folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Değişen Tbt #2

Değişen Tbt #2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

Daha genel bir bakış açısıyla ve daha derin bir irdelemeyle sorunun aslında tbt'nin üye yapısından değilde genel olarak insanların eğilimleri ve toplum yapısıyla ilgili olduğunu söylemek mümkün. Her dönemde ve her toplumda belli bir yapı var. Bu yapı içersinde hepsi birbirinden farklı insanlar var. Ancak, tek tek insanlara mal edilemeyen ama her insanın tek tek pay aldığı genel düşünce yapıları (Foucaullt'un episteme kavramı gibi)  mevcuttur. Bu söylediklerimi açmaya çalışırsam:

Günümüzün eğilimleri içinde tanımlanan genel insan kavramı üretmeye değil tüketmeye yönlenmiştir. Amiyane tabirle bilgi sahibi olmadan fikir sahibidir. Kimin tüketten kimin üreten olduğunu elbette tek tek belirleyemeyiz. Ancak Nietzsche 'nin decedance kavramına uygun şekilde görmeye çalışırsak sayıları az olması gereken bu tipte insanlar  sayıca azınlık olmaktan sayıca çok ve baskın olmaya geçmişlerdir. Doğal sonuç olarak dünyadaki (toplumda ki)genel eğilimi de onların zevkleri ve beğenileri de onlar tanımlar olmuştur.

Sadece tbt için beğenmediğimizi söyleyebileceğimiz bir çok husus günlük hayatta kanlı canlı karşımızdadır. Kendi adıma konuşursam daha yeni üye olsam da bir çok yazıyı okudum, okuyorum. Eski yeni ayrımı yapmaktan çok okunmaya değer bir şeyler bulmak için okuyorum ve eski yeni farketmeden çok sağlam fikirler, söylemler görüyorum.

Tbt akmaya devam ediyor.  Göze hoş gelmeyen ne kadar şey varsa göze hoş gelen, gelip geçerken birilerinin okuyacağı sağlam düşüncelerin, söylemlerin yüzü suyu hürmetine hep olacak. Teşpihte hata olmaz derler; malum isimli F. topluluğu nasıl bir misyona sahipse tbt'nin de bir misyonu olduğunu düşünüyorum. Buraya takılan xxxxxx tane üye varsa bunlardan üç, beş veya on veya kaç tane ise onlarda buradan bir şeyler-kendilerine anlatılandan daha farklı bir dünyada yaşamanın mümkün olduğunu- görüp,öğreniyordur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    Dini ve siyasi konular prim yaptıkça daha da ararsınız bu günü ilerde. Bilişim konuları hiç yok dünya dönüyor biz yerimizde sayıyoruz arkadaş.

We can be more, we can be much more.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

şahsen ben de bunun farkındayım adam bi konu açıyor anında geyiğe bağlıyo millet

peki ama biz bu konuda neler yapa biliriz?soru sormaktansa birazda sorunlara çözüm yolu arayalım demi?

birde eğer üyelik kısıtlı olmasaydı neler olur Allah bilir.(Allahtan kısıtı ya git başka bi foruma bana tahribat üyeliği lazım de hemen birileri çıkıp veriyo)

hacı derin mevzular bunlar ya adam gibi konu açmayanları geyiğe bağlayanları kapı dışarı edecen ki bunlarla uğraşmak çok zor.

çok çalışmamız gerek çok.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

madem din konuları siyasi konular ortamın içine ediyor o zaman bizde laik bir forum olak forum da dine yermeyek.(hemen sazanlar bu sözlere atlarlaar imdi)çünkü inananı var inanmayanı var kardeşim

siyasette yasak olsun bi akp diyince öbürü hemen ben sizin ....... başlıyo bi devrim diyo bu sefer öbürü başlıyo maden siyasi konularda  ortamın içine ediyor o da yasak olsun yeterki layıkıyla tahribat.com u yaşatalım.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    heza bunu yazdı:
    -----------------------------

madem din konuları siyasi konular ortamın içine ediyor o zaman bizde laik bir forum olak forum da dine yermeyek.(hemen sazanlar bu sözlere atlarlaar imdi)çünkü inananı var inanmayanı var kardeşim

siyasette yasak olsun bi akp diyince öbürü hemen ben sizin ....... başlıyo bi devrim diyo bu sefer öbürü başlıyo maden siyasi konularda  ortamın içine ediyor o da yasak olsun yeterki layıkıyla tahribat.com u yaşatalım.

Yasak olursa daha kötü. Bence Siyaset ve din konuları için Karşıdakinin görüşüne saygılı olmadan direk hakarette bulunanlara Uzun süreli banlar getirilmeli. :W

Bilişim konusu diyenlerede Yeni Yapılan şeyler Haberlerde Müridlerin Yazdıkları Dökümanlarda. Buna ekstra forumda da bi kaç tane dönüyor + olaraktan bu forumda teknoloji ile ilgili sorduğu soruya cevap alamayan olmamıştır heralde:)

Sitede ki yaş ortalaması denildiği gibi 16-17 değil. sitede sürekli takılanların ortalaması 22-23 dür ama bu lafı diyenlerin kendileri sadece Bu çocuk konularına bakıyor sanırsam:)

Ayriyeten 20 yaşından büyük olanlar genelde iş güç sahibi oldğundan günün belli saatlerinde internete girebiliyorlar ve onlar o saatte de genelde Teknoloji ile ilgili bişeler yazarak harcamazlar arada bi yazarlar o ayrı. Genç olanlar doğal olarak sitede daha çok takılıyor onların hepsinde de bilgi bir miktar olsa bile yeterli birikim yok.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniphacker
    sniphacker's avatar
    Erkek

---

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paradox21
    Paradox21's avatar
    Erkek
    AnTiSoZeL bunu yazdı:

Şöyle bişey lazımdır bence

Aynn hocam katılıorum iyi fkir

SiYaH SaÇ aK DeFtErLe GeLdİN aK SaÇ SiYaH DeFteRLe gİDiosun........
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

sniphacker bunu yazdı:

Benim çözüm önerim, usta-yazar, yazar isimli 2 gruba ayrılmasıdır üyelerin.

(...)

hocam olmaz öyle şey farkındaysan tbt de yönetici - üye diye bi ayrım bile yok

@sirpence

Bilişim konusu diyenlerede Yeni Yapılan şeyler Haberlerde Müridlerin Yazdıkları Dökümanlarda. Buna ekstra forumda da bi kaç tane dönüyor + olaraktan bu forumda teknoloji ile ilgili sorduğu soruya cevap alamayan olmamıştır heralde:)

(...)

bi ben varım :P

lcd monitör lazımdı konu açtım  doğru düzgün bi ürün öneren cıkmadı :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek
    Paradox21 bunu yazdı:
    AnTiSoZeL bunu yazdı:

Şöyle bişey lazımdır bence

Aynn hocam katılıorum iyi fkir

Dostum atıyorum o zmn ben sana gıcık oldum ark.lara dicem tıklayın :D:D bi süre yazamıcan :D:D Cıvkı Çıkar Bizim Sitede ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    Neyse beyler bu konudaki yorumları görünce insanın içi rahatlıyor ki eminim gerekli mesajlar gerekli yerlere ulaştı ...
Toplam Hit: 10071 Toplam Mesaj: 72