folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çıldırıyorum! Devlet Hayatımızla Oynuyor!

Çıldırıyorum! Devlet Hayatımızla Oynuyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Şu aralar çok stresli ve sinirliyim.

Ne olduğu belirsiz idealler uğruna, hayatı hiçe sayılan tam 1 milyon 800 bin öğrenci. Daha kısası devletin 6 ağustosa kadar katledeceği vatandaş sayısı.

Pazartesi gününden beri her sabah 7 buçukta kalkıp okul okul gezdim klavuz bulacağım diye. Daha dün bulmayı başardım. Kurumun ne kadar boktan icraatler sinsilesi ile dolduğunu, daha klavuzu bulmaya çalışırken anladım.

Bir yıl boyunca hukuk olacak hukuk olacak diye kafasını kırıp çalışan ben, en büyük darbeleri yine devlet tek eliyle 3 sınavda aldım.

Hukuk hayallerimin bittiği o gün, LYS sonuçlarının açıklandığı günse, nasıl bir durumun içinde olduğuma anlam veremiyordum.

Şimdiyse daha gördüklerimiz göreceklerimizin yarısı olmadığı şu 19-20 yaşındaki bizlere hayatının kararını verdiren ve bu kararı verdirirken de, bize araştırma ve inceleme zamanı tanımayan, üstüne bir de bok gibi para kazanıyorken işini yapmaya tahammülü olmayan bir kurumadır bu sitemim.

Klavuzu incelediğimde GAZİ İŞLETME 360 puan görülüyor. Düzeltme kağıdında ise bu bölümle ilgili hiçbir ibare yok. Dersaneden aldığım not çizelgesinde ise GAZİ İŞLETME 421 puan görülüyor.

Klavuza göre hayli hayli kazanıyor, dersaneye göre bir baltaya sap bile olamıyorum.

Ecdadına küfretmemek için kendimi zor tuttuğum kurumun biri HATA YOK DÜZELTTİK diyor, şarap çanağına tükürmemek için ağzımı bantladığım dersanenin biri de KLAVUZLAR HATALI BİZİM DEDİKLERİMİZ DOĞRU diyor.

Ulan bana 19 yaşında hayatımın kararını verdiyor devlet! Klavuz yanlış, dersaneler başına buyruk ve kalabalık. Ortada puan var klavuz yok. Yalanlar, boşluklar, kim vurduya gidecek öğrenciler!

Biz kime göre tercih yapacaz! Kime güvenip hayatımıza yön veren bu aşamayı atlatacaz! NERENİN PUANI KAÇ! ŞEREFİNE TÜKÜRDÜĞÜM puanımla nereye giriyorum! Ulan sonumuz ne olacaK! kime güvenecez kime inanacaz lan biz! !

Çıldırmak üzereyim. Her şey bir tarafa, sınav sonucumu bekleyen SÜLALEM var ulan kapı da!

Nerde bu millet, nerde ulan bu devlet!

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

çewren we ailen ne kadar baskı yapmış sana :S hayatımızı becerilerimizi umursamadan tek bi sınawa bağlıolar sonra kaderin çizilmeye başlıo bence daha düzgün dersanelere bakmalısın benim kardeşimde aynı dertten müzdarip 446 puan aldı ama oda hukuğa giremio sanırım 

dewdim dewrildim geldim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

artık biri/birileri dur demeli bu gerizekalı sistemin gidişatına

Yapay zeka, zeka değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaaareeem
    kaaareeem's avatar
    Erkek

Haklısın da hani 19 yaşımda hayatımın kararını verdiriyolar diyorsun ya orayı bir türlü anlamıyorum.Hayatının kararını kaç yaşında vermeyi bekliyorsun ki!Yök'ün "ufak" yanlışlığını haklı bulduğumu söylemiyorum ama bu hayatta bazı şeylere erken karar vermek gerektiğini düşünüyorum..Hani erken kalkan yol alır diye bir laf var.

Ayrıca dün yök başkanını yumurtayla susturmaya çalıştılar ama adam çok çevikmiş beee :D:D:D

Mr Anderson welcome back , we missed you.Can you feel it, Mr. Anderson, closing in on you? Oh, I can. I really should thank you, after all it was your life that taught me the purpose of all life. The purpose of life is to end.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asswipe
    asswipe's avatar
    Erkek

ilk önce şunu anlaman lazım. hiçbiryerin puanı sabit değil. sürekli oynuyor. her sene en son giren kişinin puanı taban puan olarak geçiyor klavuzlara. bi sene herkes tercih eder taban sıralama 10000inci gözükür bi sene kimse tercih etmez 50000lere düşer. çok acayip bi yere takılmışsın. 24 tane tercih hakkın var, istedikleri yaz sırayla, en sonlarada hiçbiri olmazsa en azından buraya giderim tercihini yaz bi kaç tane. gelirse gelir gelmezse gelmez. yapcak pek birşey yok. en nihayetinde seviyeye göre yerleştiriyolar. başarılı olan başarısız olana nazaran tercih konusunda önde oluyor. sınavın amacıda bu zaten.

araştırmaya zaman vermiyolar demişsin, lise hayatın boyunca en azından 4 sene geçiriyorsun, daha ne zamanı istiyon?

az
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Bu sistemin  değişmesi demek eğitim sisteminin kökten değişmesi gerek. Çünkü bir sınavda olabilecek bir şey değil bu konu. Bu sınavı kaldırmak içinde ilk okuldan ele alıp gelmek lazım. Şu anda  da olabilecek bir şey gibi durmuyor. 

Kısacası serzenişler gereksiz.

Ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu kervandan gideceksiniz...

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    devlet ölüyü diriyi s.kti gözünü anayasaya dikti. neymiş vatandaş başbakana diyormuş ki "KURTAR BİZİ BU DARBE ANAYASASINDAN KURTARRRR !" hey başbakan kulaklarını aç iyi dinle! vatandaş geleceğini arıyor, milyonlarca mağdur öğrenci ve bunlarin aileleri var. vatandaşın sorunu ile ilgilensene! boş işlerle uğraşma. başbakan sen şimdi bana provakatör dersin yada öğrenciler üzerinden siyaset yapma dersin, senin yaptığın siyaseti de görüyoruz, öğrencinin ve ailelerinin psikolojisini bozdun.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

asswipe bunu yazdı:
    -----------------------------

ilk önce şunu anlaman lazım. hiçbiryerin puanı sabit değil. sürekli oynuyor. her sene en son giren kişinin puanı taban puan olarak geçiyor klavuzlara. bi sene herkes tercih eder taban sıralama 10000inci gözükür bi sene kimse tercih etmez 50000lere düşer. çok acayip bi yere takılmışsın. 24 tane tercih hakkın var, istedikleri yaz sırayla, en sonlarada hiçbiri olmazsa en azından buraya giderim tercihini yaz bi kaç tane. gelirse gelir gelmezse gelmez. yapcak pek birşey yok. en nihayetinde seviyeye göre yerleştiriyolar. başarılı olan başarısız olana nazaran tercih konusunda önde oluyor. sınavın amacıda bu zaten.

araştırmaya zaman vermiyolar demişsin, lise hayatın boyunca en azından 4 sene geçiriyorsun, daha ne zamanı istiyon?

4 yıl boyunca hatta orta okuldan beri tek hayalim avukat olmaktı. BU uğurda çalıştım ve araştırmalar yaptım.

Beni yaptığım matematik netlerine göre devlet yerleştireceğine HUKUK komisyonu kurulsun, hukuk komisyonu hukuk isteyen öğrencileri sınava soksun, kendi yaptığı sınava göre kazanamadın ya da şurayı kazandın desin. Benim yıllardır kurduğum hukuk hayalini niye engelliyor ki! Ben belki matematik yapamıyorum ama çok kaliteli bir hukukçu olacağım bunu nerden biliyorlar? Belki 4 dili olan bir avukat olacağım ve dış işlerine yükselip uluslararası kamu oyunda daha etkin savunmalar yapacağım? Bunların hepsini niye 3 matematik sorusuna mahkum ediyorlar ki? Devlet kendi eliyle öldürüyor kendini!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    devlet ölüyü diriyi s.kti gözünü anayasaya dikti. neymiş vatandaş başbakana diyormuş ki "KURTAR BİZİ BU DARBE ANAYASASINDAN KURTARRRR !" hey başbakan kulaklarını aç iyi dinle! vatandaş geleceğini arıyor, milyonlarca mağdur öğrenci ve bunlarin aileleri var. vatandaşın sorunu ile ilgilensene! boş işlerle uğraşma. başbakan sen şimdi bana provakatör dersin yada öğrenciler üzerinden siyaset yapma dersin, senin yaptığın siyaseti de görüyoruz, öğrencinin ve ailelerinin psikolojisini bozdun.

Abi diyecek söz bırakmamışın. Arkandayım sonuna kadar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    yaw cildiracam artik bende arkadasin safhasinda deilim ama cok kotu durumdayim heeleki bir muaamma dolaniyor ortada kime sorsam baska bisey soyluyor bir kez daha soriyorum.. Gecen yil a bolumu 400 puanla kapatmis kilavizda yaziyor benim puanim 399 simdi o bolumu yazamiyormuyum? Varmi boyle bisey ya istedigim yeri yazarim ben kafama gore geliirse gelir gelmezse gelmez deilmi?

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

eray bunu yazdı:
    yaw cildiracam artik bende arkadasin safhasinda deilim ama cok kotu durumdayim heeleki bir muaamma dolaniyor ortada kime sorsam baska bisey soyluyor bir kez daha soriyorum.. Gecen yil a bolumu 400 puanla kapatmis kilavizda yaziyor benim puanim 399 simdi o bolumu yazamiyormuyum? Varmi boyle bisey ya istedigim yeri yazarim ben kafama gore geliirse gelir gelmezse gelmez deilmi?

hah ben de onu merak ediyorum. 2009 öss'de en küçük puan 425. Ben de 421 aldım. Geçen sene en düşük 425 aldı diye 421 puan alan ben o bölümü seçemiyor muyum?

Toplam Hit: 4272 Toplam Mesaj: 36