folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder ÇÖZÜLDÜ! Turknet Basvuru Sureci Hat Kesik Aktivasyon Yapilmadi

ÇÖZÜLDÜ! Turknet Basvuru Sureci Hat Kesik Aktivasyon Yapilmadi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Gecen hafta basvurup TT'deki ev telefonunu Turknet'e tasidik. Ayni hattan vdsl internet baglantisi icin aktivasyon tamamlandi msj'i geldi ve dun tel hatti kesildi. Modemi baglayinca dunden beri dsl sinyali gelmedi.Bugun apartmandaki ankastreye bakinca 2 adet cift uclari acik duran beyaz,mavi hat kablolarini gordum. Bu o.c santral elemani mevcut ev telefonu kablosu kutuya bagliyken bilerek yeni kablo cekip bizim hatti disarida mi birakti diye dusundum. Kutuda 1-8 arasi numaralandirma var sirali bizim dairenin hangisi oldugunu bilsem takicam ama not bile koymamis serefsiz. TT Fatih santralinin telefon veya adresini nasil ogrenebilirim? Turknet musteri hizmetleri orali olmadi. Sizin oneriniz nedir? Pazartesiye kadar hat sinyali gelmezse iptal etmeyi dusunuyorum.

Kernel_Panic tarafından 31/Mar/17 12:06 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Ugras haci bekle sabret. Hatta beklenen gun gelecekse cekilen cile kutsaldir de bi cigara yak. Aktivasyon vs suresu cok uzun ve sikintili wyvallah ama suan evde turknet var isyerine de baglattiriom 15 gun oldu bakalim ama. 25 mbit hiz sabit ve 150 gb akk. Ki onuda uygulamiyorlar. Ustune 1000dk heryone telefon hizmeti. 5ay oldu baglatali bi kere bile baglanti kesilnedi. Ping degerleri cok iyi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

pazartesi turknet başvuru yapmıştım dün evrakları gönderdim bu gün Ttnet eve gelip kablo çekmiş. Ama yavşaklar evin içinde hazır olan hatta bağlamamışlar yeni 2 kablo bırakıp gitmişler. Ben de onun ucuna ek yaparak evin içine hat çektim şu anda çalışıyor telefon, internette 2 gün içinde açılacakmış.. Yani senin yapacağında o olacak ben ethernet kablosu ile çektim 2 renk seçip onların ucuna bağlayıp evde de aynı renklere bağladım çalışıyor..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

özelden yazdım

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

özelden yazdım

Hocam sagolsun teknik anlamda acikladi durumun vahametini. Ama voltmetre ile olcum yapip adaptorle kabloya elektrik verip test etmemi onerdi bu ekipmanlar elimde olmadigi icin bi elektrikci cagirip baglaticaz mecburen. Apartmanin icindeki kutu arapsaci ne nerde belli degil. Yaptiklari harbi ibnelik baska bisey degil. Hatti iptal ederken inip bildirse ben ona isaretletirdim hangi kablonun bizim daireye indigini.

Kernel_Panic tarafından 30/Mar/17 23:31 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

hattı bağlayan adamın yavşaklığı işte, bazen TTnet knedi abonelerine bile aynısını yapıyor. Oysa 5 dakkasını almaz senin hattı bulması.

Ya da ev telefonunu aşağı indir, kablosunu uzat biraz. O slotlara tek tek tak. hangisinde çevir sesi yoksa boştaki kabloyu oraya takıp bir de evden kontrol et. Evde de çevir sesi gelirse kablo bulunmuş olur. Bir de garanti olsun diye cebini çaldır kapat, senin numaraysa sorun yok.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Sehir neresi hocam ayni sehir ise adresi ozelden at bili bili ile geliyim olmadi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

Sehir neresi hocam ayni sehir ise adresi ozelden at bili bili ile geliyim olmadi

Istanbul, Fatih hocam. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

hocam benim konu belki bi işine yarar: http://www.tahribat.com/forum/cozuldu---vdsl---adsl---turknet---hat-varyok-prob-227426

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Bugun telekomcuyu gordum sokaktaki saha dolabinla ilgileniyodu. Hemen gittim yanina hatti tasidigimdan beri 3 gundur ev telefonu kesik ariza biraktim 4 defa dedim. Isi bitince 10 dk sonra apartmana gelip eski hatti bagladi kutuya.

Sonuc bu:

Demek ki en bastan eski telefon hattini taksaymis 3 gun once internete girebilecektim.

Kernel_Panic tarafından 31/Mar/17 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Ohaaa bu bildiğimiz bakır kablolardan gelen hız mı?

Ya bu santral mesafesini aşağı yukarı anlamanın yolu yok mu?

edit: ilave

ZaZu tarafından 31/Mar/17 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 2001 Toplam Mesaj: 16
turk telekom vdsl2 santral aktivasyon turknet basvuru