Çocukken Mahalle Maçlarında Ettiğimiz Muhabbetler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek

bizim mahalle maçlarında hep kavga olurdu ilçedeyken futbolla alakam yokken kaleci yaptılar beni bileğimi kırdılar akabinde piskopatca oynuyoduk artık .

bzm takım oyuncu : görmüyonmu lan karpuz gibi ofsaytı babanın gözü mk.

karşı tkm : ne zamandan beri ofsaytlı oynuyoz lan

bzm takım oyuncu : nediyon lan sen aalllaaa

..

sonra şahap diye bi öküzle tanıştım kendisi benden 5 yaş büyüktü şimdi denizlispor altyapısında falan diye duydum adı üstünde öküz olduğu için kastiyen toplara öküz gibi vurması lazımdı (: ama tanıştığımızda toplara böle vurduğunu söylememişti bende haberden fransız bi kaleci olaraktan . .. bileğim çatladı o geçti ardıdan forvet oynadım ordada ayak bileğim çatladı .. ama maçlar aynı şiddette gidiyodu yani .

bzm : fool mk .

karşı : nası fool :|

bzm : ( çelme takarak ) aha böle

karşı : lan senin dedeniii

bzm : allaa ananeni .. diye gidiyodu yani

toprak sahada oynuyoduk biz sonra oturduğumuz çevreye sayamıcağımız park yaptılar bitti gitti eski zevk gerçi bende taşındım :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    bende çok iyi oynayamazdım şöle her takımda 1-2 kişi olurdu ipne bütün heryerde oynardı beni defansa atarlardı :) o 1-2 kişi olan da hep her allahın saniyesi pas isterdi alırdı kimseye pas atmazdı kamil çalımlayarak karşı kaleye gitmeye çalışırdı kaptırınca yanıma neden gelmiyorsunuz derdi hay allam ya uyuz olurdum o zamanlar bi de çok iyi oynamazdımd efansa atarlardı beni top hiç ayağıma gelmez genelde hep kapıp ileri sallarım  bazen o en iyi adam defansa gelip top alırdı taa forvete gitmek için önüne sağlam adam gelince korkar hemen bana pas atardı bende mal gibi apışıp kalırdım kapıtırırdım sora gelirdi senin yüzünden yedik vırvır ben olsam çalım atardım felan derdi hay ak bide çocuuz hiç konuşamıoz hala iyi oynamam bu futbolu ama laf ettirmem biri laf ettiğinde hemen söverim kmse bulaşmaz bana futbolda o zamanlar nie öle deildim ak :@
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arkhe
    Arkhe's avatar
    Erkek

Penaltı olduğu zaman penaltı kullanan oyuncunun yanında karşı takımın oyuncuları olurdu topun hizasıyla aynı şekilde eğer penaltı  gol olmazsa  bu oyuncu ben topa

vurmadan topun hizasını geçtiniz der bi kaç tartışmadan sonra penaltı tekrarlanır bu sefer oyuncu gol atar karşı takım   bizde bunu saymıyoz a.q der penaltının tekrar

yinelenmesini isterler yine şiddetli tartışmlardan sonra penaltı noktasına top koyulur ve oyuncunun vuruşu beklenir gol olursa golu atan takım  hak yiyen pok yer gibi

bir laf söyler .gol atamazsa oyuncu  o piskolojiyle  takımda bi sessizlik ve karşı takıma küfürler edilir  ardından karşı takıma  bebek gibi oynuyosunuz hemen

ağlıyosunuz gibi laflar söylenerek oyun sakin bir şekilde devam ederken penaltılardan sonra gol atamayan takım oyuncuları karşı takıma aralarında anlaşmışcasına sert

bi şekilde girmeye faul yapmaya başlarlar  maç içindede böle giderse kesin kavga çıkardı.maç bittiğindede takımlar mahallaerine dönerler ve kendi içlerinde

tv proğramlarındaki gibi maç sonrası yorumlar yaparlardı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    valla ben bunu bi kaç ay once acıcaktım konu olarak acmadım ama neyse cok süper günlerdi ya valla keske geri donsek..vay bea

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek
    bir şey vardır hocam kupa maçları yapılır 1e1  2e2 filan siz gol atarsınız karşı takım kaleciye bagırır bile bilemiyiyiyon lan veya olm o gol yiyilirmi yaa diye zırıldanır ama siz gol atıcan birşey demezsiniz bu sefer karşı takım başlar olm gol attın bunada kızsana adam gol yedi işte die o sırada sinirler girilir abimi çagırttırma lan buraya filan lafları çıkar :D bknz:ben :D ayrıca tam oyunun zevkli yerinde büyügün biri gelir kendini bir pok sanarak atın bakayım topu der bazen öyle denk geliyor  bizim parktaki cocuklar oynayınca balkonda seyrediyom hemen aşagıya iniyom cocugu tuttugum gibi zorba mısın lan sen diyip ititp kakıyom anca öyle rahatlıyom zamanında az gıcık gitmemiştim amk bunun gibi kişilere

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

ADAMIN GOL DİYOR:
    Gol atılır fakat yiyen takım saymaz. Hep bir ağızdan "Direk ulan." diye
    anırmaktadırlar. Fakat içlerinden biri, "Gol abi." der. Karşı takımdan bunu
    duyan biri direk atlar ve,
    "Ulan adamın gol diyor." diye serzenişte bulunur.
    Gol sayılır, adam dövülür.

en çok yaptıgım şey :D

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeForce
    GeForce's avatar
    Erkek

Bizim mahallede bi ufuk abi vardı dişlekti akşam tam eve gitçem ufuk abi topu atsana dedim dur bi son şut çekiyim dedi

bi vurdu topa ikinci katın balkonuna girdi orda da adamlar rakı sofrasını kurmuş mezeler kavunlar peynirler

masa darmadağın herif aq piçleri bıktık sizin topunuzdan lan dedi kesti topu bende ufuk abiye o.ç dişlek pezevenk dedim 

eve doğru kaçmaya başladım daha iki adım atamadan bi yakalı ağzımı burnumu kırmıştı topta gitti dayakta yedik ohh :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

bu SİMİT oyunu halen oynanıyor yeni jenerasyon bizim gibi yetişiyor :D caminin avlusunda geçen akşam çocuklar paspası

ortaya koymuşlar...çocuğun bi tanesini fena benzettiler sanırım baya içten ağlıyodu.. :D

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    7 yıl öncesine döndüm birden a.q

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

bide oyuncu almak için sayışılırdı... şeyler vardı ay-yıldız,attım battım...,benden bana falan adımlardık koca sokagı ıyı adamları once alabılmek ıcın...:) 

aq sımdı bakıomda cevremdekı utun cocuklar kafelerde pes falan oynuolar ankarada ole cadde sokakta topp oynayan kalmadı herhallll....:( 

Toplam Hit: 10361 Toplam Mesaj: 70