folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cumhurbaşkanı Gül, Arabistan Kralının Huzurlarında..

Cumhurbaşkanı Gül, Arabistan Kralının Huzurlarında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

heh konuyla bir ilgisi varki sorma gitsin.

Bellemişsiniz bir dış borç dış borç. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp koyuyorsunuz orta yere. Koyduğunuz tabak boş kardeş.

imf ecevit hükümetinimi çok ziyaret etti bu hükümeti mi? Bir söyle bana? 

Okadar borçluyduk madem amerika ırak savaşına kalkışacağında neden 8milyarlık kredi yada 1 milyarlık hibe seçeneklerinden hibe olanını aldık? 

Hatta ve hatta o para kasamıza girmedi şöyle denildi dursun kenarda paraya ihtiyacımız yok. Neden acep? Borç paçadan akıyor ya? 

Boş konuşuyon. 

edit: Uluslararası Para Fonu’na (IMF) olan borçlarımız,

2002’deki 23,5 milyar dolar seviyesinden, 8,7 milyar dolar seviyesine kadar indi.

yeterlimi? Ne borcu? Neden bahsettiğinin farkında değilsin daha.

+

konu bu değil. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek

konu bu değilde madem neden ben şuan ki dış borcu unutulmamasi gerektiğini  istediğimde tepki böyle oldu?

asıl sana heh demek gerekli bu durumda kendi konuşmanda ecevit dönemine dem vurdun sonrasındada benim dediğime

alakasi yok demeye getiyorsun tek taraflı bakmayalim olaya sadece ciciyi söyleyecek değiliz elbet !

Ben sana samimi olarak senin hakkında ki düşüncemi söyleyim sen taraf olmadiğini söylüyorsun ancak ben sende akp

taraftarı bir hava seziorum tarafsizim demen bana pek inandırıcı gelmiyor. sadece bu konu ile ilgili değil geçmişe dayılı

yazdıklarinida takip etmişliğim var. her neyse bu bnm kendi görüşürüm.

Ankara Ticaret Odası (ATO) hazırladığı rapora AKP hükümetinin 3 yıllık dönemini değerlendirdi.Değerlendirme sonuçları AKP hükümetinin yaptığı tek şeyin borcu borçla ödeyerek daha fazla emperyalizmin arabasına bağlamasının yolunu düzlediğidir Rapora göre, hükümetin göreve geldiği günden bu yana iç ve dış borç stoku 116.9 milyar dolarlık arttı.

2002 yılında 3 bin 214 dolar olan kişi başına düşen borç miktarı ise 4 bin 666 dolara çıktı. 2002 yılında 130.2 milyar dolar olan dış borç, 2005 yılı Haziran ayı itibariyle 161.8 milyar dolara yükseldi. 2002 yılı sonunda 91.7 milyar dolar olan iç borç stoku ise 2005 yılı Ağustos sonu itibariyle 177 milyar dolar oldu.

daha bunun geçmişi var ama uzatmanın alemide yok..

hep konuşulan şeyler..

not: alıntıdır.

++

Yakarız Bu Gezegeni...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

ağalar yanlış politika üretmeyin lütfen sizin evinize uzaktan gelen misafire siz itibar etmezmisiniz ? ilgilenmezmisiniz ?

milliyetçi duygularla ortaya atlıyor gibi görünüp yanlış üstüne yanlış yapıyorsunuz

sizin o basit gördüğünüz adam bir parmak işaretiyle dünyadaki dengeleri değiştiriyor

bizim cumhurbaşkanımız ve başbakanımız onu ziyarete gittiyse bu da türkiyenin samimiyetinin bir göstergesi

lütfen devlet işlerini devlet büyüklerine bırakalım onların illa ki bir bildiği vardır

Abdullah Gül de oraya gittiyse eğer mutlaka onun da bir çıkarı vardır kara kaşı kara gözü için gitmedi herhalde

illa ki politik konular ve siyasi çıkarlar konuşulmutur hem siz kendinizi bir devlet temsilcisi olarak düşünün

bir ülkeye misafir olarak gittiniz eğer o ülkenin devlet yöneticileri sizi karşılamazsa en düşünürsünüz ?

hem cumhurbaşkanı onun ayağına gitmiş yok neden o gelmemiş de koca cumhurbaşkanı gitmiş gibi şeyler basit şeylerdir

bunları lütfen büyütmeyelim hem bu sayede ne kadar da misafirperver olduğumuz dünya üzerinde konuşuluyor

bunları da düşünmek lazım tek taraflı düşünmek yanlış olur Cumhurbaşkanımızın oraya gitmesi her açıdan iyi olmuş

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
Toplam Hit: 3838 Toplam Mesaj: 34