folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dejavü Olayi Yasamak ?

Dejavü Olayi Yasamak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi

"Yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamış veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusu"

Sahsen ben hayatim da fazla yasamadim ama 15 saniyelik fln süren bir duygu oluyordu sanki o anda rüya dan uyanmis gibiydi 

Dejavü olayini hiç yasadinizmi ? 5 saniyelik bile olsun veya 30 dkklik kendinizi o anda nasil hissetiniz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Laura Day isimli bir yazarin "Icimizdeki Guc" isimli bir kitabini okudum. Dhata dogrusu bir ders kitabi gibi biseydi... Kitabin girisinde, "bu kitap bittiginde 6. hissinizi bilincli bir sekilde kullanabileceksiniz, garanti veriyorum" yaziyodu... iste bu kitabi okurken bazi testler veriyor size, onlari uyguluyosunuz, bu testlerden birinde kitap size "DeJaVu" olayini birebir yasatiyor.. ben de garanti ediyorum. okuyan arkadaslar bilir.. ama kitabin sonunu getirmek nasip olmadi.. daha yarisina gelmeden kayboldu..

Shaban Interactive Pro.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Bir ara buna benzer sayılabilir bir olayı yaşamıştım, üniversitede pencereli bir yer vardı, zemin kat. Pencerenin olduğu duvarın dibinden köpek geçiyormuş ve tabi ki biraz karanlıktı, az ileride de ilerleyen bir gölge gördüğümde kahretsin yine aynı sahne mi diye seslenirken yanımdaki arkadaş "hayırdır ne oldu kendi kendine konuşuyorsun" dedi, ya kusura bakma "son günlerde sanki hayatı iki defa yaşıyorum" demiştim ki tam ileriden köpek geçip gitti.

Arkadaşlarlayız, o an için aklıma "ben bu anı daha önceden yaşamıştım" dediğimi hatırladım ve sonra o andan itibaren olacak bir olaydan dolayı bir arkadaşıma "sen bugün şuraya gitmiştin dimi" dedim o da bana hayır gitmedim demişti. Acayip bir durum yahu.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Tam bir zaman aralığı belirtemesemde çok fazla yaşadığımı hissediyorum, o anı daha önce yaşadamın farkına varıvorum fakat 1 saniye ilerisini hatırlamıyorum.

.Sadece yaşıyorum...

Bazen çok sinir bozucu oluyor ki dikkatimi kaybettiriyor..

Çok uzun süreli yaşamadım en fazla 3-5 saniye diyebilirim.. İstanbulda hiç karşılaşmadım, ama memlekette yaşıyorum.. Belki Çevresel faktörler ile ilgilidir...

"Less is More"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    bana küücklügümden beri olur daha 2. sınıfa giderken cok iyi hatırlıorum erdekte yasadım bu duyguyu ondan beridir bazen olur.zaten nick olarak esin kaynagım:))

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    :) daha evvel başıma kaç kere geldi saymadım ama oldukça fazla oldu diyebilirim bi bir anlıkta olabiliyodu biraz uzunvcada sonunu phiç hatırlayamadığım olaylar zinciri bile gerçekleşmişti. bense sadece bir tebessüm edip ulan benim beynimde ne var ben anlamıorum yaa manyakmıdır nedir die geçirdiğim çok olmuştur...

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    dejavu söyleydi yanlıs hatırlamıyosam gördugumuz herhangi bir seyi objeyi anı vs vs algılıyan beynimizin lobları arasında bir anlık uyusmazlık hatasını beynimiz telafi etmek için bunu bir kere daha beynimizde algılamayı ve anlamayı saglayan bölgeye ilettigi vakit dejavu meydana cereyan eder diye biliyorsum kulliyen yalan dolanda olabilir.emin degilim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suKo
    suKo's avatar
    Erkek
    Hayda tariqatta rüya gelecek dejavu furyasıdır gidiyo :|

Kafam oldu galiba:|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi

suKo bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hayda tariqatta rüya gelecek dejavu furyasıdır gidiyo :|

hmm rüya konusundak dejavu yorumlari konuyu attiktan sonra gördüm :p 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    kaanabak bunu yazdı:

Tam bir zaman aralığı belirtemesemde çok fazla yaşadığımı hissediyorum, o anı daha önce yaşadamın farkına varıvorum fakat 1 saniye ilerisini hatırlamıyorum..Sadece yaşıyorum...

Bazen çok sinir bozucu oluyor ki dikkatimi kaybettiriyor..

Çok uzun süreli yaşamadım en fazla 3-5 saniye diyebilirim.. İstanbulda hiç karşılaşmadım, ama memlekette yaşıyorum.. Belki Çevresel faktörler ile ilgilidir...

aynen benim dogup büyüdügüm yerlerde olurdu en çok  

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    bana da çok olur hatta artık internette bile olmaya başladı :D haber bugün yazılmış ben bunu okudum diyorum okuduktan sonra herşeyi biliyorum felan diyorum ama okumadan yorum yapmayı denemedim

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
Toplam Hit: 4561 Toplam Mesaj: 36