Çocukluktan Gelme Vazgeçilmez Abur Cuburlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Çocukluğumuzda hergün yemeyi adet edindiğimiz abur cubur ürünler vardı,böyle bol çeşit ucuzcana şeyler,halen devam ediyor ben de,bizim burda bakkalda buldum gene çokomelimi..3lü paketler halinde satışa sunmuşlar..Hergün en az 2 paket,bakkal garipsiyor biraz sakallı 1.90lık bi adam her gün düzenli olarak çokomel alıyor..sordu da geçende kardeşine mi alıyorsun diye,yok abi kendime dedim ,güldü..Tadı güzel ama,illa çocuk mu olmak gerek?

Hatırladıklarım,çokomel,eti puf,mabel diye bi sakız vardı,kocaman bişi,üstünde zenci bi kadın resmi vardı,ha bi de şey vardı tombi,sonra topitop var,yumiyum diye bişi vardı,cepte çok az para olunca yumiyumdan bolca alınabilirdi,ucuz bişeydi..

Var mı sizin hatırladıklarınız,ya da halan bağımlısı olduğunuz abur cuburlar?

Çekil,Önümden Çekil...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

dai yumiyum bizim resmi yiyecekti paso ondan alırdık ilkokulda. :D kızlara feln ısmarlardık en fazla kim ısmarlarsa o öpmeye çalışıyodu kızı :D salaktık küçükken

kızlarda salak veriyodu bize :D (öpücük tabi) 

punto cero
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    her türlü tanınmamış, duyulmamış, son kullanma tarihi geçmiş, tuhaf şeyleri yerim :D
    küçüklüğümde yerdim abur-cbuur, yine yiyorum :D seviyorum yaw. güzel sarıyo :)

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

Çubuk Kıraker, Balık Kıraker, Yumiyum, Etipuf (hastasıyım :D ) Birde o 3lü çikolata paketleri vardı onları jilatini ile yerdim manyak oluyordu :D

Başka da şimdi hatırlamıyorum..
    Kafa dağıtmak için girdim geyiğe öyle bi yazayım dedim : )

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RIPER
    RIPER's avatar
    Erkek
    İçi portakallı küçük ince bir çikolata vardı bide.Neydi onun adı be.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

RIPER bunu yazdı:
    -----------------------------
    İçi portakallı küçük ince bir çikolata vardı bide.Neydi onun adı be.

CİNO olmasın hacım o :D

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TIGER_07
    TIGER_07's avatar
    Erkek
    hacım küçüklüğümden buyana tek vazgeçemediğim abur cubur şekerli yoğurttur.baklava yiyeceğime mesela hemen şekerli yoğurt yaparım yerim.süper oluyo tavsiye ederim :))

TBT ordusundan TSK ordusuna transfer olan mürit
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    karatahta bunu yazdı:

Çocukluğumuzda hergün yemeyi adet edindiğimiz abur cubur ürünler vardı,böyle bol çeşit ucuzcana şeyler,halen devam ediyor ben de,bizim burda bakkalda buldum gene çokomelimi..3lü paketler halinde satışa sunmuşlar..Hergün en az 2 paket,bakkal garipsiyor biraz sakallı 1.90lık bi adam her gün düzenli olarak çokomel alıyor..sordu da geçende kardeşine mi alıyorsun diye,yok abi kendime dedim ,güldü..Tadı güzel ama,illa çocuk mu olmak gerek?

Hatırladıklarım,çokomel,eti puf,mabel diye bi sakız vardı,kocaman bişi,üstünde zenci bi kadın resmi vardı,ha bi de şey vardı tombi,sonra topitop var,yumiyum diye bişi vardı,cepte çok az para olunca yumiyumdan bolca alınabilirdi,ucuz bişeydi..

Var mı sizin hatırladıklarınız,ya da halan bağımlısı olduğunuz abur cuburlar?

nişantaşında mabelin ufak bi dükkanı var bütün mabel ürünleri satılıyor... tesadüfen buldum orayı zenci kadın resimi olan dikdörtgen sakızdan beş altı tane aldım içini açtıgımda eskiden sakız kagda yapışmasın diye tatlı beyaz bi toz olurdu belli belirsiz( sonradan ögrendim pudura tozuymuş o) tıpkı eskiden oldugu gibi iki tanesini birden attım azıma...

DİPNOT:/ eski tadı yoktu

:) mutluyum, huzurluyum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    morportakal ; küçüklükten beri vazgeçilmeyen tat ^^

bassinyourface
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    cinoyu nası unuttum :S o da ucuz ve günü kurtaran aburcuburlardandı..Hocam ben artık mabel bulamıyorum,insan arıyo eskiyi..tombi öldü yerine cheetos geldi ama tombi başkaydı

Çekil,Önümden Çekil...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

la keçiboku derdik garip bi şekerleme vardı. :D ondan çok manyak yerdik.hatıralayan yada bilen var mı?

keçiboku gibidiydi kara kara top top :D 

punto cero
Toplam Hit: 2436 Toplam Mesaj: 21