folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Devlet İşçiyi Kolluyormu Geçiriyormu

Devlet İşçiyi Kolluyormu Geçiriyormu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Özel sektörde çalışan arkadaşlar son zamanlarada deneme süreleri artıtldı kıdem tazminatı değşiklikleri işten çıkartma işe alma ile ilgili bisürü değşikliğe gidilmiş..

Aynı şirkette uzun süre çalışmak iyidir deriz...çünki işten çıkartılmak istenirsek tazminat alırız kafamız rahat olur diye bildiklerimiz. tazminat vs bunlarda değşikliklere gidlmiş...başlığa göre nedir bildikleriniz.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

işçi önceden şahtı padişahtı ama artık devlet işçiye kolunu geçiyor..

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eğer bu konuyu tbtde açtıysan o işçi padişah bile olsa burda çöpçüdür.

İmzalar Kaldırılsın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

Türkiyede ucuz iş gücü oluşturulmak isteniyor ve bence eskiye göre sendikaların etkisi de azalmış durumda. Çoğu işyeri tarafından "kapıda 1000 lerce iş bekleyen var, işinize gelirse" mantığı benimseniyor. İşkurun açtığı meslek kursları yüzünden bu mantık daha da artmış durumda. Zaten hükümet maaşları beğenmiyolar diye işçiyi suçluyor yani kimse bundan sonra işçinin lehine birşey olacak diye beklemesin. Hayat koşulları pahalı olmaya devam etsin ama düşük ücrete herkes razı olsun anlayışı var...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

işçinin belinbi büken özelleştirmeler oldu maalesef. batılıların çıkarları uğruna özelleştirilen kurulumların çalışan işçileri hatta mühendisiine kadar mağdur durumda oldu.

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

End_User bunu yazdı:
    -----------------------------

Türkiyede ucuz iş gücü oluşturulmak isteniyor ve bence eskiye göre sendikaların etkisi de azalmış durumda. Çoğu işyeri tarafından "kapıda 1000 lerce iş bekleyen var, işinize gelirse" mantığı benimseniyor. İşkurun açtığı meslek kursları yüzünden bu mantık daha da artmış durumda. Zaten hükümet maaşları beğenmiyolar diye işçiyi suçluyor yani kimse bundan sonra işçinin lehine birşey olacak diye beklemesin. Hayat koşulları pahalı olmaya devam etsin ama düşük ücrete herkes razı olsun anlayışı var...

konuyu çok güzel özetlemişssin hocam.ben şahsen maaş için hafif bi kafamı kaldırdım resti çektiler gidersin yerine başka arkadaş gelir dediler..

Peki neyapmalı?Olmayan parayla kendi işimi mi kurmaya çalışıyım..avurapayamı kaçıyım.bu sene velenmeyi düşünüyordum vazmıgeçiyim..yoksa evleniptemi avurapaya gitmeye çalışıyım..abi sıkıldım ya

1000 lira maaşla çalış çalış bi bisikletim bile yok..bide olan imkanları kısıtlıyorlar valla sıkıldım ha

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

yazmamak için kendimi zor tuttum ama ginede yazıcam

türkiyenin % 50'si  bunu istedi....

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

--özel sektörde çalışma süreleri artırılmadı.eskisi gibi devam ediyor.işverenin salağa yatma potansiyeli herzamanki gibi devam ediyor.

kanunda yemek dinlenme v.s 8 saattir.

--bir çok firma genelde gündüz 08.00-18.00 cumartesi 13.00 kadar der

--bazıları yasalmış gibi mola süresi çalışma süresine dahil deil der ve günlük 9 saat çalıştırır.ne hikmetse bir çok kuşbeyinli muhabecide

böyle söyler

--birde asgari ücret net 600 + a.g.i 60 tl yani 660 tl almak herekirken bazı uyanık işverenler 600 tl vermeye çalışır.onca alışveriş yaparız

kdv ler v.s bize girer.o 60 tl yi almazsak kdv ler birilerinin cebinde kalır

--eğitimli insan gücü giderek artmakta dolayısıyla adam ben bu kadar eğitim gördüm üni. veya meslek mezunuyum deyip

yüksek ücret istemekte,bunu gören işveren dernekleri işkurla birlikte eğitim kursları açmıştır.maksat düşük ücretli,asgari ücretli işgücü

oluşturmak ve çalıştırmaktır.yani eğitimsiz ve mesleksiz insan kalmasın sloganı bir yalandan ibarettir

--mesai kalma mecburiyeti yoktur vede aralıksız 11 saati gecemez.yani çalışan 24 saatin 12 saati evinde olmak zorundadır.iş kanunu böyle der.

fakat bunu suistimal etmeye çalışan işveren mecburi yada işler yetişmeli deyip fazla çalıştırmaya meiyil arar

--deneme süresi gerçekten vardır,2 aydır.ama şu kadar zaman sonra sigorta hikayesi yalandır.

-- 6. aydan itibaren tazminat hakkı dogar

-- 3 gün üstüste işe gelmeme halinde işten çıkarılabiliriz.fazladan ücret kesme ceza v.s yapamazlar

--önemli bir konuda halen bazı üçkağıtçı işveren  denen mahlukatlar cesaret gösterip fazla mesai ücretini 1.5 katından deilde

normal saat ücretinden vermeye çalışıyorlar

aklıma gelen genelde bunlar.unutmayalım işveren denen mahlukat her zaman hak yemeye çalışır.senden kestiği paralarla altına lüks araba çeker ve

arka sokakta hatun peşinde koşar.çoğu muhasebeci ve avukatta yardakçılarıdır.devlet işçiden yana kanun çıkardım der,arka kapıdan da işvereni çaktırmadan

haklı çıkarır.kesinlikle sigortasız çalışmayalım ve düşük ücrete razı olmayalım

mademki türksün systeme göster ürksün
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

alexfarrow bunu yazdı:

--özel sektörde çalışma süreleri artırılmadı.eskisi gibi devam ediyor.işverenin salağa yatma potansiyeli herzamanki gibi devam ediyor.

--bazıları yasalmış gibi mola süresi çalışma süresine dahil deil der ve günlük 9 saat çalıştırır.ne hikmetse bir çok kuşbeyinli muhabecide

böyle söyler

--birde asgari ücret net 600 + a.g.i 60 tl yani 660 tl almak herekirken bazı uyanık işverenler 600 tl vermeye çalışır.onca alışveriş yaparız

--eğitimli insan gücü giderek artmakta dolayısıyla adam ben bu kadar eğitim gördüm üni. veya meslek mezunuyum deyip

yüksek ücret istemekte,bunu gören işveren dernekleri işkurla birlikte eğitim kursları açmıştır.maksat düşük ücretli,asgari ücretli işgücü

oluşturmak ve çalıştırmaktır.yani eğitimsiz ve mesleksiz insan kalmasın sloganı bir yalandan ibarettir

--mesai kalma mecburiyeti yoktur vede aralıksız 11 saati gecemez.yani çalışan 24 saatin 12 saati evinde olmak zorundadır.iş kanunu böyle der.

fakat bunu suistimal etmeye çalışan işveren mecburi yada işler yetişmeli deyip fazla çalıştırmaya meiyil arar

--deneme süresi gerçekten vardır,2 aydır.ama şu kadar zaman sonra sigorta hikayesi yalandır.

-- 3 gün üstüste işe gelmeme halinde işten çıkarılabiliriz.fazladan ücret kesme ceza v.s yapamazlar

--önemli bir konuda halen bazı üçkağıtçı işveren  denen mahlukatlar cesaret gösterip fazla mesai ücretini 1.5 katından deilde

aklıma gelen genelde bunlar.unutmayalım işveren denen mahlukat her zaman hak yemeye çalışır.senden kestiği paralarla altına lüks araba çeker ve

arka sokakta hatun peşinde koşar.çoğu muhasebeci ve avukatta yardakçılarıdır.devlet işçiden yana kanun çıkardım der,arka kapıdan da işvereni çaktırmadan

iki gün öncesine kadar aylık 600 lira maaş günlük 12 saat çalışma ve iki hafta da bir izin sistemiyle çalışıyordum (: bu böyle olmuyor

diye konuşmaya çıktım ve şuan evde  oturuyorum (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

alexfarrow bunu yazdı:

böyle söyler

işte sıf bu koşullardan dolayı bu ay sonu işsiz kalabilirim ....

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

geçirir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 3727 Toplam Mesaj: 33