folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cumhurbaşkanı Gül, Arabistan Kralının Huzurlarında..

Cumhurbaşkanı Gül, Arabistan Kralının Huzurlarında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

bekliyorum biri çıkıpta kral çıplak ta diyecekmi diye.

cold m4   pkk yı bitirecekse barzaniyide öpmek gerekir zaten. hiç olmazsa kötünün biri bitmiş olur.

keşke bizimde kırdırma politikası izleyebilecek ve devam ettirebilecek devlet adamlarımız olsa...

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:
    -----------------------------

bekliyorum biri çıkıpta kral çıplak ta diyecekmi diye.

cold m4 pkk yı bitirecekse barzaniyide öpmek gerekir zaten. hiç olmazsa kötünün biri bitmiş olur.

keşke bizimde kırdırma politikası izleyebilecek ve devam ettirebilecek devlet adamlarımız olsa...

-----------------------------

bugün öptürürler yarın yalatırlar öbürgün başka şey yaptırırlar :| basit bi ülke olsak bişi demicem, ama şu anda bu adamlar 5000 yıllık kahraman bir medeniyeti temsil ediolarsa, dış politikamızın bu kadar ezik olmaması gerekirdi!.. hiç mi örnek almaz insan tarihinden, Metehandan tut Kürşata,Yavuz dan tut Atatürke.. bi de vahdeddine damat ferite bak,bu saydıklarımdan hangileri akpye benzio sence? pasif olursan daima kaybedersin :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ohhhooo arkadaşım anlayamamışsınız olayı siz.

diyorsunuzki "israil gibi bomba yağdıralım ondan sonra da dünya kamuoyunda sevimli görünelim

herkesle dost olalım bi hadise oldumu çekelim silahları vuralım kıralım falan filan.."  

bunun için önce güçlü devlet olmalısınız. Güçlü devlet olmak ekonomiden geçer. Ekonomiyi sağlamlaştırdınmı güçlenirsin. 

Şu anda yapılan herşey ekonomiyi güçlendirmek için yapılıyor ne sanıyorsunuz ki? 

Hiç düşündünüz mü? Ben bilmem sizin bu konuyu düşünüp düşünmediğinizi ama yazılı veya sözlü aktarımlarla günümüze ulaşan tarih boyunca

ortadoğuda kan hiç durmamıştır. Özellikle de mezopotamyada. Sen bu coğrafyada "abi" olmak istiyorsan işine nasıl geliyorsa öyle davranmak zorundasın.

Eğer işine kralın ayağına gitmek gelirse gidecen, dağa adam kaldırmaksa işine gelen yapacan, asıp kesmekse eğer o an doğru olan asacan kesecen.

Pc başında cs oynamaya benzemez devlet yönetmek. Ölürsen köşe başından tekrar çıkıp oyuna dahil olamıyorsun. 

Birde şunu düşünün tekirdağı geçip istanbul sırtlarına kadar dayanan rus ordusunu durdurup geri döndüren kudret asker gücü değildi, aynı şekilde kavalalının

gönderdiği mısır ordusuda istanbulu almaya niyetli iken bursadan dönüp gitti karşılarında asker dahi yoktu. Neydi o kudret bilirmisiniz? 

Diplomasi! Diplomasi ne gerektirirse onu yapmak lazım gelir. 

Ama yok illa ben anlamam arkadaş niye kralın huzuruna çıkmışmış diyorsanız;

He deyip geçiyorum kardeşim gerek yok lüzumsuz tartışmaya..  Abdullah gül babamın oğlu değil neticede.

ortada bir yanlış görmediğim için eleştirmek gibi bir niyetimde yok. Kimsenin dümen suyuna girmem doğru neyse onu konuşurum.

Ayrıca abiliğe oynayan bir devletiz. İsrail cumhurbaşkanı ve filistin cumhurbaşkanı tr ye geliyor. Görüşemezlermi gazzede ramallahta?

Arap kralı tr ye geliyor. Niye libyaya gitmiyor diye sormuyorsunuz? Adam 1000 km den gelmiş abdullah gül ayağına gitti diyorsunuz. Bunun bir jest olabileceğini varsayın yahu?

Gurur iyidir ama kibir fazladır. Bide böyle düşünün. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

tuğrulbaba büyüksün kesik parmaklarıma ,bozuk klavyeme derman olmuşsun.

yazına ek olarak şunu söyleyeyim; köprüyü geçinceye kadardır onların krallığı köprü sonunda alem buysa kral biziz:)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Ulan yeter bu devletin bukadar kücültülmesi yeter artık. Rusya ya baglı federe cumhuriyetler bile kendini bukadar kucultmez. Bu gunumuzde geldigimiz nokta artık Cumhuriyet tarihinin degil, Türk tarihinin en utanc verici zamanıdır, en kucuk dustugumuz zamanıdır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı ülkesinde baska bir devlet adamının ayagına gitmez. bu protokole aykırıdır. bu kendi milletini kucuk dusurmektir. şerefsizin tohumu arapların ayagına gidiyor birde otel odalarında. yuh ya yeter artık lan bu halk şerefi ve onuru icin yasar kendileri şerefsiz diye bu halkıda kendilerinin yerine koymasınlar. ben veya benim gibiler oy vermemiş olsada verilen oylar neticesinde bu insanlar beni ve ulkemi temsil ediyor. Bu ülkenin Cumhurbaskanı her sıfatın ustundedir. Protokol diye birsey vardır. cagırırsın Çankaya köşküne, gelirse gelir gelmezse sikimden aşşa kasımpaşa. sen kimsin Cumhurbaskanını ayagına cagırıyosun. Ben olsam tutuklardım bu serefsiz arabı. Haşa Allah mısın sen Cumhurbaskanını ayagına cagırıyosun. sıfatını bil, haddini bil. kimin topragında kimin en buyuk mevkiisindeki insanı ayagına cagırıyosun. Allah belanı versin ABDullah, bir memleket bundan dahada kucuk dusemezdi. yeter artık bukadar şerefimizle oynandıgı onurumuzun cignendigi. Bir Türk bukadar ezilmez. bize kendimizimi oldurteceksiniz şerefsizler.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    dereyi geçene kadar ayıya dayı diyeceksin arkadaş!

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamtar
    yamtar's avatar
    Erkek
    ne ayısı ne dayısı ? dalgamı geçiyorsunuz siz. birde devlet yönetmekden bahsediyorsunuz. koskoca Türkiye Cumhuriyetinden bahsediyoruz.sokak ağzı ile siyaset yapıyorsunuz.bölgenin abisi olacakmışız :) bu gidişle şamaroğlanı olursak şaşırmayın. bu adamlar yüzünden hariciye bitti, peşmergenin itin köpeğin dalga konusu olduk. siz hala bu adamlardan medet umun. yok mısıra neden gitmemiş yok 3 kuruş çıkar için Cumhuriyet geleneğini ayaklar altında alın ihale babaları gibi otel odalarında buluşmalar yapın. sizin gibi afyonlanmış insanlara laf anlatmakdansa 15 deveye parande attırarak hendek atlatmak daha kolay.

Kanını taşıyandan başkasına inanma!" Mustafa Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Korkarım daha cok utanacaz, yorumları okudumda her zaman şanlı tarihimizle, kahramanlarımızla ovunen bizler para icin onuda yaparız bunuda yaparız demeye baslamıslar. Arkadaşlar nolur yorum yaparken (özellikle bole konulara) su siyasi kimliginizi bi kenara bırakın. Ya negatif bir ilk yasanmıs hala savunuluyor aq bu nasıl bi cehalet yada hıyanet die bi dusunelim. Bu ithamın kimlere kadar uzatılabilecegini de dusunun ayrıca

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    bazı yorumlardan sonra gördüm ki..
    yok arkadaş yok bu ülke eşek yerine konmayı hakediyo,kucağa alınmayı değer verilmemeyi seviyo.boşverin tartışmayın.onur,gurur gibi şeyleri "yatırıma" şuna buna değişen insanlarla birşeyin tartışması yapılamaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    hüsonun dediği gibi her ülkeye sittir len dostum değilsin karşılama töreni yok dersen ilişkin olmaz tabi ekonomik yöndende davranmak gerek her zaman. Bu uyguladıkları politika çok iyi. İş imkanlarında büyük bi artış oldu bu adamın sayesinde.2006'daki ziyaretinden beri 500 şirket açıldı. Bırakında biraz kalkınsın artık ülke.
Toplam Hit: 3823 Toplam Mesaj: 34