folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çıldırıyorum! Devlet Hayatımızla Oynuyor!

Çıldırıyorum! Devlet Hayatımızla Oynuyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

aynı durumdayız kardeşim. aynı düşüncedeyim. nalet olsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Alıştırın kendinizi böyle şeylere,bunu geçtikten sonra da kpss çıkacak karşınıza o da aynı boktan,hiçbir farkı yok.Bunda bir üstüne torpil ekleniyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asswipe
    asswipe's avatar
    Erkek

Paragrafi bunu yazdı:
    -----------------------------

asswipe bunu yazdı:

ilk önce şunu anlaman lazım. hiçbiryerin puanı sabit değil. sürekli oynuyor. her sene en son giren kişinin puanı taban puan olarak geçiyor klavuzlara. bi sene herkes tercih eder taban sıralama 10000inci gözükür bi sene kimse tercih etmez 50000lere düşer. çok acayip bi yere takılmışsın. 24 tane tercih hakkın var, istedikleri yaz sırayla, en sonlarada hiçbiri olmazsa en azından buraya giderim tercihini yaz bi kaç tane. gelirse gelir gelmezse gelmez. yapcak pek birşey yok. en nihayetinde seviyeye göre yerleştiriyolar. başarılı olan başarısız olana nazaran tercih konusunda önde oluyor. sınavın amacıda bu zaten.

araştırmaya zaman vermiyolar demişsin, lise hayatın boyunca en azından 4 sene geçiriyorsun, daha ne zamanı istiyon?

4 yıl boyunca hatta orta okuldan beri tek hayalim avukat olmaktı. BU uğurda çalıştım ve araştırmalar yaptım.

Beni yaptığım matematik netlerine göre devlet yerleştireceğine HUKUK komisyonu kurulsun, hukuk komisyonu hukuk isteyen öğrencileri sınava soksun, kendi yaptığı sınava göre kazanamadın ya da şurayı kazandın desin. Benim yıllardır kurduğum hukuk hayalini niye engelliyor ki! Ben belki matematik yapamıyorum ama çok kaliteli bir hukukçu olacağım bunu nerden biliyorlar? Belki 4 dili olan bir avukat olacağım ve dış işlerine yükselip uluslararası kamu oyunda daha etkin savunmalar yapacağım? Bunların hepsini niye 3 matematik sorusuna mahkum ediyorlar ki? Devlet kendi eliyle öldürüyor kendini!

devlet öğrettiği şeyi soruyor. sen lisede matematik gördüysen sormaya hakkı vardır. dediğin sisteme tek taraflı bakma. her okul hatta her bölüm için sınav yapılsa, durum dahada zorlaşır. hem öğrenci seçimi öğretim kurumlarına bırakılırsa rüşvetin, adam kayırmanın önüne geçilemez bir hal alır. ayrıca dediğin gibi olursa 50 farklı sınava girmende gerekebilir. hukuk komisyonu kuruldu ve sınava aldılar ve geçemedin, almadılar seni. ozaman ne yapcan? komisyon komisyon koşturcanmı? mevcut sistem daha uygun bugünki durum için.

ben komple formal eğitime karşıyım. ama bugünkü sistemde mevcut sınav sistemi normal birşey.

az
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

Paragrafi bunu yazdı:

eray bunu yazdı:
    yaw cildiracam artik bende arkadasin safhasinda deilim ama cok kotu durumdayim heeleki bir muaamma dolaniyor ortada kime sorsam baska bisey soyluyor bir kez daha soriyorum.. Gecen yil a bolumu 400 puanla kapatmis kilavizda yaziyor benim puanim 399 simdi o bolumu yazamiyormuyum? Varmi boyle bisey ya istedigim yeri yazarim ben kafama gore geliirse gelir gelmezse gelmez deilmi?

hah ben de onu merak ediyorum. 2009 öss'de en küçük puan 425. Ben de 421 aldım. Geçen sene en düşük 425 aldı diye 421 puan alan ben o bölümü seçemiyor muyum?

istediğiniz yeri yazarsınız öyle diyen vatandaşa kocaman bir siktir çekin

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    osym başkanı utanmadan "OSYM'NİN PARASI YOK" diyormuş. ben beni bildim bileli osym ögrencinin kanını emiyor. yine de osymnin parası yok diyorsanız demekki verdiğimiz paralari cebe indirdiniz. bir insan bu kadar utanmaz olur. yüzü de kızarmıyor hiç.

osym'nin nede bir düzenleme kanunu nede bütçesi var. adam haklı. geçen sene yanılmıyorsam 80 trilyon YÖK'e aktarıldı kullanılamadığı için.

peki neden ? bitçesi olmayan bir kurum gelirlerini kullanamazda o yüzden. birilerine ağır ithamda bulunmadan önce azıcık araştırın

bu onların namus ve şerefleri ile alakalı. nasıl senin namus ve şerefin senin için ilk sıradaysa onlar içinde öyle.

öyle paraları cebe indirdi demek çok acı..

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Tüm arkadaşlar haklı gerekçeler göstermiş. Tüm arkadaşlara katılıyorum. Bu mesajı yazarken Türkiye'de yaşadığımı unutmuşum. Kusura bakmayın

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Klavuza bakmadım almadımda her hangi bir süre varmı bu klavuzlar için şu güne kadar alabilirsiniz vs.. ?

Cagito ergo sum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Hükümet yine o eskimiş beyniyle bize bu hayatın yalan olduğunu anlatmaya çalışıyor galiba ;(

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

MrAmor bunu yazdı:

Klavuza bakmadım almadımda her hangi bir süre varmı bu klavuzlar için şu güne kadar alabilirsiniz vs.. ?

Hiçbir fikrim yok. Geçtiğimiz pazartesi klavuz açıklandı okullardan temin edebilirsiniz 3 lira dediler ve hemen tükeniyo acele edin dediler.

Pazartesinden beri her saba 7 buçukta gidip bütün okulları gezdim 3 liralık klavuz için bir hafta uykumdan ve 50 liralık benzinimden oldum.

Bir gün çıkmadım o da cumartesi günüydü kuzenim aradı abi klavuzlar dağıtılmaya başlanmış ve bitmiş dedi.

Tabi korktum biraz da kendi kendime söylendim. Sonra kuzenim sağ olsun ben sana aldım merak etme dedi.

Öyle işte hiçbir fikrim yok. Yarın son gün derler tercih biter klavuz bitmez, tercih bitene kadar satılır derler yarından kalmaz kimsenin elinde

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

Paragrafi bunu yazdı:

4 yıl boyunca hatta orta okuldan beri tek hayalim avukat olmaktı. BU uğurda çalıştım ve araştırmalar yaptım.

Beni yaptığım matematik netlerine göre devlet yerleştireceğine HUKUK komisyonu kurulsun, hukuk komisyonu hukuk isteyen öğrencileri sınava soksun, kendi yaptığı sınava göre kazanamadın ya da şurayı kazandın desin. Benim yıllardır kurduğum hukuk hayalini niye engelliyor ki! Ben belki matematik yapamıyorum ama çok kaliteli bir hukukçu olacağım bunu nerden biliyorlar? Belki 4 dili olan bir avukat olacağım ve dış işlerine yükselip uluslararası kamu oyunda daha etkin savunmalar yapacağım? Bunların hepsini niye 3 matematik sorusuna mahkum ediyorlar ki? Devlet kendi eliyle öldürüyor kendini!

sen hangi ulkede yaşadığını unutmuşsun,

ne komisyonundan bahsediyosun

hukuk komisyonu kuracaksak

tıp, dişcilik, eczacılık, mühendislik, işletme, iksitas, mimarlık vs vs vs hastane yöneticiliği diye bile bölüm var

hepsine  komisyon kuralım yüzlerce komisyon olsun, sence rüşvet dönmezmi?

hukuk komisyonu başkanı galatasaray hukuğa dayısının oğlunu sokmazmı?  mümkünmü sence

ayrıca şuanda tek bi sınav yapılıyo onda bile birsuru sorunlar problemler cıkıyo,

yüzlerce sınav oldugu zaman sence daha cok sorun cıkmazmı?

şuanki sistem ülkemiz için malesef en ideal sistem,henüz neyazikki senin dedigin aşamaya gelemedik

-diger bi nokta senin hukuk kazanıp kazanamamanla o klavuzdaki yanlışın bi alakası yok,  sıralaman  yetiyosa tutarsın bukadar basit

beni yanlış anlama ösymnin hatası konusunda ne desen haklısın, yaptıkları cok buyuk bir hata madur ettiler herkesi

inşalah kazanırsın istedigin bolumu,

çocuktum,büyüdüm
Toplam Hit: 4269 Toplam Mesaj: 36