folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çok Kötü Oldum

Çok Kötü Oldum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

Allah rahmet eylesin...

yalnız arkadaşlar sabahın 6sında cankurtaran ne arar yapmayın etmeyin.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NeverSayNever
    NeverSayNever's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

sen niye ilk yardım bilmiyorsun?

Burdaki bilmeyen herkese söylüyorum ottan boktan şeylere dolaşana kadar nette 15 dakikanızı ayırın okuyun izleyin öğrenin

bu yarın arkadaşınız babanız annenizin başına gelebilir

4 ay önce ehliyeti almadan ilkyardım dersinde 15 dakika gösterdiler ancak bize sakın yapmayın dediler.Anlatılan ders yetersiz olduğu için.Hayatımda ilk kez görüyorum ölen birisini.O kadar kişinin adamın yanında bulunması ve birşey yapamamasını yediremedim bende.Herkesin bilmesi lazım gerçekten.Evden,denize gidip eğlenmeye çıktım başımıza gelene bak.Zaten ComputerWolf'ün söylediklerinden sonra sabah denize daha gitmem.

Asla Asla Deme. . .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

sen niye ilk yardım bilmiyorsun?

Burdaki bilmeyen herkese söylüyorum ottan boktan şeylere dolaşana kadar nette 15 dakikanızı ayırın okuyun izleyin öğrenin

bu yarın arkadaşınız babanız annenizin başına gelebilir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Orada cankurtaran yoktu demek saçmalık. O kadar insanın içinde bi kalp masajı yapabilecek kişi yok muydu?

Eğer sen bilseydin bir hayat kurtarmış olurdun..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun.

Bildiğim şeyleri paylaşayım:

1. Kalbinizde sıkışma, ağrı vb. varsa şiddetlice öksürün.

2. Kalbi durmuş birine eğer kalp masajı ve suni tenefüs yapmayı bilmiyorsanız göğüs kafesinin üzerine elinizi yumruk yapın alt bölümle yumruk atın.

3. Kafanızı veya vücudunuzu bir yere çarptığınızda mide bulantısı, baş dönmesi, vücutta soğuma, halsizlik varsa hemen 112yi arayıp iç kanama geçirdiğinizi söyleyin. Şoka girmemek için kendinizi kontrol etmeye, soğuk kanlı olmaya çalışın. Uyumayın.

4. Donma riski olan bir yerde uyumayın. Sürekli yürüyün.

5. Kanamalı bölgeleri havaya kaldırarak kemer veya bezle üst bölümünü sıkıca bağlayın.

6. Ne olursa olsun soğuk kanlı ve hızlı olun.

...

İlk yardım videosu (okullarda öğretilen): http://www.5min.com/Video/Learn-a-First-Aid-Manual-117503289

İlk yardım nasıl yapılır öğretici videolar: http://www.5min.com/Tag/first%20aid?CategoryID=8

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

http://haber.mynet.com/detay/foto-analiz/yasam-turu/517745/11#haber-baslik

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

hocam benzer bir olayda ben yaşadım ve aylar geçmesıne ragmen hala daha aklımda...araba kazası geçirdim akabinde ambulansla hastaneye götürdüler o sırada acilde yatarken bir adam getirdiler ama adam zaten ölüydü hemen yan tarafımdaki sedyeye yatırdılar kalbini çalıştırmak için baya çabaladılar neyse adamı hayata döndürdüler...bir süre sonra yine kalbi durdu bu şekilde abartısız diyorum 1.5 - 2 saat uğraştılar...ama adam her ölüp canlanmasında boynu ile kasıkları arasındakı kısım balon gibi şişti :S yaşlıda bir insandı...en sonunda doktor Ex dedi adamın üstünü kapatıp götürdüler...herşey dibimde oldu ya aklıma geliyor ruhum eriyor resmen o an kendi acımı unuttum tamamen :S

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

Hacilar kalp konusunda onemli bir bilgi vereyim, sakin ama sakin sabah sabah kendinizi zorlamayin. Sabah sporu falan iyi birsey degildir, butun dunya bunu kabul etti bizim millet hala sabah 5 te spor yapmaya kalkiyor. Uyandiginiz da kaslar dinlenmistir ama en tembel oldugu donemdedir, kaslari isitmadan spor yapilmaz. Simdi bacak kaslarini, kol kaslarini basitce isitirsin sporunu yaparsin ama kalbin hazir duruma gelmesi kol ve bacak kaslarinda ki gibi degildir. Ozellikle aksam 5-6 ve sonrasinda yapin sporunuzu, kalp yogun ritme tam alisir bu saatte. Kalp krizlerinin en yogun oldugu saatler sabah saatleridir ona gore. Ailenizde sabah kosu falan yapan varsa uyarin, aksam saatlerinde yapsin. Ha bize bise olmaz demeyin :D

Tahribati sev kalbini koru.

Türk ölümden korkmaz :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Humerus bunu yazdı:

Arkadaşlarla sabah 6'da denize gitmeyi planlamıştık -ki gittikte.Yüzdük,eğlendik derken yanımızda bir adam çıktı denizden oracık da kalp krizi geçirdi.Ne kadar cankurtaran kululeri olsa da için de 1 tane görevli yoktu.Gelen ambulans ekibi en az 10 dakika kalp masajı + şok falan verdi ama kurtaramadılar adamı.Şimdi eve geldim gerçekten kötü oldum.Adam sabah denize gelmek için çıkıyor,evine dönmek nasip olmuyor :|

Günün birinde biz de evimize gidemiyeceğiz..

Ya da evden çıkamyacağız...

Ne garip değil mi insanın kendini ölümden uzak sayması...

Başka türlü de yaşanmaz zaten  ha öldüm ha ölecağim...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

Hacilar kalp konusunda onemli bir bilgi vereyim, sakin ama sakin sabah sabah kendinizi zorlamayin. Sabah sporu falan iyi birsey degildir, butun dunya bunu kabul etti bizim millet hala sabah 5 te spor yapmaya kalkiyor. Uyandiginiz da kaslar dinlenmistir ama en tembel oldugu donemdedir, kaslari isitmadan spor yapilmaz. Simdi bacak kaslarini, kol kaslarini basitce isitirsin sporunu yaparsin ama kalbin hazir duruma gelmesi kol ve bacak kaslarinda ki gibi degildir. Ozellikle aksam 5-6 ve sonrasinda yapin sporunuzu, kalp yogun ritme tam alisir bu saatte. Kalp krizlerinin en yogun oldugu saatler sabah saatleridir ona gore. Ailenizde sabah kosu falan yapan varsa uyarin, aksam saatlerinde yapsin. Ha bize bise olmaz demeyin :D

Tahribati sev kalbini koru.

bak bunu öğrendiğim iyi oldu yazın sabah koşusu yapardım akşam üstü yürüyüşümü ikiye katlarım daha iyi o zaman

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
Toplam Hit: 4022 Toplam Mesaj: 24