Diğer Ülkelerde Türk Filmlerine Bakış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

http://www.hdfilmfull.com/yerli-filmler

şuradan bakıyorum da;

son 4-5 senede sağlam filmler gelmiş

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Ne kadar akıcı ingilizce konuşmuş zamanında bizimkiler. Çok ileriyiz abi her konuda. Maaşallah maaşallah.

Anarsistherif...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Adamlar bizim filmimize dublaj çekip birde dvd'sini basıyorlar.

http://www.youtube.com/watch?v=kyNU5ejltAI

0:55 roketin patlaması bitirdi beni şişe mantarı gibi aynen :D.d

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=ZzJyFEdP8uE

muhahahahahahahahahahahahaha :) uçan tekme atıyo bıçağa :)))

araplar Türk dizilerinde özellikle erotik sahnelerini kaçırmıyor. öpüşme dizilerini seviyorlar
    araplar kurtlar vadisini seviyor özellikle onlarda kaçırmıyorlar perşembe günlerini :)

bu araplar sapık kavim :)

kaygusuz tarafından 27/Oca/13 18:38 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

muhahahahahahahahahahahahaha :) uçan tekme atıyo bıçağa :)))

araplar Türk dizilerinde özellikle erotik sahnelerini kaçırmıyor. öpüşme dizilerini seviyorlar
    araplar kurtlar vadisini seviyor özellikle onlarda kaçırmıyorlar perşembe günlerini :)

bu araplar sapık kavim :)

Yabancilari bilmemde, ben eskiden Turk filmleri ile dalga gecerdim, boyle aptalca filmmi olur diye. Yas kemale erince artik anliyorum ki, Turk filmlerinde o sicak ve icten ruh hicbir filmde yok.

Hale Soygazi, Tarik Akan, Turkan Soray, Sadri Alisik, Ayhan Isik, Munir Ozkul. Hepsinin ayri bir tadi var.

Kaygusuz hocam, araplar ciddiden sapik ve pis bir kavimdir, oyle olmasaydi Allah hic peygamber gonderirmiydi hemde kac tane. Niye Finlandiya'ya veya Norvec'e peygamber gelmemis hic dusundunmu acaba?

Insan oglunun tarihi boyunca peygamberler sadece ve sadece Araplara ve Yahudilere gelmistir. 

sniperscope tarafından 27/Oca/13 19:03 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    jewellos
    jewellos's avatar
    Erkek

www.fikretsanal.com 

profesyoneller az konuşur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Dünyayı Kurtaran Adam ABD'de kapışılıyor 

Türk filmleri, Amerikan pazarına girdi. Hepsi birer Yeşilçam klasiği olan ve Türkiye'de yüzüne bile bakılmayan filmlerin DVD'leri kapış kapış gidiyor. 

Artık Türk izleyicisinin yüzüne bile bakmadığı eski Yeşilçam klasikleri, Amerika'da DVD olarak piyasaya sürüldü. Kapış kapış giden filmler arasında en çok ilgiyi Cüneyt Arkın'ın oynadığı "Dünyayı Kurtaran Adam" filmi görüyor. "Turkish Star Wars" adı altında piyasaya sürülen film, internet sitelerinin forum sayfalarına da konu oluyor. Filme yapılan bazı eleştiriler oldukça ilginç: "Star Wars'tan görüntülerin çalındığı yetmiyormuş gibi, efektler ve müzikle tam bir komedi ortaya konmuş. Başroldeki Cüneyt Arkın, dünyayı at sırtında canavarlardan kurtarıyor. Filmin İngilizce altyazısı yok ama zaten hiç önemli değil. Filmi seyretmeye başladıktan sonra gülmekten bayılacaksınız..."

Kafa Buluyorlar Amerikalılar'ın en çok rağbet gösterdiği ikinci filmimiz ise "Ayşecik ve Sihirli Cüceler"... "Turkis Wizard Of Oz" adıyla satılan film için eleştirmenler "Dünyanın en kötü filmi, eğlenmek ve kafa bulmak için izleyin" yorumunda bulunuyorlar. ABD'de piyasaya çıkan filmlerimiz sadece bu iki film de değil. "Şok eden ve tuhaf filmler" kategorisinde satılan bazı filmlerimiz şunlar: Turist Ömer Uzay Yolunda (Turkish Star Trek), Şeytan (The Exorcist), Badi (Turkish ET), Frankeştayn (Turkish Young Frankenstein), Süpermen (Turkish Superman)...

bakınız: http://arsiv.sabah.com.tr/2004/06/23/gny/gny118-20040623-200.html

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kim ne derse desin son 10 yıldaki filmler mükemmel.

Issız adam'ı flemence altyazılı izlettim hollanda'da millet salya sümük ağladı..

Kolpaçinoyu izlettim işemeli sıçmalı ayin oldu evde..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Kim ne derse desin son 10 yıldaki filmler mükemmel.

Issız adam'ı flemence altyazılı izlettim hollanda'da millet salya sümük ağladı..

Kolpaçinoyu izlettim işemeli sıçmalı ayin oldu evde..

Hocam son 10 seneki Türk filmlerine baktım ; izlemediğim ve konuşulmayan yok.

Romantik komedi dersen, onda da sağlamlar.

Ya sonra, Issız Adam, Aşk Tesadüfleri Sever, Aşk Tutulması, Gelecekten bir gün, Güneşin Oğlu (Haluk Bilginer'in muhteşem performansı) vs.. vs.. vs..

Yani gerçekten sağlamlar. Duygu konusunda da Amerkan filmlerinin o uyduruktan teyyare aşk konularını daha işlemişler. 

--

Özellikle son 5-6 senelik bütün Türk filmleri (beğenilmeyen Fetih 1453 yada Şafak Sezer şunun bunun filmi dahil) gayet hoşuma gitti. Hepsini destekliyorum. 

Helal olsun. Üstünden 2-3 sene geçmiş, şimdi onları indirdim izliyorum. Eminim 15-20 sene sonra , Hababam Sınıfı gibi klasiklerle birlikte yeni Türk filmleride gereken yerinde olacaktır.

Türk Film Piyasası dirilişte. Sevindirici.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Larwen
    Larwen's avatar
    Erkek

Muhteşem Yüzyıl'ın hırvatistanda dublajlı olarak yayınlandığını duydum geçen bir hırvat arkadaşımdan ve hürremi çok sevmişler :)

Toplam Hit: 3669 Toplam Mesaj: 30