folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder Derin Konular Gecici Olarak Kitlenmiştir.

Derin Konular Gecici Olarak Kitlenmiştir.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

Apocrypha bunu yazdı:
    -----------------------------

anasayfada  görüntülenmemesi durumu kökünden halleder.

kökünden mi halleder? yoksa suyu samanın altına mı iter?

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Yönetim:

1-Derin konular anasayfada gösterilmesin.

2-Sürekli tartışma yaratan konular açanlar insanların hassasiyetine dikkat etsin, yok düşünce paylaşımı vs diye zırvalamalar yerine yaptırım yapılsın.

3-İnsanları kızdıran kişi ve kişiler belli, onları kollamak yerine açtıkları konular için uyarın. İnsanları tahribattan nefret ettirtiyorsunuz !

Genel olarak:(Üstüne alınacak kişilere...)

Eşek kadar insanlarsınız, artık bazı şeylerin üstünden prim yapmak için, insanların hoşlanmadığı konuların üstüne gitmeyin.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

Bende önerilerimi belirtiyorum...

*Dini inanç konularında fikir belirtmek değilde dalga geçmek maskatlı konu açanlar mesaj yazanlar uzaklaştırılsın sorgusuz sualsiz ve derin konulara yazı yazması yasaklansın

*Ateistler ile de fikir bazında tartışma yerine dalga geçenler küfür edenler mantıksız alaya alanlar aynı şekilde uzaklaştırma almalı derin konulara ve bu tip konulara yazı yazma yetkisi kısıtlanmalı

*siyasi ideolojileri fikir bazında tartışmayıp ideoloji nin önde gelen liderlerine üyelerine küfür alaya alma dalga geçme söz konusu olduğu vakit uzaklaştırılsın bu konularda yorum yaptığı vakit 2. kez temelli sepetlensin (siyasi görüş ideloji her ne olursa olsun  )

*Etnik köken konusunda etnik kökeni ne olursa olsun bir kişiye küfür alaya alma vs söz konusu olduğunda uzaklaştırma almalı ve derin konulara yazı yazması yasaklanmalı

*Hiç bir şekilde siyasi partileri tanıtıcı konular açılmaması sağlanmalı tbt siyasi parti propaganda yeri değildir fikri benimsetilmeli

*Hiç bir şekilde Dini propaganda yeri haline getirilmemeli dinler tartışılmalı fakat reklamı tanıtımı yapılmamalı

*Tartışmayı beceremeyip ona buna küfreden yada yazılan yorumları alaya alan kişiler mimlenmeli o kişiler aynı tartışmalara girdiği vakit o mimli kişiler uzaklaştırma almalı

*Konum neden silindi konusu açanların konusu silinip 12 saat ban alması sağlanmalı ve silinen konu loglarında makara kukara yazılar yerine uzun açıklamalar yazılmalı

*Gündem yasakları pm ile herekese gönderilmeli bunu tekrar diyorum sebebi gündem yasakları için konu açıldığı vakit forumda olmayanlar oluyor sonra yasak konusu gerilere gidiyor görülmüyor bir kere konu açtım biz çobanmıyız dedi adminler sildi çoban değilsiniz ama gündem yasakları eklendiği vakit haberi olmayan bir sürü mürid çıkıyor sonrada karışıklıklar yüzünden böyle konuları kitlemek zorunda kalırsınız işte

şimdilik benim görüşlerim bunlar Adminler okuduğuna dair birşey yazarsa yazımın havaya gitmediğini anlayacağım çünkü geri sayfalarda kaldı gözden kaçabilir.
    Saygılarımla

-----------

dini inancın fikir belirtme yönüyle dahi tartışma konusu yapılmaması taraftarıyım. çünkü din siz yorumladınız diye değişmez.kuralları sabittir. isteyen nedenini öğrenir kabul eder istemeyen kabul etmez.

aynı şekilde ateistlerin de fikir bazlı tartışma konusunu desteklemiyorum çünkü onlar sırf bu forumda tartıştık diye imana gelmeyecekler kendileride iyi biliyorlar. bu konular inananları tahrik eder. sadece boşa tansiyon yukselir.ki boyle bi konu acıldımı mutlaka densizin biri cıkar kufreder.ortalık karıstığıyla kalır.

açıkçası ben dindar olduğum halde din konusunn(buna ateizmde dahil.inandıkları bir tanrı yok diye din başlığı altına girmekten mahrum bırakılamazlar) forumdan uzak tutulması taraftarıyım. herkes inancını inanmayıncını inadını kendi içinde paylaşsın derim.

hocam önerinin geri kalan kısmına aynen katılıyorum.

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@uhp

o senin görüşün adam dinin kurallarını sabit görmeyebilir ve bu yönde fikrini belirtebilir kökten yasakçı olmak bir çözüm getirmez illa birilerini bir tarafa çekmek değil amaç herkesin fikrilerini ortaya oyması gerek bir konu açılır bakalım ateistler bu konuda ne diyor insan karşıt görüşünde ki bir kişini konu hakkındaki görüşünü merak etmez mi hiç ateist gelsin senin yorumunu okusun oda yorum yapsın

ben adam gibi yorum yapanlar uzaklaştırılsın demiyorum ki zaten uzaklaştırılması gerekenler konuyu alaya alıp dalga geçenler gerek dindarlardan da gerekse ateistlerden de böyle yapılmalı densizin biri çıkıp en basit konuda da çıkıp küfür eder o zaman densiz çıkmasın diye tümden silelim forumu olrmu öyle şey

imanlıları tahrik eder demişsin imanlıları tahrik edecek bir konu açılmaması için ya adam tutup normal fikrini beliritoyrsa hiçbir şekilde konuda dalga dini aşşağılama söz konusu değilse tutup tahrik oluyorsan o senin yanlışındır ateistin değil

@Dengbej

Derin konulara bildiğim kadarıyla belli bir login sayısına ulaşamayan konu açamıyor ama mesaj yazabiliyormu bilmiyorum bir ara öyleydi şimdi nasıl bilmiyorum

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

kökünden mi halleder? yoksa suyu samanın altına mı iter?

hocam burada amaç ne ? Önce bana bunu söyleyin.Eğer herkesi banlamaksa o zaman yönetim sert olur, en ufak tartımada banlar.

Yok tartışma, derin konular yerine bilişim, programlamaya yönelmekse o zaman derin konular anasayfadan kalkmalı.

--

Sonuç olarak burada insanlara tartışma kavramını öğretip, insan yetiştirmiyoruz.Bu yüzden sadece görmezden gelme gibi bir durum yok.Sitedekilerin çoğu derin konuların fazlalığından rahatsız.O halde eğer samanın altına itmek diyorsa, demokrasiyede bakalım :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

Geyik konuları anasayfada göründüğü dönem heryer ağzımız burnumuz geyik olmuştu mantıklı bir konu arada kaynıyordu. Geyik konuları ana sayfadan kaldırıldı daha yaratıcı daha mantıklı daha öğretici konular çıktı ortaya.. Şimdide aynı geyik bölümünde olduğu gibi derin konularda içimiz dışımız din iman oldu. Kavga gürültü eksilmez oldu. Konularla birbirilerine bok atanlar cabası.

Bu sebeple geyik konular problemi ortadan nasıl kaldırıldıysa aynı sistem derin konularada uygulanacaktır muhtemelen ve sorunda ortadan kalkacaktır. Bu olayı saman altına itmekle alakası yok. Sonuçta her bölümün modu var sitenin admini var senin girip çıkmadığın yerlerde gözlem yapıp sorun hallediyorlar. Sadece göz önünde olmayacak konu o kadar.

Yönetiminde bu yönde karar kılacağı muhtemeldir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yazılanlara şöyle bir göz attım. Özetle;

dalga geçene, küfür edene, saygısızlık yapıp kendini bilmeyene özellikle "Derin Konular" başlığı altında daha sert yaptırımlar talep edilmiş.

Aynen katılmaktayım. Fakat din konularının tartışılmasının yasaklanmasına karşıyım!

Çünkü; insan kendini sorgular. İnsan kendini sorgularken inançlarıyla yüzleşir ve onları da sorgular. Kendinden sonra da çevreyi sorgular.

Soru sormak iyidir.

Bunu kaldıramayanlar böyle konuları dikkate almadan da yaşayabilir. Yapanlar var biliyorum.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uhp
    uhp's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

@uhp

o senin görüşün adam dinin kurallarını sabit görmeyebilir ve bu yönde fikrini belirtebilir kökten yasakçı olmak bir çözüm getirmez illa birilerini bir tarafa çekmek değil amaç herkesin fikrilerini ortaya oyması gerek bir konu açılır bakalım ateistler bu konuda ne diyor insan karşıt görüşünde ki bir kişini konu hakkındaki görüşünü merak etmez mi hiç ateist gelsin senin yorumunu okusun oda yorum yapsın

ben adam gibi yorum yapanlar uzaklaştırılsın demiyorum ki zaten uzaklaştırılması gerekenler konuyu alaya alıp dalga geçenler gerek dindarlardan da gerekse ateistlerden de böyle yapılmalı densizin biri çıkıp en basit konuda da çıkıp küfür eder o zaman densiz çıkmasın diye tümden silelim forumu olrmu öyle şey

imanlıları tahrik eder demişsin imanlıları tahrik edecek bir konu açılmaması için ya adam tutup normal fikrini beliritoyrsa hiçbir şekilde konuda dalga dini aşşağılama söz konusu değilse tutup tahrik oluyorsan o senin yanlışındır ateistin değil

Lafı nasıl anladın bilmiyorum ama bu konuyu "ateistlik akla ne kadar yatkın" konusunu açtığımda tam anlamıyla kavradım.

biri çıkıp ateist yanlısı yazıı yazdığında müslümanı tahrik olur bi akıllı kendisi var sanar insanların aklını çeliyolar der(konuda ne kadar kasıt olmasa bile),olaya el atar

biri çıkıp din yanlısı yazı yazdığında ateist i çıkıp bi akıllı kendisi var sanar milleti uyutmaya çalışıyolar der.(yine konuda hiç kasıt olmasa bile),olaya el atar

yada gidip cevap yazmaz ama forumdan soğur.dediğim gibi inanacak olan zaten inanır.inanmak istemeyene dünyayı sunsan inanmaz. zaten belli bi konunun neyini tartısacaksınki? niye ortam galyana gelsinki? dini çok tartışmak isteyen gitsin ilmihal okusun. dini tatmin edici bulmayan gitsin evrim teorisi okusun. her iki grup da tatmin olmazsa gelsin beni bulsun forum dısında tartısalım.

bu konuyu nekadar sakin tartısalım dersen bile millet birbirine düşer. açıkcası forumda bu konular cıktıktan beri baya bi soğudum bu ayrılık ortamından dolayı. tbt yi muhabbetinden seviyom ben aga.lüzumsuz kırgınlık cıkaracaksa babam bile girmesin bu foruma derim.

////Bazıları bir yumurta yumurtlar,kırk mahelleye haber verirler,bazıları ise kırk yumurta yumurtlar bir mahalle zor duyar... ///Her türlü kapak itina ile hazırlanır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yok hocam bu mevzular yıllardır yaşanır kimse soğumadı tartışan adamlar aynen devam ediyor tartışmaya
    o onu diyecek bu bunu diyecek mod boşamı var konu gidiş hattında bakacak cozutan kim diye gerekeni yapacak ben bunuda yazdım hayatın her alanında olan din ve ve inanç meselesi tartışmadan konuşılmadan olurmu hiç hemen hemen çoğu konus siyasi konular dahil dine bağlanabilirken tümden yasaklanması çok büyük eksiklik doğruru forumda benim kanaatimde bu

ben mesela br konuda tartıştığım adama hayatta kin gütmem tartıştık o an orada kaldır bir konuda yardım istediğinde belki en yakın dostundan daha çok yardım ederim önemli olan tartışmayı tartışıldığı yerde bırakabilmek ben bir çok adamla zıt fikirlerimiz dolayısıyla tartıştım o arkadaşlar her ne kadar bana kin güderek yaklaşsada ben yine konuşurum konuşmassak tartışmassak herşeyin üstü kapatıldığı vakit millet nasıl bilgilenecke bunca tartışma programı boşamı oluyor tv lerde

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

tamda konu açacaktım :D şansa bak

...said addicted.
Toplam Hit: 7669 Toplam Mesaj: 54