Cozemedigim Bir Bilgisayar Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

sıkıntı anakart dan yana.

Öncelikle PCI slotunun yanında bulunan kondansatörlere dikkatlice bak, şişme gibi bir durum mevcut mu?

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

anakartı bir de jumper dan resetlemeyi deneyin.

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

aynı sorun bende de vardı ve genelde pc yi temizlediğimde hep olur.

ramlerden birini cıkarıyorum takıyorum olmuyor, soketlerini değiştirip tek ram çalıştırıyorum 2-3 denemeden sonra görüntü geliyor.

bence sorun ramlerden. sürekli ramleri tek tek ayrı soketlerde dene, bi 5-10 denemede açılır umarım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

aynı sorun benimde başıma geldi. 3 kez anakart değiştirdim ancak üçüncü kez aynı hatayı verince ramleri sökeyim dedim ve oldu.

ramin birinde arıza varmış ondan dolayı görüntü vermiyordu.

sadece bir pil değiştiridm ramle ne alaka dersen elektronik işte.

kocaman parmağınla pili değiştirirken başka biryere zarar vermişte olabilirsin. :))

imzayı bıraktım basıyorum artık
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocam Ram dene Slot Değiştir.

Memento Mori
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ram ayrı vga veri yolu ayrı yahu :)

abi her zımbırtıyı denemissindir sen.

anakarta takılı olduğu halde PCI dan değilde hala onboard çıkıştan görüntü verdiğni söylemissin.

ayrıca ekran kartını çıkarıp başka pc ye taktığında çalışıyor , başka bir pc den alıp buna taktığında çalışmıyor.

kuzey köprüsünü ısıtabilirsen öyle deneyebilirsin.

slot arkasındaki yollarda hafif bi göz gezdirip çizik kesik darbe kısadevre vs. varmı bakabilirsin.

yine slotta bulunan pinlerin kontrol edebilirsin herhangi bir eğrilme eksilme kırılma içine kaçma vs. durumu varmı diye..

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kondansatörleri kafalarını kopararak alın(bacakları kalsın böylece anakarta müdahale etmemiş olursunuz), değerlerine göre yenileriyle lelimleyerek değiştirin, eski anakartlarda en büyük sorun ömrü dolmuş konsansatörlerdir. bios piliyle ilgili bir şey olduğunu sanmıyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ya pci ın yanındaki kondansatörlerde sıkıntı vardır, yada pci slotunda sıkıntı vardır hocam. sen bir diş fırçası yada benzer sertlikteki bir fırça ile pci slotunun içini güzelce temizleyip denermisin birde?

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockipsiz
    rockipsiz's avatar
    Erkek

Pilsiz çalıştırmayı denedin mi hiç?
    Yurtdışındaki forumlarda aynı sorunla karşılaşan çok insan varmış ama genelde kondansatör sorunlarından bahsetmişler, birisi yeni taktığım pili çıkardığımda çalıştı sorunsuz demiş. Statik elektrik abicim :)

Always with me, always with you...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plastner
    plastner's avatar
    Erkek

Hp nin anakartları genelde pegatron marka anakarttır.Anakartında sıkıntı var büyük ihtimalle hocam.Tamir ettirmeye değmez minimum vereceğin ücret  40 TL olur.

Bu arada platform nedir

AMD mi İntel mi ,

soketin nedir ,

ekran kartı chipsetin nedir

ATİ , Nvidia mı ?

Mesaj 26 Temmuz 2012 (Persembe) Saat: 01:38'da plastner tarafından düzenlendi.

Busiest men find the most time....
Toplam Hit: 3602 Toplam Mesaj: 28