ÇYDD Burs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

beni yarın çağırdılar ön şeyi geçmişim bide yüz yüe görüşek dediler ne sorarlar ki ?

bide burs miktarı ne kadar acaba ?

Tengri Türkü korusun
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

2 sene önce 120 lira civarıydı. 

Ne sorarlar bilmem ama "abiler" tipiyle gitmemeni öneririm :D

der die das
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

alakam yok :D sinek kaydı traş olayım bari sakalda uzadıydı amk :D

Tengri Türkü korusun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bir elinde nutuk bir elinde güneş umuttan şimdi doğar kitabıyla git kirli sakal rayban çerçeve yakın gözlüğü elinde yüzük olmasın sakın olursa da baş parmağında olsun mümkünse sırt çantanda türk bayrağı atatürk rozeti felan olsun öyle git cool ol elinde bi de bandana olsun hani geziye gitmiş havası olsun sakın inşallah maşallah da kullanma ailen izmirli göçmen felansa kesin kazandın :D

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

ihtiyacın hiçmi önemi yok 

Tengri Türkü korusun
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı

ihtiyacın hiçmi önemi yok 

çydd ve bilimum cemaatcilerde önemli olan ihtiyaç değil düşünce yapındır.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı

beni yarın çağırdılar ön şeyi geçmişim bide yüz yüe görüşek dediler ne sorarlar ki ?

150 TL'dir.Çydd'de dindar ol,yobaz olmadıktan sonra sorun yoktur.İddia edildiği gibi aile üyelerinden annenin başı açıksa burs vermiyorlar olayı külliyen yalandır,bizzat gözlerimle bissürü başı kapalı veli gördüm.Ayrıca zatı alim Sarıyer Çydd yöneticilerinin kendi arasında kaç gün oruç tutup kaç gün oruç tutamadıklarını tartıştıklarına gözlerimle ve kulaklarımla şahit oldum;ayrıca bu tip konuları öğrenciler duyduklarında hemen kapatırlar sebebi de reklam yapmaktan nefret etmeleridir.(Ekstra not: ilgili iki yönetici de yakın arkadaşlardı,birbirlerine reklam yapmıyorlardı)Çağırdıklarında başvuru belgelerini seninle birlikte inceliyorlar ve genel merkeze bir motivasyon mektubu göndermeni talep ediyorlar.Aynı mektubu kendileri de gözden geçiriyorlar,gerekirse tekrar doldutturuyorlar vs.Soru sormamışlardı belgelerin doğruluğu hariç.

Yobazlık meselesine açıklık getireyim,aynı zamanda ipuçları vereyim görüşme için: cemaatçiysen ve buna rağmen(genelde pek tenezzül etmezler,başka yerlerden burs alırlar) Çydd'den burs almak istiyorsan cemaatçi olduğuna dair şüphe uyandırma,sert İslami referanslı çıkışlar yapma,ılımlı ol.Kızlar ve erkekler sex veya uyuşturucu veya alkol partisi yapmıyorlar bunu unutma.Satanist değiller bunu da unutma.Son bir yaşadığım olayı daha örnek vereyim: aynı okulda okuyan arkadaş çevresinden bir kız mezun olmuş ve kalacak yer bulamamıştı.Erkek arkadaşlarının olduğu evde geçici bir süre kalmak istedi,muhabbeti geçerken yönetici bunu duydu ve de çok kızdı.

Pragmatism&Realism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    ataturkcu1 bunu yazdı
    Mert_648 bunu yazdı

150 TL'dir.Çydd'de dindar ol,yobaz olmadıktan sonra sorun yoktur.İddia edildiği gibi aile üyelerinden annenin başı açıksa burs vermiyorlar olayı külliyen yalandır,bizzat gözlerimle bissürü başı kapalı veli gördüm.Ayrıca zatı alim Sarıyer Çydd yöneticilerinin kendi arasında kaç gün oruç tutup kaç gün oruç tutamadıklarını tartıştıklarına gözlerimle ve kulaklarımla şahit oldum;ayrıca bu tip konuları öğrenciler duyduklarında hemen kapatırlar sebebi de reklam yapmaktan nefret etmeleridir.(Ekstra not: ilgili iki yönetici de yakın arkadaşlardı,birbirlerine reklam yapmıyorlardı)Çağırdıklarında başvuru belgelerini seninle birlikte inceliyorlar ve genel merkeze bir motivasyon mektubu göndermeni talep ediyorlar.Aynı mektubu kendileri de gözden geçiriyorlar,gerekirse tekrar doldutturuyorlar vs.Soru sormamışlardı belgelerin doğruluğu hariç.

Yobazlık meselesine açıklık getireyim,aynı zamanda ipuçları vereyim görüşme için: cemaatçiysen ve buna rağmen(genelde pek tenezzül etmezler,başka yerlerden burs alırlar) Çydd'den burs almak istiyorsan cemaatçi olduğuna dair şüphe uyandırma,sert İslami referanslı çıkışlar yapma,ılımlı ol.Kızlar ve erkekler sex veya uyuşturucu veya alkol partisi yapmıyorlar bunu unutma.Satanist değiller bunu da unutma.Son bir yaşadığım olayı daha örnek vereyim: aynı okulda okuyan arkadaş çevresinden bir kız mezun olmuş ve kalacak yer bulamamıştı.Erkek arkadaşlarının olduğu evde geçici bir süre kalmak istedi,muhabbeti geçerken yönetici bunu duydu ve de çok kızdı.

yok hocam ben bunları biliyorum yinede teşekürler bilgiler için benim sorduğum başkaydı neyse onuda anlatamadım sanırım sorunumda bu anlatamıyom derdimi :D çözemedim gitti bu sorunu

Tengri Türkü korusun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

bir elinde nutuk bir elinde güneş umuttan şimdi doğar kitabıyla git kirli sakal rayban çerçeve yakın gözlüğü elinde yüzük olmasın sakın olursa da baş parmağında olsun mümkünse sırt çantanda türk bayrağı atatürk rozeti felan olsun öyle git cool ol elinde bi de bandana olsun hani geziye gitmiş havası olsun sakın inşallah maşallah da kullanma ailen izmirli göçmen felansa kesin kazandın :D

boş boş konuşma

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

boş boş konuşma

polemik olmasın diye aynı tepkiyi vermekten vazgeçtim.

İpimle kuşağım..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    zputnik bunu yazdı
    ValentinoRossi bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

boş boş konuşma

polemik olmasın diye aynı tepkiyi vermekten vazgeçtim.

vereceksin dostum... Lafını esirgemiceksin böylelerine...

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 1021 Toplam Mesaj: 17