Cep Telefonu Alırken Neye Dikkat Ediyorsunuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir fikir ve tartışma konusu açıyorum.

Bir cep telefonu alırken nelere dikkat ediyorsunuz ?

işletim sistemi tercihiniz nedir ? - apple, windows mobile, symbian, blackberry, android, bada vs..

Dokunmatik, dokunmatik + tuşlu, sadece tuşlu, kızaklı vs..

Marka tercihiniz ? Nokia, blackberry, apple, samsung, sony ericsson, lg, trident, çin malı vs..

Yeni cep telefonu alırken bu gibi özelliklerin yanında nelere dikkat ediyorsunuz ?

Ayrıca bugün bir cep telefonu alacak olsanız ve para sıkıntınız olmasa hangi cep telefonunu alırsınız ? Neden ?

Ben normalde nokia markasını tercih ediyorum.Ancak nokianın symbian ı bırakması ve windows mobile ile anlaşması beni düşündürüyor.

Android işletim sistemi de google sayesinde oldukça iyi bir duruma geliyor.Gün geçtikçe büyüyor.

Nokia nın N8 telefonunu almayı düşünüyorum.N8 de söylendiği gibi kapanma sorunu yok.Bu sorun sadece N8 in birkaç serisinde var.Diğerleri normal.

N8 almazsam ona alternatif olarak Blackberry torch alıcam.İşletim sistemini beğeniyorum.

N8 almazsam bunun tek sebebi artık symbian işletim sisteminin yerini windows mobile ın alacak olmasıdır.

Sizin fikirleriniz nedir ?

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En az ema(elektro manyetik alan) salınımı,doğaya dost bileşenlerden yapılması,fiyat,şarj süresi,ihtiyacıma göre işlevsellik-(konuşturabiliyor mu? - mesaj rahat atılabiliyor mu?)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Paraya ve garantiye bakarım aga.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Sar/işlevsellik oranı

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

1-tel ufak olacak

2-arama yapsın msj atsın yeter.  Geçen bi telefon sordum,kadın anlattıkça anlatıyo anlattıkça anlatıyo dedim yeter! yeter sus ! Azına kürekle vuracam ! yok efendim adresi giriyomuşun sana konuşuyomuş aha böyle gidecen 100 metre yardır sonra sola dön camiye varmadan falan...kardeşim ben gideceğim yeri biliyorum bulamazsam zaten ağzım var çeviririm sorarım bi vatandaşa.herşeyin bi çözümü var.ne güvenecem telefona? 

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

ben önce telefonun şıklığınna bakarım. cins ilginç bir telefon olmalı. yani herkesin kullandığı telefonu almam ben. ikinci

olarak şarj süresi. öyle markaymış işletim sistemiymiş özellikmiş pek bakmam :) zaten telefonun % 70 özelliğini kullanmayan biriym.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Beyaz renkli bir Apple olmasına.

Ehl-i Byte
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

önce fiyatına şööle yandan yandan bi bakarım. sonra uzaktan görünüşünü şöööle bi süzerim. daha sonra özelliklerine çaktırmadan göz gezdirir, beendiysem hemen al

-maaaam :D

uff paran olcak bitane alcan şundan değişe değişe kullancan der geçerim :D

Cigu bigule :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

önce nokia sına bakarım :)

sonra güncel teknolojileri destekliyormu bakarım

sonra pil ömrüne bakarım

sonra sar değerine bakarım

en son tipine bakarım :)

hepside uyuyorsa 5800 ı alırım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

marka tercihi (sony e. samsung, lg, motorola)  (ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL)

SAR değeri önemlidir.. 1.30'ün üzeri gerçek risktir.. 1.10 ve aşağısı tercih edilmeli  (ÖNEMLİ)

dokunmatik sistemi kapasitif olmalı. .(ÖNEMLİ) rezistiften uzaklaşın derim :)  mümküne gorilla screen bulursam paraya kıyar onu alırım :)) 

ivmeölçer mutlaka olmalı (accelerometer) (ÖNEMLİ)

işlemcisi en az 650-700mhz olmalı.. (ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL)

hoparlör kalitesi desibel oranı yuksek olmalı.. (gsmarena.com da review bölünüden bakılabilir) (ÖNEMLİ)

artık kamera standardı 5.0Mp... (video çekimi 30 fps..)

symbian yerine android veya win 7 (ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL zaten güncel O/S larda her uygulama bulunabiliyor)

GPS + WIFI + 3G olmazsa olmaz.. (ÖNEMLİ) (bt soylemeye gerek yok olmayan telde yok.)

mini veya microusb girişleri de artık standart.. (ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL)

pil gücü de önemlidir...

piyasadaki 3g telefonların çoğunda artık ikincil kamera özelliği gelmiyor maalesef.. ama olsa mesela ilk tercihim olur.

-----------

ağırlık, boyut, renk,  PEK Benim için önemli değil...

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

önce markanın Nokia OLMAMASINA ! dikkat ederim. (hem çöp alıp hem kazık yemek kötü birşeydir)

ardından işletim sistemi Android veya BADA  2side aynı zaten

Dokunmatik AMOLED ve KAKASiTiF olması önemlidir

marka tercihi şuan en kaliteli üretimi yapan Samsung , HTC veya SonyEricson

işlemci 1Ghz veya üstü olmalıdır (yeni nesil uygulamaları kaldırabilmeli )

kemera HD video çekebilmeli  5-8MP telefon için yeterlidir 

Param çoksa Galaxy II alırım şuanki gibiyse  Wave Rulez sebep herşeyin içinde barınması malzeme kalitesi yani herşeyi için

+ olarak 

nokia nın dokunmatikte sıctığının örnekleridir  N8 ve 5800  

telefon kendi kendine kitlenir  , kamera performansı iyi değildir , işletim sistemi zaten hiç birşey degildir yerlerde sürünür.

nokia para tuzağıdır. yıllarca yaptı belli olmadı ama dokunmatikte marka değerini belli etti.

2010 lu yıllarda apple ve nokia alan teknolojiden anlıyorum demesin.

Toplam Hit: 4478 Toplam Mesaj: 49