folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

Corona Virüsüne Karşı Alınması Gereken Önlemler Listesi Ve Öneriler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

dün gece çok düşündüm. bu virüs er yada geç ülkeye bir şekilde sıçrayacaktır.

ben ailem ve çevremdekiler hep yeterince sağlıklı bireyler değiliz.

ben çeşitli tansiyon ve faranjit tedavileri görüyorum. yeğenler var . b12 sıkıntısı yaşayan eşimvar. hasta annem var. var oğlu var.

hepimizinbu hastalığa yakalanırsak atlatamadan öleceğimizi biliyorum.

diyorumki aklımıza gelen nekadar korunma yöntemi varsa not alalım. salgın bastırılana kadar evden çıkmayalım.

0. maske önemli . evde maske üretmek.

1. evin bütün pencerelerini sıvı conta ile kapatmak.

2. oksijen üreten alet alıp yedek filitrelerini değiştirip evin içinde yaşanılabilir oksijen seviyesini dengelemeye çalışmak.

3. konserve makarna sucuk gibi gıdaları şimdiden alıp 1 yıl yetecek şekilde eve stoklamak. protein ve vitamin hesabı yapıp ona göre tüketmek.

4. idrardan tekrar su üretip şebeke suyunu kullanmamak. yada dev bir su tankerini 1 yıllığına kiralamak.

5. arabayı satıp işten yarılıp mevcut para ile salgın geçene kadar idare etmek.

6. tuzlu su ile hidrojen gazı üretip ısınma ve diğer ihtiyaçlar için gaz kullanmak.

7. evin girişine plastikten 2. BİM in girişine benzer odacık yaptırıp. dışarıdan alınan malzemeyi burada virüs ölsün diye 7 saat bekletmek.

8. @mkyb nin dediği gibi çamaşır suyunu stoklayıp aktif kullanmak.

9. aileden birine bulaşma şüphesi olursa çocuk odasını karantina bölgesi olarak belirleyip o kişiyi ambulans gelene kadar oradan çıkarmamak.

10. olurda mecburiyetten dışarı çıkılması gerekiyorsa 2 litre kolonya ile gezip her 30 dakikada 1 defa elleri kolonyalamak.

11. şartlar ne olursa olsun kimse ile 5 metreden fazla yakınlaşmamak. asansöre binmemek. toplu insanların bulunduğu  yere gitmemek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

önerilerinizi mutlaka belirtin. düzgün bir hazırlık yapalım.

inanın yumurta göte dayanmadan ciddiyeti anlamamız lazım. bir bulaşırsa birçoğumuz gideriz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Bu tarz durumlarda en iyisi kırsal alana çekilmek.

Oralarda etkileşim çok daha az oluyor. Hele ki erzak stoğu falan yaptıysan, bir yıl kendi kendine yetecek şekilde yaşarsın. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam 40-45 yaşının üzeri ve bağışıklığı düşük olanlar için üretilmiş yaşlı nüfusun imhası için kullanılan bu arkadaştan çokta kaçabileceğimizi düşünmüyorum. ama tedbirimizi alalım diyorsak yazdıkların mantıklı ve yapılabilir. ek olarak,

enerji için ufak çaplı bi jeneratör temin edilebilir yada güneş enerjisi olabilir.

sürekli ilaç kullanmak zorunda olanlar için stok da yapmak gerekir yalnız sistem müsade etmiyor ne yazıkki belli sayıda ilaç veren ilacın bitmeden diğerini alamadığın bir sistemiiz var çözüm bulmak lazım. 

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

en önemli kısmı düşünmemişsin.

Erkekler için 1 takke 1 tesbih

Kadınlar için 1.5 metre baş örtüsü ve 1 tesbih

Trollüyorum trollüyorum. Herkesin inancı kendine.

Bana kalırsa gereksiz yere abartılıyor bu virüs ve yine bana kalırsa senin yazdıklarında 4. 5. 6. 9. 10. ve 11. maddeler aşırı, ütopik ve gereksiz. Geri kalan maddeler zaten her evde olan/olması gereken şeyler.

Ben köylüyüm annem babamda köylü ancak 1 kiler dolusu sucuk, pastırma, konserve (balık ve baklagil) gibi ürünler var. Onun dışında evimizin balkonundaki saksılarda maydanoz nane tazelik soğan gibi ürünler de var ki bunu şehirde yapabilecek ancak yapamayacak milyonlarca insan var.

O yüzden dediğim gibi gereksiz yere abartıp, düşüp geceni mahvetmişsin hocam (: Korkma yani :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Bağısıkliği guclendirmek gerekiyo heralda ilk

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Böyle şeyler en ürkeği vuruyor ilk ona göre :D 

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErhanAlimdar
    ErhanAlimdar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam korona virüsünü belirginleştiren özellikler bunlardır. Bu gibi şikayetleri olanlardan mümkün olduğunca uzak durmak gerek. Böyle biriyle karşılaşıldığı anda en yakın sağlık kuruluşuna durumu bldirmek gerekir. Mümkün olduğunca sağlık kuruluşlarındanda uzak durmakta fayda vardır. Koronavirüsünün en yaygın olduğu yerlerden biri çindir. Çinden sonra yaygın olan ülkelerden bir taneside irandır. iran Türkiyeye çok yakın bir ülke olduğundan durum gerçektende Türkiyede herkesi tedirgin hale getirmiştir. Çamaşır suyu gibi dezenfekte malzemeleriyle dışardan gelince eller mutlaka iyice yıkanmalıdır.

Yarasa çorbasını içtiklerinden korona virüsü yayılmıştır denmekte olsada, virüs; sıcak kaynayan bir çorba içerisinde aktif hale gelmez. Bilimadamlarının dediğine göre büyük bir ihtimalle yarasaya dokundukları için korona virüsü insanlara bulaşmıştır. 

Kendi kişisel görüşüm ise bilindiği gibi köylerde özellikle yazın açık havada geceleri yatan kişiler mevcuttur. Yarasalar geceleri insan kanını emdikleride bilinmektedir. Korona virüsü dokunmayla bulaştıysa, insan kanını emen yarasa bu virüsü emdiği yerle temas halinde olacağından yine bu virüsü, bu yollada bulaştıracağını düşünmekteyim.

Geceleri açık havada mümkün olduğunca yatmamak en doğru karar olacaktır. Havalar ısınmaya doğru gittiğinde pencereler içerisi havalansın diye açık halde bırakılmasın. Pencere şayet açık bırakılacaksa pencerenin açık kısmına sineklik mutlaka bırakılsın diye düşünüyorum. Pencere kanadına sineklik bırakmayla yarasaların evin iç kısmına girmesi engellenmiş olur diye düşünüyorum

Atı alan Üsküdar ı geçer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://urun.n11.com/islamiyet/deri-cevsen-kolye-boyunluk-boyuna-asmalik-muska-cevsen-orjinal-2l-P302774726

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

1. Kelle paça

2. Yumurta

3. Kefen

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı