folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bizim bi akraba vardı bayağ bi para kazanıyo ama aile yaşamı pek yok. evli ama eve pek uğrayamıyo diye biliyorum. zira adamı göremedim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Bilinmeyen bunu yazdı:
    -----------------------------

Şu an bu bölümü okumaktayım. Gayet memnunum.. Kaptanların maaşı çok fazla.. Arkadaşımın abisi 2. kaptan 7 bin dolar mı euro mu ne alıyormuş.. Sonradan karaya çıkma durumu var. Karada da maaş gayet yüksek. İş bulma olanağı %100.. (Bize verilen seminerlerde söylenenler, bu bölümden mezun olup farklı alanlarda çalışan şahısların söyledikleri bunlar..)

Dediklerine katılıyorum. Hatta firmaların fellik fellik uygun nitelikte aday aramakta olduğu, kendi ceplerinden para vererek yetiştirip, eğitim verdiği bölüm.

Yüzde bi milyon iş bulursun, çünkü bu tarz personel açıkları ( ihtiyaçları ) var, gerektiği kadar olmadığından (gerektiği kadar da olsa yine yüksekti maaşları ) maaşları da oldukça yüksek 4-5 milyar başlangıç maaşı vardı, 5-10 yıl sonra aldığın parayı 2 ye 3 e katlıyorsun.

Bunlar olumlu yanları, olumsuz yanı hayatını denize adıyon :P Sonradan vazgeçeyim dersen ne yaparsın bilemem, iyi düşünüp karar vermen lazım.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

2. ağızdan anlatayım olayı. İTÜ deniz ulaştırma işletme mezunu dayım var. Sistem şöyle.

Açıkta kalma ihtimalin YOK! Zira direk uzak yol vardiya zabiti olarak başlıyorsun. genelde başlangıç maaşın aylık 3000$ (çalışacağın tankere göre değişir, taşınan yüke göre değişir) 6+1 izin ,

2 yıl çalıştıktan sonra sınavı var onu verirsen bir nevi ikinci kaptan olursun maaşın artar. bir 2 yıl daha sonra 1. kaptan olursun ki maaşın 7000$ dan aşşağı olmaz. Hele botaşa pilot felan girersen o 4 senenin sonunda 10000$ dan aşağı lana görmedim.

Bunu kıçımdan salllayarak söylemiyorum. Sektörü dayımdan iyi biliyorum.

3 iyi yanı var.

1 bedava dünyayı dolaşıyorsun,

2 Bol para ve iş sıkıntın olmaz

3 bol zikiş (yalnızca karada he ayrıca her limanda bir sevgili olayı senin kapasitene bağlı. Karadeniz limanları iyi oluyormuş. ama diğerlerinde kapasiten yoksa parayı bayarsın)

olumsuz yanları:

1 tas çorbaya hasret kalırsın

2 düzenli bir hayatın olmaz

3 bu meslek çok yıpratır.

Paradan çok düşünmen gereken bir bir hayat felsefesidir. Ona göre tercih et.

Ayrıca sana şunu öneririm:

Gemi makineleri ve işletme mühendisliği.

Ve ayyyyrıca.

Tercih edeceksen tek okulu tercih et:

İTÜ

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hayatını sakallı bıyıklı iğrenç heriflerle geçirdikten sonra, sokayım ayda kazanılacak 14.000Euro'ya da, 100.000Euro'ya da...

Hayat geçer mi yahu, gemide boktan yemekler yiyerek, sakallı bıyıklı enteresan adamları sürekli görerek... 3 Ayda bir kere karaya inerek vs.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tayok bunu yazdı:

3 bol zikiş (yalnızca karada he ayrıca her limanda bir sevgili olayı senin kapasitene bağlı. Karadeniz limanları iyi oluyormuş. ama diğerlerinde kapasiten yoksa parayı bayarsın)

yardın beni hocam :D bu felsefeyi bir cok kez duydum :D

yazılanların hepsini okudum, hemen hemen herkes aynı seylere deginmis.

yani iyice düsünmek lazım. evlilik vs gercekten zor oluyormus..

@HoLyZone

mekatronik mühendisligini de düsünüyorum, aklım ikisi arasında gidip geliyor su an..

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Hacı düşünmekle olmuyor biliyorsun dimi.

İlk düşünceni olumlu yönde uygulaman gerekiyor :)

Buda öss'den geçiyor. Hadi kolay gelsin :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

up . deniz ulaştırma işletme mühendisliği düşünüyorum . herkes farklı şeyler söylüyor . mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı var mı?

bölüm kaça ayrılıyor onun hakkında bir bilgi bulamadım.

ayrıca mezun olduktan sonra başlangıç maaşları hakkında bilgisi olan var mı?

saygılar.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
Toplam Hit: 21491 Toplam Mesaj: 18