folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ciddi Bir Türkiye Gerçeği

Ciddi Bir Türkiye Gerçeği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

İlla kendini okullamı geliştireceksin diyen arkadaşlara loblarımla gülüyorum.

4 yıllık kampüs hayatı bile insanı o kadar çok geliştirir değiştirir hayat açısını ufkunu açar ki anlatılamaz.

Şu okumadan ordan burdan zengin olan iş sahibi müteahitlerle gidin bakın muhattap olun sonra gidip mühendisleriyle muhattap olun. Siz o okumadan zenginlerle iyi anlaşşıyorsanız zaten sizde onlardansınız demektir size çare tükenmiş demektir :)

yukarıda yazılanlara katılıyorum. Emmeyi gömmeyi biliyon madem durumun yok ne sikime evleniyorsun? Götüne güvenmeyen evlenmeyecek arkadaş.Hadi götüne güvenmiyorsun evleniyorsun birde gidip çocuk yapıyorsun. sonra böyle zr duruma düşersin işte.

Bu parasız çulsuz evlenen şeyine sahip çıkamayanlar bu ülkeyi batırıyor katılıyorum

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:
    -----------------------------

4 yıllık kampüs hayatı bile insanı o kadar çok geliştirir değiştirir hayat açısını ufkunu açar ki anlatılamaz.

Şu okumadan ordan burdan zengin olan iş sahibi müteahitlerle gidin bakın muhattap olun sonra gidip mühendisleriyle muhattap olun. Siz o okumadan zenginlerle iyi anlaşşıyorsanız zaten sizde onlardansınız demektir size çare tükenmiş demektir :)

yukarıda yazılanlara katılıyorum. Emmeyi gömmeyi biliyon madem durumun yok ne sikime evleniyorsun? Götüne güvenmeyen evlenmeyecek arkadaş.Hadi götüne güvenmiyorsun evleniyorsun birde gidip çocuk yapıyorsun. sonra böyle zr duruma düşersin işte.

Bu parasız çulsuz evlenen şeyine sahip çıkamayanlar bu ülkeyi batırıyor katılıyorum

hocam hepsine eyvallahda götüne güvenip evlenmek için en az 1 evin ve aylık 2 bin lira gelirin olması gerekiyor. türkiyede % kaç evlenebilir sence o zaman?

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

okusan da okumasan da öyle bir insan olmalısın ki

ileride evlendiğin zaman çocuğun olduğunda

o çocuk bana şunu alır mısın dediğinde

acaba alırsam cebimde kaç param kalır diye düşünmemelisin.

evet işte o zaman bir şeyler başarmış olursun.

Allah Türktür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

okuyacakta ne olacak amk tayip gibi bizi soyacak sonra

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Turania bunu yazdı:

ExpirE bunu yazdı:

hocam hepsine eyvallahda götüne güvenip evlenmek için en az 1 evin ve aylık 2 bin lira gelirin olması gerekiyor. türkiyede % kaç evlenebilir sence o zaman?

kardeşim 2 insan sever birbirini bir yolunu bulur kiraya çıkar ama bir şekilde evlenir.

Peki durumu yoksa o çocuğu niye yapsın o çocuğun günhı ney?

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Turania bunu yazdı:

Okula gitmesine izin vermeyen ailesini ihbar etti

Sivas'ta oturan 11 yaşındaki Aykut Polat, para sıkıntısı nedeniyle okula gitmesine izin vermeyen ailesini polise ihbar etti. Olay yerine gelen ekipler küçük çocuğu alarak karakola götürdü.

Yeni eğitim-öğretim yılı bugün başladı. 16 milyon öğrenci ve 700 bin öğretmenin ders başı yaptığı yeni öğretim yılında Sivas’ta Tuzlugöl Mahallesi’nde oturan Mustafa-Gülizar Polat çiftinin tek çocukları Aykut Polat kendisini okula göndermeyen ailesini 155 polis imdat hattını arayarak polise ihbar etti. Gelen ekipler bir süre aile ile görüştü. Daha sonra Aykut Polat ve annesi ekipler tarafından alınarak ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Tek isteğinin okula gitmek olduğunu söyleyen Şehit Yılmaz Eğmir İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Aykut Polat, "Babam beni iki yıldır okula göndermiyor. Bende bugün 155’i arayarak ’Ailem beni okula göndermiyor’ diye ihbar ettim. Polis amcalar geldi. Tek isteğim okula gitmek" dedi.

İki yıl önce 4’üncü sınıfa geçen Aykut’un geçen yıl da okula gönderilmediği belirtildi. Anne Gülizar Polat, "Eşim inşaatlarda geçiçi olarak çalışıyor. Çocuğumuzu okutmak istiyoruz. Ama durumumuz iyi değil, bu nedenle okula gönderemiyoruz" dedi.

http://gundem.milliyet.com.tr/okula-gitmesine-izin-vermeyen-ailesini-ihbar-etti/gundem/gundemdetay/19.09.2011/1440479/default.htm

(Bir yorumda dikkatimi çekti : Bir Baba İçin ne kadar zor bir durum. Paran yok diye çocuğunu okula gönderemiyorsun çocuğun ise seni zor durumda bırakıyor.)

Hocalar ne olacak böyle..?

ben sana  söyliyim hocam bir bok olmaz bu s******tiğimin ya beni konuşturma hoca  onu yapan geri kafalı insanıun beynini s**m ben tamam susun artık gözünüzü sevim yazmayın bişey orospu tavuklar oldukça bu memlekette bi sikim olmaz tamam hocalar uzatmayalım konuyu olay bu işte 

Ayet var, ayet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recobaba
    recobaba's avatar
    Erkek

TheRaBBiT bunu yazdı:

Hocam söylemesi kolay. O üni. terklerin kaçta kaçı üni.yi okuyanlardan daha iyi yerlere gelmiş. Türkiye şartlarında üni. bitirip iş bulamazken bir de okumasan ne olur. Herkesin microsoft gibi fikirleri yok. 200 bine hiç dersen bir bakmışsın o paranın binde birine muhtaç kalmışsın.

uzun uzun yazdımda neyse, oturduğum yerden gayet iyi kazanıyorum ünv. mezunu falan da değilim neyim varsa kendi emeğimle yaptım ve bununla gurur duyuyorum. Baba parasıyla ünv.ye gidip sonra kız peşinde koşmaktan sidik zoruyla mezun olmuş yığınla adam var bu ülkede, sonra iş bulamıyoruz elin amerikalı mimarı ağaç yontmayı bile biliyorken bizimkiler onların projelerini editlemeyi bile beceremiyorlar. peehhh hade bee

Batılı ülkelere oranla top, ipne ve homoseksüel sayısı daha az bir milletiz o yüzden biz daha delikanlıyız:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Huzurlarınızda bu gecenin anlam ve önemi belirten şarkı olarak, John Lennon abimizden Working Class Hero'yu  seçiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=1R9Gsg1biDw

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Yalan lan bunlar inanmayın sakına milleti konuşturmamak için ağazınıza sakız veriyorlar o kadar çocuk ne anlar okuldan falan

düşünsenize çocukken annenizi babanızı ne kadar çok sevdiğinizi öyle birşey yaparmısınız hiç yada o yaşta o bilgiye sahipmiydiniz bi düşünün.

Hepsi kıbrısı k.ırakı şehitleri füze kalkanını milli eğitimin Atatürk ilke ve ınkilaplarının kaldırılmasını millet unutsun diye

böyle absürd çok ilgi çekici saçma ve hayret verici haberleri çıkartıyorlar bakın her kanalda bunlar konuşuluyor ve göreceksiniz

yarın herkesin dilinde bunlar olucak bunu konuşucaklar..

Pekiya gölgelenenen gündem başlıkları geliceğimiz için onca önem arzeden onları kim konuşucak?

FuCk yOu System..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

göt kadar çocuk 155'i arayarak babam beni okula göndermiyor ama ben okula gitmeyi çok seviyorum diyerek feryat eden çocuk, babasının durumunun kötü olduğunu ve bu sebepten dolayı okutamadığınıda düşünebilir!.. bu olayda ne yazıkki bilinçlilik değil bilinçsizlik var.. hem anne babada hem çocukta.. anne baba bi taraftan mal, çocuk dahada mal.. aklı yetişkin bi çocuk nasıl olurda babasından şikayetçi olabilir? o.çocu o senin baban amk gönderemiyor işte pezevenk...

alta da yazmışsınız! bakamayacaksan doğurmayacaksın diye? ya hangi biriniz tam layıkıyla ailenizden istediklerinizi buldunuzda konuşuyorsunuzki.. adam evlenmiş durumuda iyi ohh. sonra durumları olmamış bu duruma düşmüşler.. farkındaysanız çocuk 4. sınıf öğrencisi.. bir baba 4. sınıfa kadar okutacak sonra okutmayacak! sizce bu adam mal mı da okutmayacak? demekki adamın durumu iyi değil bilader..

hemen insanları kötülemeyi biliyorsunuz.. çok bi sik biliyosanız gidin yardım yapın çocuğunu okutsun adam.

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
Toplam Hit: 4084 Toplam Mesaj: 43