglik olsun yorumlardan cevabimi aldim tsk ederim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

çekin üzerinde yazan vadenin hiçbir geçerliliği yok. çeki yazar yazmaz gidip bankaya paranı alabilirsin. tabii hesapta para varsa.

faktoring şirketi çeki kırmaz. şirket batık. onların elindeki şirket verileri bankalarda bile yok. neyin ne olduğunu biliyorlar. ayrıca hadi oldu da kırdı diyelim. senin de cirolamanı isteyecektir. parayı karşıdan alamazsa yine sana dönerler.

NovalgiN tarafından 08/Ağu/14 10:01 tarihinde düzenlenmiştir

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

süresi geçip ödemesi yapılmayan çekleri falan işleme koyabiliyorsunuz ..

fakat bankayla sıkı bi havanız varsa zamanı gelmemiş çekleride ödeyemeyeceğini düşünüorz

diyerekten vakti gelmeden işleme koyduranları biliyorum..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    NovalgiN bunu yazdı

çekin üzerinde yazan vadenin hiçbir geçerliliği yok. çeki yazar yazmaz gidip bankaya paranı alabilirsin. tabii hesapta para varsa.

faktoring şirketi çeki kırmaz. şirket batık. onların elindeki şirket verileri bankalarda bile yok. neyin ne olduğunu biliyorlar. ayrıca hadi oldu da kırdı diyelim. senin de cirolamanı isteyecektir. parayı karşıdan alamazsa yine sana dönerler.

Hesapta para olsa bile ileri tarihli çekin parasını alamazsın. Çek kanununda geçici madde 3'te yazıyor. 

Açıkcası faktoringlerin işleyişini bilmiyorum ama acil para lazımsa faturalı çekse 1000 tlden keslinlikle bozdurabilir diye düşünüyorum. Sormak lazım.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

faktoring de %10 kadar kesintiye gider çeklerin miktar küçük karşı taraf batmış felan fişman.

Çevrende hal toptancı bilmem ne bir yerlere git ordan mal çek sat en mantıklısı o olur. çok zarar etmeden sıyrılayım dersende zaten meblağda büyük deil. Faktoringe git en iyisi çevrende bu işi yapan yoksa.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    NovalgiN bunu yazdı

hocam çek görüldüğünde ödenir olayı eskidendi, şimdi vadesi geldiğinde ödenir. 

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
Toplam Hit: 1938 Toplam Mesaj: 17