folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi İle Database Kullanmayı Ogrenmek

Delphi İle Database Kullanmayı Ogrenmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaD_BoY
    MaD_BoY's avatar
    Erkek
    Arkadaslar

Ben Simdi Delphi Ogreniyorum Sıra Database Gelince
    Paradox7 ile bir giriş yaptım ancak Ogrenmeyi biraz Hızlandırmak icin

SQL, Oracle gibi Veri tabanlarını Delphi 6 ya da Delphi 7 ile kullanmayi anlatan, ogreten bir yer, bir site varmi ?

Geç olmadan, Güç olmadan, Çözüm istiyorum, çözüm, iş işten geçmeden, bu dünyadan göçmeden, Ben ölmeden ....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    Şimdi Arkadaşım bence bir süre daha paradoxla çalış sonra SQL"le yani INterbase ile çalışan veritabanı kullanmaya başla SQL kullanmak istiyorsan Önce Databese Desktop"tan SQL veritabanı dosyasını oluşturabilirsin. ama bunun için SQL Kodlarını ögrenmen gerekir Ögrenmenin en güzel Yolu HELP
    Örnegin
    help"e girip SQL,create yaz ....

Çizmiş Ruhu Hisset...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    luckystrike_ss
    luckystrike_ss's avatar
    Erkek
    blackbird bunu yazdı:
    -----------------------------
    Şimdi Arkadaşım bence bir süre daha paradoxla çalış sonra SQL"le yani INterbase ile çalışan veritabanı kullanmaya başla SQL kullanmak istiyorsan Önce Databese Desktop"tan SQL veritabanı dosyasını oluşturabilirsin. ama bunun için SQL Kodlarını ögrenmen gerekir Ögrenmenin en güzel Yolu HELP
    Örnegin
    help"e girip SQL,create yaz ....
    -----------------------------

selam dostum ya neden interbase onerdin ben oraya takildim cunku mysql veya access de cok rahat giris yapabilir. sorumu yanlis anlama cunku ben interbase hakkinda bilgim yok onerinin sebebi?

Bilgi Paylastikca Buyur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    Merhaba eğer yeni başlıyorsan bu işe sağlam bilgiler almanı tercih ederim paradox"Un güvenli olup olmadığı tartışma konusu oluyor sql en sağlamı diyorlar ama yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı dersen Sana delphiturk ADVANTAGE"yi tavsiye ederim en büyük avantajı türkçe olmasıdır ..
    Tabi sql kodlamasını bilmeden bir işe yaramaz sen en iyisi sen adım adım sql server 2000 programlama kitabını al.(Arkadaş yayınları)

KOlay gelsin
    KAAN

Software Developer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    aslında bende mysql kullan derim ama gerçekten sorun çıkartıyor bu sorunları yanlızca kendi programını başka bir yere yani delphi"ni hiç olmadığı bir yere kurulum yaparsan anlaşılır..
    Access"a gelince en kötü data tiplarinde birisi şimdi bunda bir yıl önce mdb uzantılı bir dosyanın nasıl bozulduğunu gördüm daha sonra data tipini değiştirmeye karar verdim arkadaşım şöyle dosya boyutu 30 Mb aşınca gerçekten işe yaramıyor.. Daha sonra Interbase Mysql falan denedim Mysql işimi gördü ama programı kurmaya gidince beni rezil etti..

Çizmiş Ruhu Hisset...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaD_BoY
    MaD_BoY's avatar
    Erkek
    Ben Her halde Deplhi Turkle baslasam en iyisi o olur.

Cunku Simdiye kadar Utility Programlar kullanirken Ayrintilar ve isin inceliklerini Turkcelerinden Ogrenmisimdir.

Bide ben ilk mesaj"da yazmamisim

Ben simdi Selcuk Universitedi ILGIN M.Y.O. "da Bilgisayr Op. & Teknikerligi ogrencisiyim

Ve Projemde bir Sigorta EXPER"i Programi Yapcam.
    Tabi Bu program dahilinde bilgiler Bir Database"De saklanacak ve Bu Programi Kullanan Baskalari Internete Bagli iken Baskalarinin Kayitlarini Gorebilecek.

Delphi"ye bsalayali 1 -2 ay oldu simdi Database"e basliyorum ve En cabuk yoldan ogrenmem lazim.

Bilgisini Paylasan Herkese Cok TESEKKURLER...

Geç olmadan, Güç olmadan, Çözüm istiyorum, çözüm, iş işten geçmeden, bu dünyadan göçmeden, Ben ölmeden ....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    database"nin türkçe olması avantaj değil bence dez avantajdır çünkü ileride başka database"ler kullanacağında çok büyük sıkıntı yaşarsın...

Çizmiş Ruhu Hisset...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    Sende haklısın blackbird yinede hiç bilmeyen için türkçe olması daha cazip gelir.
    Şimdi düşünsene adam sql de kod yazıyor ama ne yazdığını ne anlama geldiğini bilmiyor advantage de böyle değil ordada yazıyor ama en azından kitabı falan var. yinede sql işimizi görüyor..
    Orjinal olan herzaman iyidir..
    Saygılar
    KAAN

Software Developer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mavionlineteam.com delphi kısmında istediğin örnekleri bula bilirsin ben patoloji programı ayzmıştım sql le date basele birlikte aramalarıda var

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    Sitenizin forum kısmı hacklenmiş.

Software Developer
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    heh hacklenmedi :) ben öle yaptım

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
Toplam Hit: 1575 Toplam Mesaj: 16