folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abilerim ablalarım bi yardım edin, aklımda olan 3 meslekten biri.

digerleri :

mekatronik mühendisligi & elektrik-elektronik mühendisligi.

en fazla aklıma takılan da bu.

bizim bi tanıs burdan mezun kaptanlık yapıyor özel bi firmada, konusma fırsatım olmadı ama kardesinin dedigine göre 14.000 € net maası varmıs su an.

bu kadar fazla maas alma durumu var mı gercekten ?

bir de 5-6 sene denizde gectikten sonra karaya gelme imkanı ne durumda olur ? 

nedir ne degildir calısma sartları nasıldır bir kac ay karaya ayak basamama durumu var mıdır maas durumu nedir vs soruları yanıtlarsanız memnun olurum..

Mod: konu neden genelde?

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Profesor
    Profesor's avatar
    Erkek

maaş biraz abartı olmuş sanki ben 5-6 bin dolar sanıyodum.aslında güzel meslek dünyayı geziosun falan.ama evlendiğinde problem olabilir

neyse ne laannn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek

maaş iyidir de sen kaç mezundan kaçı işe girebiliyor onu arastır

gerçi yurtdışında iş alanı wardır yaw

====>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

bu işe meslek olarak değilde hayat olarak bak.

ya normal bir meslek seçer ev-iş yaparsın. ya da bunu seçer 6 ayda bir eve gelirsin.

aile kurma isteğine göre vs. değerlendir işte.

He is finding himself.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Andrei baba;

Denizde 8-10 sene calismis biri olarak sana soyleyebilirim, 14000 euro yillik yada kontrat basi olabilir ama aylik mumkun olacagini zannetmiyorum.

Eger ki dedigin okulun diplomasiyla gemi adami cuzdani cikartmis ise buyuk ihtimalle makine dairesindedir ki bu "carkci" kagidi vardir. Ikinci yada ucuncu carkcidir buyuk tonajli gemilerde, yok eger "coaster" yani kakalak tipi bir gemideyse "carkcibasi" olabilitesi var, onu da ilk gemiye cikista hickimseye vermezler, tecrube lazimdir. En fazla alabilitesi 1500-5000 euro civaridir zannimca. Haa gemide belirli bir sure calisipta karada calismak mumkunmudur dersen, evet mumkundur. Herhangi bir gemi acentasinin kara operasyon dairelerinde calisabilmek icinde gemide calismak sarti aranir, cunku gemideki herturlu durumu idrak edebilmek icin. Gemide ve karada calismak tamamiyle ayri dunyalarin isidir, hicbir zaman karistirilmamalidir, kaldi ki cogu isimler, tanimlar, terimler bile farklidir.

kisisel tavsiyeme gelince, gemide calisabilme olanagin varsa git derim, elektromekanik hakkinda hayal etmene gerek kalmaz birebir icinde olursun, dunyayi beles dolasirsin, baska kulturleri tanir, ogrenir, dunyada tek bizim, Turklerin, olmadigimizi gorursun.

Saygilar

Another day another death another sorrow another breath...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ben mekatronik okuyorum, önü açık ve güzel bi meslek. Ayrıca memnunum karar senin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

devlet düşünüyorsan  imam , özeli düşünüosan elektrik - elektronik mühendisi ol

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Şu an bu bölümü okumaktayım. Gayet memnunum.. Kaptanların maaşı çok fazla.. Arkadaşımın abisi 2. kaptan 7 bin dolar mı euro mu ne alıyormuş.. Sonradan karaya çıkma durumu var. Karada da maaş gayet yüksek. İş bulma olanağı %100.. (Bize verilen seminerlerde söylenenler, bu bölümden mezun olup farklı alanlarda çalışan şahısların söyledikleri bunlar..)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Dostum sadece para var diye bu mesleği seçeceksen hiç seçme kaptanlığa gelenlerin hatrı sayılır bölümü stajdan sonra bölümü bırakıp gidiyor genelde deniz işi biraz döt istiyor. Evlilik yalan. Aldığın parayı zevkle yemen bile yalan oluyor bi bakıma. iyice düşün derim.

Ben kaptan değilim ama kaptan adayı epey tanışım var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

tacir bunu yazdı:
    -----------------------------

Dostum sadece para var diye bu mesleği seçeceksen hiç seçme kaptanlığa gelenlerin hatrı sayılır bölümü stajdan sonra bölümü bırakıp gidiyor genelde deniz işi biraz döt istiyor. Evlilik yalan. Aldığın parayı zevkle yemen bile yalan oluyor bi bakıma. iyice düşün derim.

Ben kaptan değilim ama kaptan adayı epey tanışım var.

-----------------------------

Doğru söylüyorsun. Kaptanlık meslek değil farklı bir yaşam biçimi. Kaptan olanlar da denizi kolay kolay bırakamıyor yalnız. İyice düşünmek lazım..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaCiNGeR
    RaCiNGeR's avatar
    Erkek

parası iyi de..zor iş be. ne zaman karaya cıkarsın. belirsiz. bende bu bölümü yazmaya karar verip vazgecenlerdenim. illa ki herkesin aklına gelir bi dönem.

dostum , orduya katılma kararı aldım.
Toplam Hit: 21477 Toplam Mesaj: 18