folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ciddi Dolandırıldım.. Konuyu Bilen Arkadaslardan Yardım Taleb Ediyorum.. Biraz Aciliyeti Var

Ciddi Dolandırıldım.. Konuyu Bilen Arkadaslardan Yardım Taleb Ediyorum.. Biraz Aciliyeti Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

merhabalar kücük bi sorunum var belki bilgisi olanlar vardır özetle anlatayım cıkar yol gösterirseniz sevnirim.

Eşim hediye amaclı bitane siteden abiye elbise sipariş etmiş. Baslarda güvensiz bulmus bunu iletmiş whatsapp üzerinden msjlasma telefon araması falan bi şekilde kanmıs ve kapıda ödemeli şeklinde sipariş etmiş. Ürün bikaç gün sonra UPS kargo ile elimize ulaştı. Ürün ödemesini kargoya yaptık teslim aldık. eve geldik ürün ambalajını bi actık ki alakasız minik bir elbise gelmiş. 

Whatsappla esimin ileşitim kurduğu numarayı arıyım dedim bir baktık 0580 li işletme hesabı whatsapp. aradığımda sanırsam engellendiğimiz için direk mesgul calıyo.

faturaya bir bakayım dedim sorun yok kaşe var firma ismi var. ama ürünün adı yok faturada sadece elbise adet 1 olarak yazıyo. neyse faturada ki kaşedeki numarayı aradım mobil gsm numarası caldı caldı acan yok 2ci aramamda engellenmişim. sonra sikayet ediceğime dair sms msjı attığımda ardından tekrar arandığımda mesgul caldı tekrar fakat 0850 li whatsap üzerinden dönüş yaptılar. 

beğenmediyseniz iade yapabilirsiniz gibi msjlarla cevap veriyorlar sanki sorun yokmus gibi.. ptt üzerinden iade edebileceğim hakkında bi iade kodu gönderdiler bunu ptt den bu sekilde yaparsınız diye.

neyse iade yapalım dedim. sonkez siteye bi bakalım diye gireyim dedim sitedeki logo hersey değişmiş adresi aynı yazmama rahmen https://tr34-shop.abiye.com.co/ bu siteye yönleniyo site aynı hersey aynı ama marka ismi değişik.

biraz arastırma yaptım  https://www.sikayetvar.com/lucy-abiye

benim basıma gelen aynısı burada insanların basına gelmiş iade süresi geçmesine rağmen kimse 3 4 ay da bile para iadesi almamıslar. bugun iade yapıcaktım son dk vazgeçtim cüünki benden fatura orjinali ve icinden cıkan iade sozlesmesi imzalamamı istiyolar.  aşağıda paylasıcam

nasıl bi yol izlemeliyim. benden fatura aslını da iade için istediklerini söylüyorlar bide özellikle sözleme formunu imzalamamı istiyolar.. sizce ne yapmalıyım özellikle sözleşme beni biraz işgillendirdi imzalamadan kargolasam iade sansım yok mu nasıl yol izlemeliyim beni bilen bi arkadas yönlendirirse sevinirim uğrasmak istiyorum bunlarla ne olursa olsun 
    formu imzalayarak göndersem burda maddelerde bikaç ilginc detay var para iadesine kadar hukuki yola basvuramamıcağım gibisinden seyler yazmıslar imzalamadan göndersem iade sansım yokmu? ilk sorum bu bide faturayı da paylasayım..

fatura aslını göndermesem fotokopi göndersem olur mu elimde orjinal fatura olmazsa hak iddaa edememe gibi bi dururumum olurmu yarın bigün tüketici hakem heyetine basvuramama gibi.. bana yardımcı olursaniz sevinirim. eşimin gözünde bişeyi becerememe korkum yettide arttı bana..

csabanci tarafından 10/Oca/23 00:08 tarihinde düzenlenmiştir

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Kaç para gönderdiniz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Kaç para gönderdiniz

1568 tl gibi bi rakam dostum. olan oldu giden gitti farkındayım da ben ciddi anlamda uğrasmak istiyorum esimin gözünde bişey basaramama durumuna düşmek istemiyorum. sadece ben fatura aslını ve o formu imzalasam herhangi bi hakkım kalmama durumm olur mu?

csabanci tarafından 26/Tem/22 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

Evrim içi mürit..laugh is live..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı
    tosun bunu yazdı

Kaç para gönderdiniz

1568 tl gibi bi rakam dostum

Ufak bir miktarsa hiç uğraşma diyecektim

Az para değilmiş. O sözleşme ıvır zıvır kağıtları geri gönderme yazışmaları ve para gönderdiğin hesap bilgileriyle dekontla direk savcılığa şikayet et

sonuç alman zor görünüyo hocam belli ki şebekeler. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sen elinde olan ne varsa savcılığa gitmeyi unutma.

bunlar şebeke gibi birşey. muhtemelen savcı mubattap bulana kadar bunlar 50 kere senaryo depişecek.

ama yinede şikayetini yap belki bir

hata yaparlar da yakalanırlar.

benim elektrikli bisikletin akülerini çalan piç profosyonel hırsızdılar ailece.

bulunduğum yerde çalışan hiç kamera yoktu bulunma olasılığı çok düşüktü.

ama bu piç hata yapıp aküleri çaldıktan sonra kafası güzel gezmiş çarışıda sağda solda önünde akülerle.

polis izini sürüp götürdüğü dükkana kadar bulmuştu.

kardeşi hayret abim nasıl yakalandı şaşırdık bizde gardaşş demişti hatta.

yani mücadeleni brakma

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Gitmiş o para

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

okadar sacma salak insanlarn uzerne isyeri kurup neler yapiyorlar hocam ugrasirim diosanda butun cikti vs kargo evrak ne varsa hazirla savciliga ver sonuc alirsin ama ne zaman bilmiyorum gecnis olsun.. yapilan is tamamen resmiyetde duzgun sen iade suresini gecirmeden savciliga ver sonra iade islerini yap ama uzulmeni istemem sonuc alamazsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

ben olsam uğraşmam adamlar cezaevine girecek halleri yok ya..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

kesinlikle savcılığa git. 

senin paranı alman seneler sürse bile en azından başkakalarını dolandıramasınlar, herkes boşverdiği için bunlar böyle rahatlar.

Cigu bigule :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taskafa
    taskafa's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her şey yasal hiç bişey çıkmaz.

Fatura var mı ? Var.

Ürün gönderildi mi ? Evet.

Faturada belirtilen ürün mü ? Evet.

İade kabul ediyorlar mı ? Evet.

İadede de kendilerini garantiye almak için faturayı istiyorlar. Faturayla beraber yollayınca iade falan olmayacak. :D

Faturayı göndermezsen de faturayı göndermediğiniz için iade yapamıyoruz diyecekler. :D

(bi tek burdan şikayetçi olabilirsin)

Akılsızlık etmişsiniz ne yazıkki. Legal olarak bişey çıkmaz. İllegal bir durum yok ortada.

taskafa tarafından 26/Tem/22 10:37 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2660 Toplam Mesaj: 30
dolandırıldım :) acil