folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cumhurbaşkanlığı Seçimi.. Gani Müjde Yorumu!

Cumhurbaşkanlığı Seçimi.. Gani Müjde Yorumu!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:
    -----------------------------
    gören gözleriniz kör galiba. halk abdullah gülü istemiş halen daha c/p yapıyorsunuz. siyaset yasak değilmiydi ?
    tabi siyaset yasak, düşünmek yasak. televole serbest, paparazzi serbest. Siyaset niye yasak olsun arkadaşım, siyaset hayat demek, yaşam demek, bilinç demek, düşünmek demek. konuşacağız herşeyi. doğruyu nasıl bulacağız yoksa. eleştiriceğiz, belki küfür edeceğiz ama herşey doğruyu bulmak için. bize verilen hazır doğrular doğru değil belkide.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

teodos bunu yazdı:
    mayrip bunu yazdı:
    gören gözleriniz kör galiba. halk abdullah gülü istemiş halen daha c/p yapıyorsunuz. siyaset yasak değilmiydi ?
    tabi siyaset yasak, düşünmek yasak. televole serbest, paparazzi serbest. Siyaset niye yasak olsun arkadaşım, siyaset hayat demek, yaşam demek, bilinç demek, düşünmek demek. konuşacağız herşeyi. doğruyu nasıl bulacağız yoksa. eleştiriceğiz, belki küfür edeceğiz ama herşey doğruyu bulmak için. bize verilen hazır doğrular doğru değil belkide.

Sen Yenisin Galiba Bi Duyuru Bölümüne BAk İstersen...

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    FaTHeR bunu yazdı:

LYCRa bunu yazdı:
    --------------------------

Siyaset yasak gerçekler sonuna kadar serbest..

Biri Gerçeklerdenmi Bahsetti Hemen Gerçekleri Sereyim Önünüze Okuyupta Anlamak İstemeyeceğinizi Bile Bile

Halk Abtullah GÜL Dedi Siz Salaklar MAllar vs Vs Şeyler Dediniz...

Chp Atatürkçüyüz Dedi Milletin İradesine SAdece Bu Seçimleriz MAntıklı Bir Açıklaması Yok Türk Halkı Aklını Kaçırmış Dedi Bazılarınız 61. Hükümet Tsk Dedi Bazılarınız Başka Şeyler Dedi Ama Unutmayınki Şuan Atatürkçüyüm Diyenler Geçmişin Darbecileri Ve Kendilerine Göre Anayasa Hazırlıyan İnsanlar Buugün Milliyetciyim Diyenler Geçmişim Başbakanının(Adnan MENDERES) İdam Sehbasına Tekmeyi Vuranlardır....

Son Söz Buda Benden "Siz Okul Sıralarında Atatürk Kelimesini Ezberlemeye Çalışırken Ben Okul Bahçesinde Bütün Ögrencilere Hayatını Ezbere Okurdum..."

-----------------------------keske ezbere okurken onu anlayabilmis de olsaydın ezberci zihniyet

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek

Şehide kelle, apoya sayın.. kendi milletini it yerine koymayan, bop eşbaşkanına, barzaniye kardeşim diyen adamlara oy verenler Türk bayrakları koyuyorlar. Çok ilginç..

ABDullah gülün web sitesindeki cumhurbaşkanı olayım mı anketine verilen hayır oylarının fazla olması yuzunden hemen kaldırıldı ayrıca avrupadaki Türkiye'yi bölme toplantılarına da neden katılıdğını hala anlatmadı.

"Türban benim namusumdur" ....

Kuzey ıraka elektrik 4 cent bana 9 cent...

Yorum yok yorum yok...  

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

Her Siyasi Konuda Karşıma Çıkıyon...:D

Bak KArdeşim Ezberci Zihniyet Diyorsun Hemen Sana Açılım Yapam Aydınlanırsın Belki!

Ezberci Zihniyet 1950 Den Sonrası ve Gerinsinde Oluşuma Başladı Nedir Bu Ezberci Şudur"ATATÜRKÇÜLÜK"

Yıllarca Atatürkçüyüz Dediler Laikiz Dediler Demokratiğiz Dediler Ama Gerçekte Ne Oldugunu Bile Bilmediler

Şunu Söyliim Ben Atatürk'ü Seviyorum Ama Atatürkçü Degilim 

Ben Milletimi Birliği ve Beraberliği İle Seviyorum Ama Milliyetçi Degilim

Nedenmi Atatürkçüler Atatürkü Seviyoruz Dediler Ama Bak Bakim Şu Son 50 Yılına Ne KAdar İlerlete Bildiler Ülkeyi Darbelerle Kaoslarla Bu Ülkenin İnsanı Hep Ezildi Hep Magdur Oldu Atatürk Degilmiydi Mİlli Mücaleden Sonra Ülkeyi Dört Bir YAndan Yatırımla Ayağı Kaldıran kaldırmaya Çalışan Atatürk Degilmiydi Tam Bağımsız Bir Ülke İçin SAvaşan 1952 Den Beri Imf Den Para Dilenen Ülke Degilmiyiz inşallah 2008 De Bitiyor Kurtulucaz Unutmayın İthal Bakanı Unutmayın Bu Parayı Bize Verirseniz Size Minnettar Oluruz Diyen Hükümeti Sizce Atatürk Bunları Görseydi Ne Derdi Halbuki O Dememişmiydi "Muhtaç Oldugun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur" Niye Onlara Muhtacız Daha Dogrusu Muhtac Oluyoruz Düşün Ey İnsan Elbet Bunda Bi İş Var..

Şimdi Demokraside Sıra Dp Ezici Bir Şekilde Meclise Geliyor Chp Hasolar Memolarmı Bizi Yönetecekler Diyor

Yıl 2007 Akp Başa Geliyor Onur Öymen ki Chpliler İyi Tanır Bende Severdim Çok Güzel Bir TArih Yorumcusuydu Türk Milleti Aklını Kaçırmış 

Nerde Demokrasi Nerde Adalet Nerde Millet Egemenliği Tabi Millet Salak Millet Mal ya Dogruyu Nerden Bilsin Haso Memo Dogruyu Sadece Chp Dsp Mhp Koyuyor Önümüze...

Milliyetcilik SAyınAdnan Menderesin İdam Sehbasını Ayagıyla Sayın Türkeş İtmiştir Sonrada Milliyetci Misyonuna Bürünmüşlerdir Şimdi Ülkü Ocaklarının Başkanları Mafya Olmuş. BAk Onlar Milliyetci SAhte Çeklerle Zorla İmzalatılan Senetlerle onlar Birer Vatan Evladı Onlar Milliyetciler

Ama Biz Neyiz Sırf Demokratik Hakkımızı Kullandık Diye Mal Salak vs Şeylerle İtham Edildik

Doğru Paşam Doğru Biz Malız Biz SAlagız Siz Yüce Üstün Zekaya Sahipsiniz...

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

doğru düzgün efendice tartışın

edep!

yukarıdaki görev icabı telkinimdir.

Konu hakkında şahsi görüşüm şundan ibarettir.

Akp seçimde başarılı olmuştur. Seçimden yenik ayrılan tarafın efendi takılıp tebrik 

ederiz inşallah hayırlı olur deyip muhalefet görevini hakkaniyetle yerine getirmesi icap eder. 

Buna ilk başta centilmenlik denir sonra sırasıyla kişinin saygınlığı, beyefendi/hanımefendiliği, görgüsü

en önemlisi aslında bu : demokrat ve siyasal olgunluk seviyesi denir. 

Ama hayır icap eden o değilmiş ki  chp sıralıyor:

Halk aptal.

Akp popülist siyaset yaptı.

Ab ve abd destekledi.

Yan yattı

Çamura battı.

Bunlar mazeret değil.

Afyon sultandağı (yanlış hatırlamıyorum sanırım) depreminde affyonlu cumhurreisi çankayadan çıkmadı. 

Halk reisini ve o reisi destekleyen güruhu (chp misali) arasında görmek ister. 

Sorarım size vekil olarak yolladığınız mebuslar ne kadar aramıza katılıyor. Tayyip bu noktadan  vuruyor işte.

Akıl erdirilemeyen büyük sır Tayyip'in ülkeyi karış karış gezmesinde saklı.

Tabiki başka etkenlerde var. Ama konuşmak istemiyorum.

Birde gani müjdenin bu yazısına fazla takılmayın zira kendisi mizahçıdır. Aklı yine komikliğe çalışmış. 

Siyaset ciddi bir iştir komiklik yapanlar (komedyen, şarlatan, şaklaban, hokkabaz vs. bilimum eğlence sektörü emekçisi)

karıştırılmamalı.. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    FaTHeR bunu yazdı:

teodos bunu yazdı:
    mayrip bunu yazdı:

Sen Yenisin Galiba Bi Duyuru Bölümüne BAk İstersen...

puhahahah. mayrip burda en kötü ihtimal 1 senelik.

sende fazla reklam izliyon galiba.

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

Akp seçimde başarılı olmuştur. Seçimden yenik ayrılan tarafın efendi takılıp tebrik 

ederiz inşallah hayırlı olur deyip muhalefet görevini hakkaniyetle yerine getirmesi icap eder. 

Buna ilk başta centilmenlik denir sonra sırasıyla kişinin saygınlığı, beyefendi/hanımefendiliği, görgüsü

en önemlisi aslında bu : demokrat ve siyasal olgunluk seviyesi denir. 

Ama hayır icap eden o değilmiş ki  chp sıralıyor:

Halk aptal.

Akp popülist siyaset yaptı.

Ab ve abd destekledi.

Yan yattı

Çamura battı.

Bunlar mazeret değil.

Bak HErkez Senin Gibi DÜşünemiyor Yenilgiyi Hazmedemiyor YOk Talabani Yok Barzani Ben Şu FOrumda Chp nin Bilmem NEresine Felan Filan Dİye YAzı Hiçbir Şekilde YAzmadım Ama Buradaki Bazı Şahsiyetler Modlarda VAr TAbi Arada Verip Veriştiriyor Ama Şu Bİ Gerçekki Halk Huzur İstiyor Halk Artık Çatışmak İstemiyor Her Ne Kadar Görüşlerini Desteklemesemde Chpye Küfür Etmiyorum Ona Oy Verenlere Salak Mal Gİbi Sıfatlar Eklemiyorum Sonuşta Büyük Bir İnsan Kurmuş Emin Olunki Şu 30 Yıl Geçti Baykal Chpnin Başında Şu Zamana Kadar Başka Bir Parti Olsaydı Çoktam Kapatılmıştı Nedenini Geçmiş Vaadlerinde Arayın MEsela 95 Uzak Degil Kimsenin Görüşünü Kücümsemeyin Burada 2 Türkiye Degil Tek Bİr Devlet Var Şunu Anlayınki Demokraside Her ZAman Çogunluk Kazanır Ama Buda Azınlıga Kendi Görüşlerini Kabul Ettirecek Diye Birşey Yok Ne Mutlu TÜrküm Diyene Ne Mutlu Böyle Bir Tarihe Sahip Olana Biraz Düşünün NEden NEden Bu İtişme KArdeşçe yaşamak Varken Kim Çıkmışta Birine Sen Alevisin Sen Sünnisin Yada Sen Kürtsün Sen Tüeksün Demiş Unutmayın Bu Ülke Kadar Demokratik Bir Ülke Yok...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek

Milletin birliği ve beraberliği ulus olmaktan geçer, ulus olmak etnik kökenine, dini inancına, kan ırka bakılmaksızın Türklüğün kabul edilmesidir. Ümmetçilik anlayışı Osmanlı İmparatorluğu ile çökmüştür iflas eden bir düşünceyi hortlatmak yanlıştır.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yaşama gözlerini yumduktan sonra ilk darbeyi İsmet İnönü'den almıştır, İsmet Paşa Bankotların üzerine kendi resimlerinin basılmasını istemiştir. Atatürkün en büyük tavsiyesi olan SSCB, ABD, İNGİLTERE ve ALMANYA dan uzak durulması fikrini benimsememiştir, Atatürk hayattayken ülkeye getirilen bilim adamları İsmet Paşa döneminde desteklenmedikleri için ülkeyi terk etmişlerdir.

1950 li yıllara kadar Türkiyenin ilerleyememesi doğaldır çünkü ikinci dünya savaşı diye bir olgu vardı ve yokluk içerisinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti bu savaşa İngiliz, Amerikan, Alman ve Rus baskılarına rağmen girmemiştir, halkı aç kalmış tahıl stoklarını orduya rezerv etmiş halka kendisini anlatamamıştır.

1950 de DP iktidar oldu, IMF den borç para alan DP hükümetidir, Kore savaşı 1950 yılında başladı savaşa katılmak istemeyenlerin boynuna vatan haini yazıları asıldı ve sokaklarda dolaştırıldı, saidi nursi ye savaşta ölenler cennete gidecek diye fetvalar verdirildi.

Köy Enstitülerini kapatan, Toprak Reformunu engelleyen, Demiryolu projelerini askıya alıp asfalt yol yapımına girişen, Nato pertol anlaşmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti sınırlarındaki petrolleri Nato Rezervi haline getiren, mason localarının yeniden açılmasına izin veren, Kendisi de toprak ağası olan, odunu aday göstersem milletvekili seçtiririm diyen bir başbakanın idam sehpasını milliyetçilerin itmemesi ayıp olurdu. Bu adama demokrat demekte demokratım diyenin demokrasi anlayışını sorgulatır cinsten bir söz.

Türk halkı çalışkandır, Türk halkı zekidir. Önderimiz bu sözleri birinci dünya savaşından önce batıda türklere yapılan yakıştırmalara atıfta bulunarak söylemiştir. Batılılara göre Türkler aptal, cahil ve tembeldir. Seçim sonuçlarıyla yorumda bulunmayacağım ancak standart gerçekler vardır bu gerçekler Almanyada da, Amerika Birleşik Devletlerinde de, Rusyada da, Japonyada da, dünayın diğer tüm ülkelerinde de aynıdır değişmez. Ülkesinin topraklarını para karşılığı satana vatan haini denir, ülkesinin yer altı yer üstü zenginliklerini işletmeyip topraklarını ... yıllığına kiraya verene vatan haini denir. Devleti devlet yapan temel kurumları tüm taşınmazları ve kurulu şebekeleriyle tekel olarak yabancılara satanlara vatan haini denir.

Medya korkunç bir silah istediğini öcü istediğini melek gösteriyor Amerikan destekli turuncu devrimlerin itici gücü global medya. Geçen seçimde %7 oy alan Genç Partinin nasıl olup bu seçimde %2 lerde kaldığı hatırlayalım, yalnızca bir kanal %5 etkiliyorsa bütün medyanın bir grubu ittirmesinin vereceği sonucu siz düşünün.

Kimseyi itham etmiyorum olaylara hep objektif baktım, gördüğüm en korkunç hadise Türkün yakın tarihini bilmemesi, tarihten ders çıkaramaması zamanını boş işlerle harcayıp çarçur etmesi. Ülkem için üzülüyorum üzülmek hiçbir şeyi çözmüyor, insanları nasıl bilinçlendirebiliriz açıkçası bunu da bilmiyorum, okumayı sevmez araştırmayı sevmez, bilimi sevmez, aklı fikri hurafededir. Dindar olduğunu zanneder dinin özünü bilmez Amerikan destekli hocasının aklıyla ülkesinin kurumlarını düşman ilan eder. Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil. Allah sonumuzu hayır etsin. Selametle.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    adalet bunu yazdı:

savaşı 1950 yılında başladı savaşa katılmak istemeyenlerin boynuna vatan haini yazıları asıldı ve sokaklarda dolaştırıldı, saidi nursi ye savaşta ölenler cennete gidecek diye fetvalar verdirildi.

yazının %99 u iyi ama şu karartılmış kısmdaki ifadeyi şahzen saidi nursinin kitaplarını ve tarihçesini iyi bilen biri olarak hiç rastlamadım!! iyi numara!!! 

bilenle bilmeyen bir olur mu?
Toplam Hit: 4936 Toplam Mesaj: 28