Ders Çalışamiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    SPY-CX5 bunu yazdı

Ritalin al hocam

hocam sonradan ağır tahripler bırakıyor diye biliyorum 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Eski konundan hatırlıyorum bu mesleği sevmiyordun sen,

gitmek calismak istemiyordun ve bunun icin kpss ye girip ömür boyu hapsolcaksın.

Onun yerine össye gir yeni bölüm oku.

Yok olmadi 2. Üniversite sana oluyorsa onu oku. Bölüm değiştir. 

Yada risk al,  kpss kursuna gideceğine bir meslek kursuna git meslek degistir. Yazik etme kendine. 

evet mesleğimi çok sevmiyorum ama şöyle bir durum var 

özel sektörde çalışma alanları çok var benim çalıştığım biraz zor kısımdaydı ondan  dolayı nefret etmiştim

ama kpss de atanıp memur olarak görev yaparsam rahat bir şekilde çalışacağım bunun için çabalıyorum ama işte şu ders çalışabilme konusunu atlatmam lazım

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ben de ön lisans bilg. prog. mezunuyum. kpss den 77 almıştım. Giremedim hiç bir yere.  15 temmuz sonrasında akp yandaşları kendince güvenilir gördüğü insanları kadrolara aldılar. eskiden kazanma ihtimalin %20 idi ise şimdi %2 tabi 98 puan alırım diyorsan o başka.  Çalışma konusuna gelirsek eğer gerçekten kazanmak istiyormusun o önemli sanırım. Ben kendi kendime kazanmam gerektiğini telkin ediyordum kendimi motive etmeye çalışıyordum falan. Tam bir gerizekalıydım hocam hiç matematik yapamıyordum 4 işlem harici bilgim yoktu oturdum çalıştım günde minimum 6 saat çalıştım öyle 6 saat derken saat 08:00 da başlayıp 14:00 da bırakma gibi değil. Kronometre tuttum. Derse başladığım an başlatıp bıraktığım an durduyruyordum tabi 6 saati bulmaya çalışıyım derken geceyi buluyordu vakit. Ne oldu 60 puandan 77 ye çıktım. 1 sene daha belki çalışmalıydım fakat ailevi durumlardan dolayı geçim sıkıntısı çektim ve işe girdim çalışıyorum neredeyse aklımın ucundan bile geçmiyor kpss çünkü adım gibi emininm torpilden dolayı kontenjan kalmıyor. Eğer bilgin var her türlü yüksek puan yapatrım ama çalışamıyom diyorsan motive olman lazım o konuda da bilemiyorum neyaparsın. İnşallah sıkıntından kurtulursun hocam...

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Ben de ön lisans bilg. prog. mezunuyum. kpss den 77 almıştım. Giremedim hiç bir yere.  15 temmuz sonrasında akp yandaşları kendince güvenilir gördüğü insanları kadrolara aldılar. eskiden kazanma ihtimalin %20 idi ise şimdi %2 tabi 98 puan alırım diyorsan o başka.  Çalışma konusuna gelirsek eğer gerçekten kazanmak istiyormusun o önemli sanırım. Ben kendi kendime kazanmam gerektiğini telkin ediyordum kendimi motive etmeye çalışıyordum falan. Tam bir gerizekalıydım hocam hiç matematik yapamıyordum 4 işlem harici bilgim yoktu oturdum çalıştım günde minimum 6 saat çalıştım öyle 6 saat derken saat 08:00 da başlayıp 14:00 da bırakma gibi değil. Kronometre tuttum. Derse başladığım an başlatıp bıraktığım an durduyruyordum tabi 6 saati bulmaya çalışıyım derken geceyi buluyordu vakit. Ne oldu 60 puandan 77 ye çıktım. 1 sene daha belki çalışmalıydım fakat ailevi durumlardan dolayı geçim sıkıntısı çektim ve işe girdim çalışıyorum neredeyse aklımın ucundan bile geçmiyor kpss çünkü adım gibi emininm torpilden dolayı kontenjan kalmıyor. Eğer bilgin var her türlü yüksek puan yapatrım ama çalışamıyom diyorsan motive olman lazım o konuda da bilemiyorum neyaparsın. İnşallah sıkıntından kurtulursun hocam...

hocam bende 2016 da 70 puan aldım gerçek anlamda hiç çalışmadım kendi bildiğimle girdim

şu an hemen hemen 400 gün var sınava gerçek anlamda çalışıp puanımı 90 civarına getirmek istiyorum başarabileceğime inanıyorum ama zihnim farklı şeylere yönlendiriyor işte ama umarım geçecek bu durum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

edit

do_som tarafından 08/Eyl/17 12:27 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sandalyeye otur, telefonunu falan uzağa bırak. Masanda sadece kitap olsun. Elinde kolunda teknolojik birşey olmasın.

Çalışsan da çalışmasan da 5 saat o koca kıçını kaldırma sandalyeden.

Çalışmasan da otur, mal mal otur. Bişeyle uğraşamadan otur.

Tahtam eksik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    SPY-CX5 bunu yazdı

Ritalin al hocam

Hapları kırıp burundan çekmeye çalışmazsan ağır tahrip falan bırakmaz. Usturuplu kullan, farklı gör. Tabi alabilirsen. 

Errare Humanum Est
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben de çalışamazdım. Doktora yapıyorum, hala ders çalışamıyorum. Doğuştan tembelim amk. 

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Valla hocam bence zora gelmelisin . Ne bilim al eline kazma kürek bahçe kaz . Sabahtan akşama kadar 1 gün  Nazi zulmü üstünde imiş gibi kaz hiç durma . 

Yada 1 fabrikada ilk 10 yıl yıllık 20.000 _25.000 tl  altı kazançla nasıl geçinecEğini falan düşün .

Ertesi gün 2 katı test çözme isteğin doğacaktır .

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo
    • Sevdiğin bir konu varsa oradan başla.
    • Ders çalışmaktan çok o masaya oturup kitap okumaya çalış.

Bence sorun masaya oturup, kitap okumak ders çalışma vs için kendine zaman ayıramamak. Başlaması hep zor olmuştur.

Toplam Hit: 5728 Toplam Mesaj: 53
ders çalışma