folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Hangi Gün Kaç Kişiye Bulaşacak

Corona Hangi Gün Kaç Kişiye Bulaşacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Beyler formulu hazırlarken test sayılarını hesaba katmadığım için oldukça farklı sayılar çıkıyor. yani benim formul patladı malesef :)

Aytek hocam kendini yorma tool burda https://nurulc.github.io/corona.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Beyler formulu hazırlarken test sayılarını hesaba katmadığım için oldukça farklı sayılar çıkıyor. yani benim formul patladı malesef :)

İyiki patladı şeyh şayet patlamasaydı 2 ay sonra hepimiz ipi tutmuş cehennem alt yapısını konuşuyor olcaktık :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoubleExpress
    DoubleExpress's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Test sayıları doğru girilseydi bu sayı artarmiydi azalirmiydi.

Dediginiz  bi tutsa  Hocam tarihe bir kahin olarak geçeceksiniz.Hesaplamanin sonuna baktım da 29.günde 267859291 kişiye bulaşmış olacak demissiniz.Turkiyenin nüfusu 83 milyonu geçti.267 milyon demissiniz.267 m-83 m=184 m çıkar.184 milyon kişide Suriyeli olacak ki bu yüzden kimse iş bulamıyor.  :))

DoubleExpress tarafından 30/Mar/20 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

Atın Ölümü Arpadan Olsun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoubleExpress
    DoubleExpress's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    wh0 bunu yazdı

hojam bu death degil ya enfeksiyon kapanlarin sayisi bu kadar kisi henuz olmedi...

bug var hojam

bide yanina ratio koysana hojam

Şeyh Bug li kod yazmaz. :))

DoubleExpress tarafından 30/Mar/20 21:56 tarihinde düzenlenmiştir

Atın Ölümü Arpadan Olsun
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

güncel algoritmalı birşey hazırlayabilecek olan var mı? merak ediyorum olası senaryoyu..

hergün test sayısına 500+
    ekleyecek şekilde ilerleme yapılabilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Aciklanan sayilar manupule edildigi icin yazilan formullerin dogru sonuc verip vermeyecegini hic bir zaman bilemeyecegiz.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Gerçek test rakamı bilinmiyor

gerçek vaka sayısı bilinmiyor

gerçek ölüm sayısı bilinmiyor

ayrıca bir kısım insan önümüzdeki 2 haftayı en tepe noktası olarak isimlendirirken bir kısım en tepe noktayı önümüzdeki 5 gün olarak hesaplıyor.

öyle yada böyle ben mevcut şartlardaki Türkiyede alınan önlemler ile asla italyaya dönüşmeyeceğimizi düşünüyorum. Hızlı vaka artış sayısı ise artan test rakamları ile alakalı

İtalya'da da duruma bakarsanız 0 dan 800 lere çıktı evet ama şuan 800 den 1500-1600 lere çıkmıyor

bu bir süreç her ülke için 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Gerçek test rakamı bilinmiyor

gerçek vaka sayısı bilinmiyor

gerçek ölüm sayısı bilinmiyor

ayrıca bir kısım insan önümüzdeki 2 haftayı en tepe noktası olarak isimlendirirken bir kısım en tepe noktayı önümüzdeki 5 gün olarak hesaplıyor.

öyle yada böyle ben mevcut şartlardaki Türkiyede alınan önlemler ile asla italyaya dönüşmeyeceğimizi düşünüyorum. Hızlı vaka artış sayısı ise artan test rakamları ile alakalı

İtalya'da da duruma bakarsanız 0 dan 800 lere çıktı evet ama şuan 800 den 1500-1600 lere çıkmıyor

bu bir süreç her ülke için 

Emin misin hocam? 

https://www.youtube.com/watch?v=7OyH9QtdS60&t=66s

Bir daha düşün istersen..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Benim hesabım 3. Dalgayla totalde 540.000. 

1. Dalgada ve 10400 de olduğumuzu düşünüyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Program bana göre asla başarısız değil çünkü sayılara değil basamak değerine bakıyorum ve şuan 10 binler basamağındayız. Bu yazılım oluşturulurken gerçek hayatta olan pek çok unsur hesaba katılmış değil ve zaten böyle birşeyi de yapamasın. (Bu program herhangi bir avrupa ülkesi için yapılsa belkide o sayılar gün gün tutardı)

Bu arada vaka sayısı milyonlar basamağına ulaşır diye tahmin ediyorum çünkü sıcak hava+nem ikilisi ile virüsün daha hızlı yayıldığını söyleyenler var.

Oy corona corona
    Ne etsem olmaz sana
    Yayıldın sağa sola da sıçtın bütün dünyaya
    Oy corona cor..

LhaNeT tarafından 31/Mar/20 02:45 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 16451 Toplam Mesaj: 99
corona coronavirus