folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

Coca-Cola Zero Bana Ne Yapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Evet 0 kalori ve dişleri aşındırmakdan başka zararı yok 

http://physiqonomics.com/aspartame/

C10H15N tarafından 08/Ağu/19 13:42 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı

Zararlı ise neden satılıyor noktasında bir kaç şey eklemek isterim.

Günlük hayatımızda yemek-içeçek kişisel temizlik ürünleri giydiğimiz giysiler belli bir miktarda kimyasal içeriyor ve hepsi zararlı. Bir maddenin insana zararlı olduğunun ispat edilmesi bunun kayıt edilmesi ve listelenmesi ciddi anlamda zaman alıyor( Şuan bunu IARC yapıyor mesela). Bundan 50 yıl sonra kolanın kanser yaptığı kanıtlanabilir ve yasaklanabilir bilemeyiz.

2. bir konu alınan maddenin dozajıdır, coğa maddenin zararlı olduğu bilinmesine rağmen piyasada olmasının asıl sebebi budur. Ürün yasaklıdır evet ama gramajda şu kadar ppm olursa kabul edilebilir şeklinde sınırlandırılmıştır.

Isıl işlem görmüş sucuk sosis vs konusunu hatırlayanlar vardır şuan bu ürünler kanser yaptığı düşünülen ( bu grupta mu suan bilemedim) grupta piyasan cekildi mi ? hayır, ama alıp almama ksizin elinizde.

Kolaya gelirsek bana pek güven vermiyor içmemeye dikkat ediyorum, yılda 1-2 bardak gibi bir tüketimim var. Ama salak gibi gluten içeren gofret alıyorum :)

Edit: Güzel bir örnek geldi aklıma eskiden oo süper yalıtım malzemesi yanmıyor bunları evlere koyalım diyerek kullanılan sonradan süper kanser yapıcı olduğu anlaşılan malzeme neydi ?

- Doğru bildiniz, asbest reyiz :)

pek alakası yok ama aklıma geldi sabah sabah bi adam vardı mantar bilimcisi araştırmalar yapıyo hangisi zehirli hangisi değil diye hatta hangi mantar nasıl pişirilir ne ile daha güzel olur filan, neyse konu şu memleketin bi yerinde bölgedeki herkesin yediği bi mantar var araştırma sonucu mantar zehirli ama uzun vadede böbrekleri bitiriyo gidip bilinçlendirelim adamları filan diyolar konuşuyolar diyolarki bu mantar zehirli yemeyin böbrekleri bitiriyo adamın biri çıkıp nasıl zehirli biz yedi göbektir yiyoruz hiçte bişey olmuyo zehirli olsa şimdiye kadar bişey olmazmıydı, soruyorlar adama ki ailende böbrek sıkıntısı çeken varmı cevap: he var babam böbrek yetmezliğinden gitti annem de dayımda amcamda, o bölge de yaygın bi böbrek yetmezliği mevcut anlaşılan bu mantar yüzünden. insan oğlunun genelinde var amaan nolcak şimdi yediğimiz herşey zehirli 

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Ayda bir denk gelirse 1 bardak kola içerim ( onu da genelde yarın bırakırım )hocam sen ne yaptın yav benm içim kalktı şekerden

yemeklerin yanında şade soda yı deneyin alışınca mükemmel oluyor hemde hazımsızlığı alıyor. 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

çok ilginç hiç bişe yapmaması lazım aslında. 

az içiyor olabilirsin 5lt içmeye özen göster.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 7040 Toplam Mesaj: 65
coca-cola zero bizi kopartıyo olmasınlar