folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

Diş İmplant Hakkinda Bildiklerimiz Saglikcilar Konuya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

bütün dişler komple kaça patlıyor ? bulunduğum yerde 15-18k arası fiyatlardan bahsediyorlar. aynı şey mi acep

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    XmV bunu yazdı

ayda 100 implanttan fazla implant yapilan bir klinikte calisiyorum, 5 yillik deneyimle.sana sunu soyleyebilirim bosuna straumann pesine gidiyorsun suan piyasada bir cok implant en az straumann kadar kaliteli ama onlar kadar 30 araba ile piyasada doktorlara saldirmadiklari icin sesleri cikmiyor. mesela biz amerikan glidewell direct yapiyoruz fda onayli 100 implantta 1 adet ya kaynamiyor veya hic dusme olmuyor yaninda alman blok zorkonyum ustune porselen kapliyoruz tanidiklara 1750 tl diger hastalara 2100 tl herseyi dahil yapiyoruz. sadece 150-170 dolara gelen implant ile masraf bitmiyor zaten 700 tl implant malzemesi, 200 tl labarotuar ettu 900 tl cerrahi setleri osu busu 1000 tl masraf daha personel kira yillarca okumus hekimin kazanci falan da yok icinde. kisaca markaya degil hekime odaklan hocam is hekimde bitiyor. 

Yeriniz nerede hocam nucleoss icin ne dusunuyorsun

nucleoss yaptircagina omnitech veya dti yaptir arastirmalarimizda en iyi yerliler bunlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    XmV bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    XmV bunu yazdı

ayda 100 implanttan fazla implant yapilan bir klinikte calisiyorum, 5 yillik deneyimle.sana sunu soyleyebilirim bosuna straumann pesine gidiyorsun suan piyasada bir cok implant en az straumann kadar kaliteli ama onlar kadar 30 araba ile piyasada doktorlara saldirmadiklari icin sesleri cikmiyor. mesela biz amerikan glidewell direct yapiyoruz fda onayli 100 implantta 1 adet ya kaynamiyor veya hic dusme olmuyor yaninda alman blok zorkonyum ustune porselen kapliyoruz tanidiklara 1750 tl diger hastalara 2100 tl herseyi dahil yapiyoruz. sadece 150-170 dolara gelen implant ile masraf bitmiyor zaten 700 tl implant malzemesi, 200 tl labarotuar ettu 900 tl cerrahi setleri osu busu 1000 tl masraf daha personel kira yillarca okumus hekimin kazanci falan da yok icinde. kisaca markaya degil hekime odaklan hocam is hekimde bitiyor. 

Yeriniz nerede hocam nucleoss icin ne dusunuyorsun

nucleoss yaptircagina omnitech veya dti yaptir arastirmalarimizda en iyi yerliler bunlar

Senin tavsiye ettigin markalar neler peki hocam

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Arkadaslar ags medikal diye bir firma var. Bu firmanin trabzon beşikduzu ilcesinde bir fabrikasi var. Ayni fabrika isvec de de var. 

Kullanilan malzeme,uretim yontemi,testleri vs aslinda tamamen ayni urunler. Yurt disinda olan daha iyidir mantigi ve vergiler sebebi ile yurt disi olan marka daha pahali

Eger ilk mesajda yerleri belirtilen isvec ve turk mali impilantlarin ureticisi ags medikal ise turk mali olanini rahatlikla secebilirsiniz.

glossiness effect
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

dostum suan orta marka diye gecen tum markalari kullanabilirsin tamamen butce meselesi ayrica sunu soylemek isterim bego ust seviye degil orta seviye kopya implantlardan , bu lafimi yanlis anlamayin bio horizon, straumann, astra , implant direct gibi markalarin disinda hepsi bu markalarin kopyasi, iyi olanlar bego, glidewell direct, zimmer, osstem, dentium, gibi markalarda yukaridakiler kadar iyi hepsi sonucta titanium grade 4 metal ustune sla yuzey yani kumlama yontemi ile yuzey islemesi yapilmis vida. bu vidalar agresif ve pasif olarak ikiye ayriliyor o kadar. he yerlilere gelince omnitech implant direct ve glidewell direct kopyasi turkiyedeki en yeni ve gelismis fabrika sahibi yerli, dti ise neyin kopyasi unuttum ama en koklu yerli marka.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    XmV bunu yazdı

dostum suan orta marka diye gecen tum markalari kullanabilirsin tamamen butce meselesi ayrica sunu soylemek isterim bego ust seviye degil orta seviye kopya implantlardan , bu lafimi yanlis anlamayin bio horizon, straumann, astra , implant direct gibi markalarin disinda hepsi bu markalarin kopyasi, iyi olanlar bego, glidewell direct, zimmer, osstem, dentium, gibi markalarda yukaridakiler kadar iyi hepsi sonucta titanium grade 4 metal ustune sla yuzey yani kumlama yontemi ile yuzey islemesi yapilmis vida. bu vidalar agresif ve pasif olarak ikiye ayriliyor o kadar. he yerlilere gelince omnitech implant direct ve glidewell direct kopyasi turkiyedeki en yeni ve gelismis fabrika sahibi yerli, dti ise neyin kopyasi unuttum ama en koklu yerli marka.

Straumann in forsu ne hocam yani bana araba seklinde ornrk goster straumann porche mi 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    XmV bunu yazdı

Straumann in forsu ne hocam yani bana araba seklinde ornrk goster straumann porche mi 

strauuman porche diyebilir miyiz hayır, mercedes deriz çünkü aracı icat edenlerden biri mercedes. o şekilde gör implant dünyasındaki argeyi yoğunlukla straumann yapar. reklamın iyisinide o yapar işte ünlüler siyasetçilere ücretsiz implant gibi. daha bir çok straumann'ın öne çıkan özellikleri var ama sonuc olarak hepsi grade 4 titanium vida :) vida arkadaşlar o kadar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

bu konuda en önemli şey gama ışını ile sterilizasyonu ve firmanın 3-5 yıl sonra kapanmayıp yedek parça bulabilecek olman ( iyileşme başlığı, abutment, ölçü postu bla bla. )

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

@XmV 

dişçi korkusuna bi çözüm varmı ? 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

@XmV 

dişçi korkusuna bi çözüm varmı ? 

hocam ona çözüm yok ama gerçekten boş bir korku bende zamanında korkardım ama kesinlikle tek acı uyuşturan iğnenin acısı onuda mesela fıs fıs ile ön uyuşturma yapıyoruz, iğneyi bile yarım hissediyorsunuz. 

Toplam Hit: 10950 Toplam Mesaj: 49
diş implant dolgu kanal vs