folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphiyi Bukadar Dışlamayın

Delphiyi Bukadar Dışlamayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    VB script olayı faydalı bak ASP de yada word makrosu yazmada cok kolay kullanabilirsin ama Visual Basic ile exe yapmak en başta kolay görünsede daha ileri bişe yapmak istersen öbür sana zor gelen proramlara göre daha zor oluyo.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Cozum
    By_Cozum's avatar
    Erkek
    Walla Qbasic,Pascal,Delphi kulladım,en güzeli tabikide tartışılmaz delphi dir..Komutlar kısa ve kolay anlaşılır olması programcıya iyi vakit geçiriyor,6 ayda istediğine ulşabilirsin,şimdiden kolay gele...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    M_P
    M_P's avatar
    Erkek
    Yahu arkadaslar ben de programlamaya baslamak istiyorum. Delphi'yi cok övüyorsunuz, özellikle de Delphi'yi istiyorum ama Türkce kaynak bulmada zorlaniyorum. Bana Türkce kaynak bulabilecegim yerlerden bahseder misiniz?

Sizlere simdiden Tesekkürler!!!!!!!

M_P
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StanleyJopson
    StanleyJopson's avatar
    Erkek
    Delphi laf edenmi var yoksa ;) ula delilerin isi c# kullanmak aslan gibi delphi acacan birde cay yapacan kendine ardindan yuru be kocum diyecen bak neler cikiyo delphi de hem goze gihat eder hemde aslan gibi olur...! Delphi ye laf ceken gelsin abisinin yaninada abiniz ogretsin delphi ne dasskli sey oldugunu;)

Asla kimseye zeki gorunme hep salak rolu oyna.! :::::::my IQ 146 En sevdigim halimdir.:::::::
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    firluck
    firluck's avatar
    Erkek

Aynen katılıyorum. Delphi ile ıvır zıvır dilleri karıştırmamak gerek. En baba görsel dil DELPHI iken yaptığın işe göre diğer en tashack lı dil de JAVA dır. Platform filan dinlemeyip ortalığım mına kor direk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micprog2003
    micprog2003's avatar
    Erkek

Yanlış anlaşıldım galiba ben birileri delphiyi küçümsüyo demedim ama delphi hakkında bişeyler söyliyene rastlamadım dedim sadece bide delphi hakkında yazdığım şeyler elbette var ama hepsi fuzulu şeyler işinize yararmı bilmem ama bazı konularda elimden geldiğince yardımcı olmak isterim ama zaten deplhi'yi biraz kullanırsanız göreceksiniz aslında VB kadar kullanışlı ve kullanımı rahat en güzelide VB de derlediğiniz dosyalar kadar problemli değil Vb de yazdığını bir programı kurulum dosyasız tek exe halinde kullanamazsınız Vb programlarını kullanacağınız makinada bazı dosyaların olması gerekir onun için böylede bir kullanışsızlığı var Vb ile derlediğiniz programları başka bir kullanabilmeniz için ya o bilgisayarda VB kurulu olmalı yada gerekli dosyaları exenizin yanında taşıyacaksınız..

Adige Michael
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nra
    nra's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    M_P bunu yazdı:
    -----------------------------
    Yahu arkadaslar ben de programlamaya baslamak istiyorum. Delphi'yi cok övüyorsunuz, özellikle de Delphi'yi istiyorum ama Türkce kaynak bulmada zorlaniyorum. Bana Türkce kaynak bulabilecegim yerlerden bahseder misiniz?

Sizlere simdiden Tesekkürler!!!!!!!

M_P

www.delphi-turk.com
    ii kaynaktır..
    code bank ı çek indir örnek leri çalış ordan kaparsın bişiler...

N=R=A <=> AOA
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    peki hangi dili ogrenmemizi istersiniz ?
    hangisini tavsiye ediyorsunuz :) birde java yi mi yoksa asp yi mi tavsiye edersiniz web icin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G_K_N
    G_K_N's avatar
    Dişi
    delphi en iyisindir bence

ne basic gibi basit ve güçsüz
    ne de C gibi zor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G_K_N
    G_K_N's avatar
    Dişi
    underzero bunu yazdı:
    peki hangi dili ogrenmemizi istersiniz ?
    hangisini tavsiye ediyorsunuz :) birde java yi mi yoksa asp yi mi tavsiye edersiniz web icin.

web programlama için asp yi tavsiye ederim

( ben java yı denedim kafa bulaşık süngerine döndü, asp ile daha rahat oluyor)
Toplam Hit: 13132 Toplam Mesaj: 32