folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Devlet İşçiyi Kolluyormu Geçiriyormu

Devlet İşçiyi Kolluyormu Geçiriyormu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

alexfarrow bunu yazdı:
    -----------------------------

--özel sektörde çalışma süreleri artırılmadı.eskisi gibi devam ediyor.işverenin salağa yatma potansiyeli herzamanki gibi devam ediyor.

kanunda yemek dinlenme v.s 8 saattir.

--bir çok firma genelde gündüz 08.00-18.00 cumartesi 13.00 kadar der

--bazıları yasalmış gibi mola süresi çalışma süresine dahil deil der ve günlük 9 saat çalıştırır.ne hikmetse bir çok kuşbeyinli muhabecide

böyle söyler

--birde asgari ücret net 600 + a.g.i 60 tl yani 660 tl almak herekirken bazı uyanık işverenler 600 tl vermeye çalışır.onca alışveriş yaparız

kdv ler v.s bize girer.o 60 tl yi almazsak kdv ler birilerinin cebinde kalır

--eğitimli insan gücü giderek artmakta dolayısıyla adam ben bu kadar eğitim gördüm üni. veya meslek mezunuyum deyip

yüksek ücret istemekte,bunu gören işveren dernekleri işkurla birlikte eğitim kursları açmıştır.maksat düşük ücretli,asgari ücretli işgücü

oluşturmak ve çalıştırmaktır.yani eğitimsiz ve mesleksiz insan kalmasın sloganı bir yalandan ibarettir

--mesai kalma mecburiyeti yoktur vede aralıksız 11 saati gecemez.yani çalışan 24 saatin 12 saati evinde olmak zorundadır.iş kanunu böyle der.

fakat bunu suistimal etmeye çalışan işveren mecburi yada işler yetişmeli deyip fazla çalıştırmaya meiyil arar

--deneme süresi gerçekten vardır,2 aydır.ama şu kadar zaman sonra sigorta hikayesi yalandır.

-- 6. aydan itibaren tazminat hakkı dogar

-- 3 gün üstüste işe gelmeme halinde işten çıkarılabiliriz.fazladan ücret kesme ceza v.s yapamazlar

--önemli bir konuda halen bazı üçkağıtçı işveren  denen mahlukatlar cesaret gösterip fazla mesai ücretini 1.5 katından deilde

normal saat ücretinden vermeye çalışıyorlar

aklıma gelen genelde bunlar.unutmayalım işveren denen mahlukat her zaman hak yemeye çalışır.senden kestiği paralarla altına lüks araba çeker ve

arka sokakta hatun peşinde koşar.çoğu muhasebeci ve avukatta yardakçılarıdır.devlet işçiden yana kanun çıkardım der,arka kapıdan da işvereni çaktırmadan

haklı çıkarır.kesinlikle sigortasız çalışmayalım ve düşük ücrete razı olmayalım

-----------------------------

Deneme süresi 6 aya çıkartılmış amaç nedir?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

kim demiş,kanun mu çıktı yada nerde var böyle bir haber

link veye kaynak..................

hiç duymadım şu ana kadar,

mademki türksün systeme göster ürksün
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek
    -emeklilik yaşını 65 yaptılar. be aq kim 65 yaşına kadar çalışcak düşün 20 yaşında başlasan 45 sene yapıyor.sana diyor gününü doldur bekle aç mı beklicen aq. onun dışında emeklilik tazminatını kaldırcaklardı o kadar çalış ne için hiç bişi. bi güzel yaptıkları şey eskiden ilk 5 sene aldığın maaşa göre emekli maaşın belli oluyordu şimdi ortalamışlar en azından haksızlık olmaz. geri kalan herşey boktan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

az evvel bende baktım yok öyle birşey

sözleşmeli personel çalıştıran işyerlerinde işveren için bir nevi kılıf sadece.

bu tür sözleşmelerin iyi ve kötü yanları var.bizler için tek iyi yanı işveren sözleşe tarihinden önce çıkarırsa

sözleşme süresince kalan tüm sürenin ücretlerini nakit olarak ödemek zorunda.

atıyorum 5 aylık sözleşme imzaladın.3 ay çalıştırılıp çıkarıldın. kalan 2 ayın ücreti nakit olarak ödenmek zorunda

bazı uyanık iş arkadaşlarıda kendini çıkartırmak için elinden geleni yapıyor.

havaalanında yer hizmetlerinde çalışrken bir arkadas çok uğraştı vede çıkarıldı.10 ay sözleşme imzalatıyorlar.

sonrada tekmeyi basıyorlar.düşünsene 2 aylık denemeyi doldurdun 2aydan sonra çıkartılmayı başarırsan nakit 5bin tl cebinde

mademki türksün systeme göster ürksün
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

kısaca devlet işçiye ödenen tazminatlara göz dikti adamı kovarak iş yeri bi tekme vuruyodu şimdi o tekmeyi yedikten sonra tekme vuranın verdiği tazminata el koyarak bi tekmede devlet vuruyo hobaa uçuşlardayız 80 milyon tantum çekmiş :D

onekine?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

memura hep verir işçiye hep geçirir.

enjoy i'm vaccinated
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

aklıma trajikomik bir fıkra geldi paylaşayım dedim

İngiltere ve Türkiye Başbakanları biraraya gelmiş ve toplantı sonunda basının sorularını yanıtlıyorlarmış.
    Gazeteci sormuş:
    - ülkenizde 4 kişilik bir aile ne kadar gelirle rahat bir hayat
    sürebilir, siz onlara ne kadar ödüyorsunuz?
    Amerika başkanı:
    - Amerikada 4 kişilik bir aile 5000 dolar ile rahat bir yaşam surebilir, biz onlara 6500 dolar ödüyoruz geri kalan 1500 doları naparlar bilmiyorum.
    İngiltere Başbakanı:
    - İngilterede ayni aile 4000 pound ile rahat yaşar, biz 5000
    veriyoruz 1000 pound nereye gidiyor bilmiyoruz.
    Türkiye Başbakanı:
    - Türkiyede aynı ailenin açlık sınırı 800  TL dir. Biz onlara
    300  TL veriyoruz, geriye kalan 500  TL yi nereden buluyorlar biz de anlamış değiliz

dewdim dewrildim geldim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Kollamak ve geçirmek diye özetlenemez. Yapılan şey belli, Türkiye'deki işgücünü sermayenin istediği kıvama getirmeye çalışıyorlar. İşçiler açısından bakarsak, sayıları artacağı için değerleri düşecek. İşşizler açısından bakarsak, iş bulamamaktansa daha düşük kazançlı da olsa iş bulabilcekler. Patronlar açısından bakarsak, Nispeten daha ucuz ve sorunsuz işçi çalıştıracaklar. Hükümet açısından bakarsak, çok iyi şartlarda olmasa da herkesin işi olacak, sermaye de ucuz iş gücü sayesinde yatırım yapacak. Durum bu. Eskiden az çalışıp çok kazanan, grevle istediğini alan işçiler bundan sonra çok çalışıp az kazanacak, bazı şeylere de seslerini çıkaramayacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

http://www.google.com.tr/search?tbm=isch&hl=tr&source=hp&biw=1152&bih=720&q=g%C3%BClme+krizi&gbv=2&oq=g%C3%BClme+krizi&aq=f&aqi=g3&aql=&gs_sm=e&gs_upl=221l2269l0l2420l11l10l0l3l3l1l206l1203l0.5.2l7

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Kesinlikle geçirir..

Allah kimseyi ne adaletin pençesine düşürsün ne de devlet ile bir alacak verecek meselesine soksun..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 3755 Toplam Mesaj: 33