folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Denizli'de 5.7 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Denizli'de 5.7 Büyüklüğünde Deprem Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Suriyelilerin dualarını aldığımız için depremleri hafif atlatiyoruz, yoksa halimiz nice olurdu.

Dünya dua edenlerin ve iyilik yapanlarin yüzü suyu hürmetine dönüyor, oysa 4.5 milyar yıldır mal mal bekliyordu Suriyeliler sayesinde dönmeye basladi.

Neyse biraz içimi döktüm kusura bamya...

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Ölüm kaçınılmaz son, bugün Deprem yarın bir Araç kazası Olabilir.

Deprem olsa da çok sıkıntı değil. Çok çok, komşulara çay ikram ederim yada onlardan alırım. değişik bir sosyalleşme ortamı olur. ^^D` 

Deprem çantası ve park köşesindeki Toplanma Noktası belli.

"Çiçeği" de ayrı güzel oluyor, o ayrı. Ama ben Sümüksü salgısı çok olanları daha çok seviyorum. Geçen de doktorun biri bu son söylediğimin  daha faydalı olduğunu söylemişti. ^^D'  

Haha yok

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Ben en son hatırladığım 2008 yılında Elazığ Sivricede deprem olmuştu, oradaki sarsıntıyı diyarbakırda hissetmiştim, binamız beşik gibi sallanmıştı, gece uykudan kalkıp yatağın sağa sola sallandığını görmek gerçekten korkunç bir şey. Geçmiş olsun.. Bence şehir yapılanmalarımızı yanlış yapıyoruz, binalarımız yer altına doğru olmalıydı, bu hem telsiz dalgalarımızın sağlığımızı etkilemesini engelleyecekti, hem de sarsıntılarda can kaybı olmasını büyük oranda engelleyecekti. Ama sanırsın dağ inşa ediyoruz, bir de gökdelenler yapıyoruz. İnsanoğlunun bence katedeceği çok yol var daha. Gelecekte evler yer altında olacak, bunu geçte olsa anlayacaklar.

Yeraltında ev mi olur ya, güneş ışığı olmadan kafayı yerim, çok sigara içtim camı açayım da havalandırayım şansı hak getire, en basitinden çiçek yetiştiremeyiz evde.s

Hocam dert ettiğin şeye bak, havalandırma en alasından filitreli ve hijyen olarak sağlanabilir, güneş ışığına gelince o olmayacak haklısın, ya da aynalarla ta dibe kadar güneş ışığı yaymak imkanlı olabilir, çiçek beslemek konusunda güneş ışığını taklit eden ledler var, o ledlerle yeraltında küçük bir bahçe bile kurabilirsin.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Ben en son hatırladığım 2008 yılında Elazığ Sivricede deprem olmuştu, oradaki sarsıntıyı diyarbakırda hissetmiştim, binamız beşik gibi sallanmıştı, gece uykudan kalkıp yatağın sağa sola sallandığını görmek gerçekten korkunç bir şey. Geçmiş olsun.. Bence şehir yapılanmalarımızı yanlış yapıyoruz, binalarımız yer altına doğru olmalıydı, bu hem telsiz dalgalarımızın sağlığımızı etkilemesini engelleyecekti, hem de sarsıntılarda can kaybı olmasını büyük oranda engelleyecekti. Ama sanırsın dağ inşa ediyoruz, bir de gökdelenler yapıyoruz. İnsanoğlunun bence katedeceği çok yol var daha. Gelecekte evler yer altında olacak, bunu geçte olsa anlayacaklar.

Yeraltında ev mi olur ya, güneş ışığı olmadan kafayı yerim, çok sigara içtim camı açayım da havalandırayım şansı hak getire, en basitinden çiçek yetiştiremeyiz evde.s

Hocam dert ettiğin şeye bak, havalandırma en alasından filitreli ve hijyen olarak sağlanabilir, güneş ışığına gelince o olmayacak haklısın, ya da aynalarla ta dibe kadar güneş ışığı yaymak imkanlı olabilir, çiçek beslemek konusunda güneş ışığını taklit eden ledler var, o ledlerle yeraltında küçük bir bahçe bile kurabilirsin.

Bu durumun da doğuracağı sıkıntılar Kesinlikle  olacaktır. Daha önce böyle ,Toprak altında yaşama, deneyimi olan İnsan Grubu var mı acaba? 

Mesela 4 mevsim boyunca sıcaklık eğrisi nasıl olmuştur, Kuzey'in Güney'in farklı Enlemlerinde, farklı İklim tiplerinde( karasal, çöl, ormanlık alanlar, Buz'un Kar'ın Yağmurun çok olduğu alanlar, gibi) 

Ya kanalizasyon, elektrik, havalandırma, yolların  işi nasıl olacak? 

Yerin içindeki kayayı  yada Tabakayı oyduk, koyduk insanları -ki ne kadar insan yerleştirebileceğiz o da muamma- Hadi, Toprağın içine de kendi Betonarme binalarımızı yerleştirdik diyelim; Kaya içi yine sallanma olur. kayanın altı hareketli, Kırılma olmaz mı? tabakalar hareketli, birbiri üzerine yada altına girdiği oluyor, bu durumda Eğim değişir bununda olumsuz sonuçları olabilir. 

yani şu an aklımıza gelmeyen, rapor edilmemiş zilyon tane şey çıkar. 

ha, senin dediğine söyle birşey gördüm gibi,  Total ağırlık Tabakanın dönme merkezine yakın olduğu(?) için döndürme kuvveti biraz daha düştük olur gibi geliyor. Dünya merkezi ve Atmosfer doğrultusunda hareket biraz  yavaşlar mi acaba? 

ya yatay hareketler? Piston gibi içeride sıkışıp kalmayalım ^^D  

Dünyanın Eksenel ve Yörünge hareketleri de bir sonuç doğurabilir mi? ki galaksi hareketimiz de olabilir tabi , ve..  vazgeçtim, uzatmayacağım. ^^D

Ama değişik bir bakıştı.

Etikete bak ^^ ; Depremine soka... .

RitmFarbRacourci tarafından 21/Mar/19 09:17 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1935 Toplam Mesaj: 15
denizli deprem 5.7 deprem titreşimine sokayım