Cep Telefonlarınızı Nasıl Yedekliyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

allah aşkına yardım, 

evde benim annemin ve eşimin olmak üzere 3 telefonun medyalarını yedekliyorum

oğlumun resim ve videoları oldugu için bulut falan değil direk pc de ve ayrıca harici hdd de saklıyorum

ancak 3 telefonu kablo ile ayrı ayrı klasörleri vs yedeklemek tam bir eziyet kablosuz çözümler güzel ancak çok yavaş

bana öyle bi program lazımki usb ile teli bağladığım zaman bana sadece mediaları gösterecek ( resim video vs)

ıvır zıvır klasörlerin içinde kaybolmadan, almadığım bişey kaldımı derdi olmadan ben bu medyaları nasıl yedeklerim?

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Usb ile bağlayınca telefonu ortam medyası olarak bağlaman gerek. 

Bu hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

oyle hocam zaten

ancak 50 çeşit klasör cıkıyor hele hanımın telefonda resimleri bulmak zulüm ıvır zıvır programlarla çekiyor fotoları her klasörü gezmek istemiyorum

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecmis Olsun
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

bence çok şey istiyon (: neleri yedekleceğini nerden bilsin bilgisayar. bide üç tane telefon. herpsinde farklı farklı yerlerdedir klasörler. dediğin gibi iş yapan program ben duymadım.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Fotoğrafları Google fotoğraflar oto yedekliyor, yer açayım mi diye sorunca eğer ok aç dersem galeriyi de komple siliyor. Telefonun diğer yedeği icin ise iCloud 50 GB 0,99€ karşılığında kullanıyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

bence çok şey istiyon (: neleri yedekleceğini nerden bilsin bilgisayar. bide üç tane telefon. herpsinde farklı farklı yerlerdedir klasörler. dediğin gibi iş yapan program ben duymadım.

altı üstü telefondaki jpeg mp4 gibi dosyaları tarayan bir prgoram bu...

Delegado_Zero 

ailem üst katta oturuyor benimki dahil 5 telefon var değil yedekleme bi telefon vatsaptan birine resim gönderince bile internet kilitleniyor

0.5 mbit upload malum ( bir resim bile 5 mb heleki videolar vs dersen tam bir kabus )

evdeki tüm yedeklemeler kapalı bu sebeple

DestinatioN tarafından 24/Mar/19 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Erkek

Google photos - drive

小さなカエル、小さなカエルの尾はどこですか?? ------- 王八蛋
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

ben de yedekleme ile ilgili 1-2 soru sormak istiyorum.

telefonum 64 gb ve 58gb kadarı dolu. 20-22 gb sadece fotoğrafların boyutu.  lanet telefonun hafızasının yarısını "Diğer Dosyalar"  denen gri alan oluşturuyor.  bu verilerden belgelerden kurtulmak istiyorum boş alan açabilmek adına. telefonda bulunan sadece fotoğrafları ve videoları yedekleyeceğim. amk android kullanıyor olsam direk DCIM dosyasını masaüstüne kopyalayıp fabrika ayarlarına döndürürdüm telefonu.

icloud saklama alanı alırsam ve bu fotoğrafları oraya yedeklersem kalite düşürerek mi atıyor yoksa kendi orjinal hali ile mi atıyor ? google fotoğraflara yedekliyorum ama sanki yedeklediğim ve orjinallerin kalitesi farklı gibi.

Özetlemek gerekirse ;

1- bu "diğer" yazan allahın belası alandan nasıl kurtulabilirim ?
    2- icloud saklama alanı alırsam fotoğrafları orjinal hali ile mi yedeklemiş oluyorum ?

KotomineKirei tarafından 24/Mar/19 23:33 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

ben de yedekleme ile ilgili 1-2 soru sormak istiyorum.

telefonum 64 gb ve 58gb kadarı dolu. 20-22 gb sadece fotoğrafların boyutu.  lanet telefonun hafızasının yarısını "Diğer Dosyalar"  denen gri alan oluşturuyor.  bu verilerden belgelerden kurtulmak istiyorum boş alan açabilmek adına. telefonda bulunan sadece fotoğrafları ve videoları yedekleyeceğim. amk android kullanıyor olsam direk DCIM dosyasını masaüstüne kopyalayıp fabrika ayarlarına döndürürdüm telefonu.

icloud saklama alanı alırsam ve bu fotoğrafları oraya yedeklersem kalite düşürerek mi atıyor yoksa kendi orjinal hali ile mi atıyor ? google fotoğraflara yedekliyorum ama sanki yedeklediğim ve orjinallerin kalitesi farklı gibi.

Özetlemek gerekirse :

1- bu "diğer" yazan allahın belası alandan nasıl kurtulabilirim ?
    2- icloud saklama alanı alırsam fotoğrafları orjinal hali ile mi yedeklemiş oluyorum ?

Apple'ın yıllardır vazgeçemediği saçmalığı. Uygulamaların önbelleği şişiyor. Mesala Android belli bir yerden sonra önbellek dosyalarını silip kendine yer açabiliyor. Ancak Apple bilerek buna müdahale etmiyor ki müşteri daha fazla verip yüksek kapasiteli iPhone veya iCloud ek alan satın alsın. Tek çözüm telefonu sıfırlayıp yeniden kurmak.

Google fotoğraflarda kotasız ve ücretsiz seçeneğini seçersen kaliteyi düşürerek yükler. 

Ücretsiz ve sınırsız foto-video yedekleme için önerim Yandex disk. Direk ham haliyle yüklüyor. Verilerinizi John'lar yerine birazda İvan'lar görsün. 😃

mkyb tarafından 24/Mar/19 23:42 tarihinde düzenlenmiştir

Bu hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bv.wifisync

programı denemedim, android cihazlardaki klasörleri wifi yerel ağı üzerinden pc'ye sync etmeye yarıyor

modemin çekim gücüne ve cihazların modeme yakınlığına göre 3-5 MB / sn ile dosya aktarımı yapabilirsin

PC'de dosya paylaşımı ve ağ keşif ayarları açık olmalı

modemde AP isolation (kullanıcı izolasyonu diye de geçebilir) kapalı olmalı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Apple'ın yıllardır vazgeçemediği saçmalığı. Uygulamaların önbelleği şişiyor. Mesala Android belli bir yerden sonra önbellek dosyalarını silip kendine yer açabiliyor. Ancak Apple bilerek buna müdahale etmiyor ki müşteri daha fazla verip yüksek kapasiteli iPhone veya iCloud ek alan satın alsın. Tek çözüm telefonu sıfırlayıp yeniden kurmak.

Google fotoğraflarda kotasız ve ücretsiz seçeneğini seçersen kaliteyi düşürerek yükler. 

Ücretsiz ve sınırsız foto-video yedekleme için önerim Yandex disk. Direk ham haliyle yüklüyor. Verilerinizi John'lar yerine birazda İvan'lar görsün. 😃

Telefonu sıfırlamadan önce yedek alırsam bu "diğer" yazan bölümü de yedekleyecek değil mi ? eğer öyle ise hiçbir anlamı kalmayacak yedek alıp sıfırlamanın.

Az kaldı valla en sonunda satıp kurtulacağım şu telefonu, note 8 ya da mi 8pro  alacağım. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 2288 Toplam Mesaj: 51
telefon telefon yedeklemek