folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Devlet Memuru Bilgisizliği Ve Boşa Giden Vergi

Devlet Memuru Bilgisizliği Ve Boşa Giden Vergi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Selam hocalar,

Bugün konu açmıştım vizesiz gidilebilen ülkeler diye. Şimdi de bunu açıyorum çünkü trajikomik bir durumla karşı karşıyayım.

Ayın 10'unda resmi gazetede yayınlanan kanuna göre 25 yaşını doldurmamış öğrencilerden pasaport harcı alınmayacakmış.

Ben ayın 10'u saat 10.30'da 630 lira 10 yıllık pasaport bedelini yatırıp pasaport işlemimi yaptırdım. İşlemi yapan memur beni bu konuda bilgilendirmedi ve resmen boşuna 630 lira vermiş gibi hissediyorum.

Bu parayı geri alabilir miyim nasıl bir yol izlemem gerek?

http://www.memurlar.net/haber/564282/

bilenyok tarafından 12/Şub/16 00:53 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bimer'e yaz hocam sike sike verirler parayı geri. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

Hocam sen ilk önce harcı bankaya yatırıp, onun dekontuyla karakola gitmedin mi?

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

Evet hocam önce bankaya yatırdım ve banka personeli de bilgilendirmedi ancak oradan birşey çıkacağını sanmıyorum :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo
    bilenyok bunu yazdı
    maserati bunu yazdı

Evet hocam önce bankaya yatırdım ve banka personeli de bilgilendirmedi ancak oradan birşey çıkacağını sanmıyorum :/

İyide hocam sen dekontla adama gitmişsin, adam sölese ne olur bundan sonra? Birde bankadaki kadın senin öğrenci olduğunu nerden bilsin? Bence suç sende. Ama parayı geri alabilir misin bilmiyorum. 

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı
    bilenyok bunu yazdı
    maserati bunu yazdı

İyide hocam sen dekontla adama gitmişsin, adam sölese ne olur bundan sonra? Birde bankadaki kadın senin öğrenci olduğunu nerden bilsin? Bence suç sende. Ama parayı geri alabilir misin bilmiyorum. 

Hocam hergün sabah kalkıp elime fincanımı alıp resmi gazete okuyacak değilim sonuçta :)

Suçlu aramıyorum, suç ortaya karışık herkeste zaten.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bimer'e yaz hocam sike sike verirler parayı geri. 

hep öyle diyorsun mustafa.

adamlar herşeyi kılıfna uyduruyor ve her türlü mat ediyorlar amk.

bimer dediğin olayla ilgli kamyon dolusu kadar evrak var elimde her zaman siken onlar oluyor.

arkadaşlar kendinizi özel ve devlet kurumlarına siktirmek istemiyorsanız dikkatli ve bilgili olmalısınız.

değilse her türlü s,kerler söyiliyeyim.

bununla ilgili web sitesi açmayı düşünüyorum ama site işinden anlamadığım içib faydalı güncel site açamıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Elinde ki makbuzla basvur gereken yere, her sekilde alirsin geri parayi.

Ayni sey basima geldi, gisede ki memura asli gibidir diye onaylattim. Ola ki harcta bi farklilik olursa orda ki memur bununla basvur parayi geri alirsin demisti.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Ayni sey basima geldi, gisede ki memura asli gibidir diye onaylattim. Ola ki harcta bi farklilik olursa orda ki memur bununla basvur parayi geri alirsin demisti.

Bana hiçbir evrak fln vermediler ki hocam? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    bilenyok bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Bana hiçbir evrak fln vermediler ki hocam? 

Nasi vermediler makbuz filan bisey yok mu elinde ?

Ayrica benim bildigim resmi gazetede yayimlanan olaylar, takip eden ayin 15inden sonra gecerli oluyo. Tam bilgim yok bu konuda onu bi arastir.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

kardeşim haklı olabilirsin ancak bu şekilde 10 yıllık alamazsın sana verse verse ücretsiz 1 yıllık falan verirler onunlada uğraş dur bence hiç karıştırma

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
Toplam Hit: 2684 Toplam Mesaj: 24
pasapor harcı 25 yaş altı