folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Çin'de Yaşayan/Yaşamış Kimse Var Mı?

Çin'de Yaşayan/Yaşamış Kimse Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Demek seni de yurt dışına göndereceğiz. İnşallah istediğin gibi olur. Sibirya Ekspresi ile Doğu buluşması ayarlarız. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

mis gibi ıstakoz midye ucuz et yemeğin nesi kötü ki anlamadım

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    mavitutku bunu yazdı

sa gençler doğma büyüme shenzhenliyim. soruları alayım.

Mesaj yazan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Açtığım konuyu unuttum yoğunluktan. Bu alıntıdan hareketle genel bir cevap yazayım :

Gidilecek şehir vs belli değil şu an. Onu baştan belirteyim. Ön araştırma yapıyorum şu an. En büyük problemim yemek. Yemek fiyatları, gündelik hayat pahalılığı gibi meseleleri özellikle merak ediyorum. Pek fazla İngilizce bilen yok deniliyor doğru mu? Çince bilen öğreneniniz varsa neler söyleyebilir? Gündelik konuşmalar yapabilecek seviyeye gelmek ne kadar sürer tahminen? Yazmayı okumayı ayrı tutuyorum. Ona dair de tecrübeleriniz varsa onları da alayım. Ayrıca öğrenciler için konaklama seçenekleri nelerdir? Ev ya da oda tutmak mümkün mü? Süreç sıkıntılı olur mu? Yurtlar ne alemde? Türkler ne alemde? Şimdilik bu kadar. Teşekkürler.

Yemek sıkıntı çekebilirsin biraz. Fakat acık bufe(dapaydan) deniyor ucuz agiz tadina göre yemekler bulabilirsin. + Müslüman lokantaları var  yemek fiyatları uygun.Ben chengdu ayaletindeyim. Örnek bulunduğum şehri 2ye ayrıyorlar old city , new city diye . Binalar ,lokantalar ,kirlilik vs değişiyor aralarında old city daha pis , ucuz daha cok insan var vs.Büyük şehirlerde ingilizce bilen sayısı diğer şehirlere göre daha fazla . Konuşma ve yazma olayı bambaşka düzeyde. Çince'de 4 harf tonlaması var . Cümleyi düz söylediğinde anlamıyorlar. Çince öğrenebılıyorsan gelmeden öğrenmenı tamsiye ederim kesinlikle burada sana yardımcı olucak arkadaşın yoksa kesin Türkiye'de kursa giderek öğrenmelisin. Hostel, aile yanı konaklama , ev kıralama , universite yurdu gibi avrupada olan secenekler burada'da mevcut . 5-6 KEZ Çine geldim 1 kez bile Türk görmedim geldiğim şehirde. Bazi büyük şehirlerde Türk restorantı mevcut.Tek türk görebileceğin yer orası bile olabilir. Türk arkadaş bulurum diye beklentin olmasın çok.

Martech tarafından 04/May/17 00:31 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    mavitutku bunu yazdı

sa gençler doğma büyüme shenzhenliyim. soruları alayım.

Mesaj yazan tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Açtığım konuyu unuttum yoğunluktan. Bu alıntıdan hareketle genel bir cevap yazayım :

Gidilecek şehir vs belli değil şu an. Onu baştan belirteyim. Ön araştırma yapıyorum şu an. En büyük problemim yemek. Yemek fiyatları, gündelik hayat pahalılığı gibi meseleleri özellikle merak ediyorum. Pek fazla İngilizce bilen yok deniliyor doğru mu? Çince bilen öğreneniniz varsa neler söyleyebilir? Gündelik konuşmalar yapabilecek seviyeye gelmek ne kadar sürer tahminen? Yazmayı okumayı ayrı tutuyorum. Ona dair de tecrübeleriniz varsa onları da alayım. Ayrıca öğrenciler için konaklama seçenekleri nelerdir? Ev ya da oda tutmak mümkün mü? Süreç sıkıntılı olur mu? Yurtlar ne alemde? Türkler ne alemde? Şimdilik bu kadar. Teşekkürler.

Yemek sıkıntı çekebilirsin biraz. Fakat acık bufe(dapaydan) deniyor ucuz agiz tadina göre yemekler bulabilirsin. + Müslüman lokantaları var  yemek fiyatları uygun.Ben chengdu ayaletindeyim. Örnek bulunduğum şehri 2ye ayrıyorlar old city , new city diye . Binalar ,lokantalar ,kirlilik vs değişiyor aralarında old city daha pis , ucuz daha cok insan var vs.Büyük şehirlerde ingilizce bilen sayısı diğer şehirlere göre daha fazla . Konuşma ve yazma olayı bambaşka düzeyde. Çince'de 4 harf tonlaması var . Cümleyi düz söylediğinde anlamıyorlar. Çince öğrenebılıyorsan gelmeden öğrenmenı tamsiye ederim kesinlikle burada sana yardımcı olucak arkadaşın yoksa kesin Türkiye'de kursa giderek öğrenmelisin. Hostel, aile yanı konaklama , ev kıralama , universite yurdu gibi avrupada olan secenekler burada'da mevcut . 5-6 KEZ Çine geldim 1 kez bile Türk görmedim geldiğim şehirde. Bazi büyük şehirlerde Türk restorantı mevcut.Tek türk görebileceğin yer orası bile olabilir. Türk arkadaş bulurum diye beklentin olmasın çok.

Teşekkür ederim hocam. Çince'yi Türkiye'de öğrenmek pek mümkün değil. Sinoloji bitirip de Çince konuşamayan, Çin'de ağlayan insanlardan bahsediliyor. Eğer gidecek olursam Türklerle irtibatı kısa bir müddet düşünüyordum. O da tecrübe paylaşımı için. Diğer cevap yazan arkadaşların da mesajlarını bekliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Demek seni de yurt dışına göndereceğiz. İnşallah istediğin gibi olur. Sibirya Ekspresi ile Doğu buluşması ayarlarız. 

Sadece niyet aşamasında hocam şu an. Ama Sibirya Ekspresi'ne iyi güldüm :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Neye karar verdin? Ben pazartesi gidiyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Hocam ne istiyor çine gitmek için? Pasaport olayları ne? Bildiğimiz normal pasaportumuz var. Geçen sene endonezyada vizeyi kapıda ödeyip almıştım. Kapıda ödeyip alabiliyor musun?

watervay tarafından 08/Eyl/17 08:11 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Pikacu bunu yazdı

:))) O kadar cok yazdin ki valla yolcu edesim var. İstanbulda olsam gelecegim o kadar.

Bari giitigin yerden fotograf at.

forumda gorursem foti isteyeceğim  haberin olsun.

Adim adim ama :) gitmeden orayi gezmiş gibi olalim 

Not: yanliş anlama hoşuma gittigi icin yazdim.

futurist tarafından 08/Eyl/17 08:25 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

:))) O kadar cok yazdin ki valla yolcu edesim var. İstanbulda olsam gelecegim o kadar.

Bari giitigin yerden fotograf at.

forumda gorursem foti isteyeceğim  haberin olsun.

Adim adim ama :) gitmeden orayi gezmiş gibi olalim 

Not: yanliş anlama hoşuma gittigi icin yazdim.

Pazartesiye daha çok var. O zamana kadar gelip beni yolcu edersen çok sevinirm.

Gidince, buraya atacağım resimlerle sizi de götürmüş kadar olacağım. 

Konuya da @literatur 'un durumunu merak ettiğim için yazdım. Ben gidiyorum, belki şevke gelir, kendisi de gitmeye karar verir. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Yüksek devam ediyor halâ Pikacu :) Çin işini araştırıyordum sadece. Sana iyi yolculuklar. Bakalım doktoraya kadar başka nelerle karşılaşacağız.

Toplam Hit: 3791 Toplam Mesaj: 22
çin yurtdışı tecrübe uzak doğu