folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diyarbakır"Daki Bombalar..

Diyarbakır"Daki Bombalar..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahraman
    Kahraman's avatar
    Erkek

Evet arkadaslar Allah'tan 1 can kaybı oLmadan sonuclandı.. Diger bombada patlamadan etkisiz hale getirildi..

Hani Diyarbakır, Kürdistan diye hayali bir devletin baskentiydi hani Diyarbakır kürt iliydi böyle düsünen arkadaslar varsa bu haberi dikkatlice dinlesinler.. Cünkü bu serefsiz pkk itleri Kürt Türk ayrımı yapmıyor bunlar kardesini vuran köpeklerdir.. Diyarbakır'da Türkiye'nindir.. Önyargısı oLan arkadasLar artık atın bu düsünceyi her Kürt pkk degiLdir.. BöyLe düsünenLer bu üLkeyi yokusa sürenLerdir.. Zamanında Bingöl'de tanık olmustum aynı aiLeden iki kardes biri daga cıkmıstı digeri ise askere gidiyordu ve bunLar yeri geLdiginde birbirine sıkacaktı kardesLik bu mudur ? Kürt Türk sorunu yok  ortak sorunumuz pkk itleridir..

YaraLıLara Allah şifa versin.. Tüm Diyarbakır'Lı arkadasLarımıza gecmis oLsun..

Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti... Bu da öyleydi. İyi ol... Sağ ol.. Uzak ol... Ama bir daha görme beni!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    BAK ARKADAŞIM KÜRTLERİN ÇOĞU PKK LIDIR ÇOK AZI DEĞİLDİR O YÜZDEN BU TÜR POLEMİKLERE GİRME HER GÜN ASKERİMİZ ÖLÜYO BUNK-LARI MAZUR GÖSTERMEYEDE ÇALIŞMA

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahraman
    Kahraman's avatar
    Erkek
    demodor bunu yazdı:
    -----------------------------
    BAK ARKADAŞIM KÜRTLERİN ÇOĞU PKK LIDIR ÇOK AZI DEĞİLDİR O YÜZDEN BU TÜR POLEMİKLERE GİRME HER GÜN ASKERİMİZ ÖLÜYO BUNK-LARI MAZUR GÖSTERMEYEDE ÇALIŞMA
    hayatında kac tane kürt tanıdın ? coğu diye bi yorum yapabiliyorsun..

Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti... Bu da öyleydi. İyi ol... Sağ ol.. Uzak ol... Ama bir daha görme beni!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek
    Aralarında çok iyi insanların olduğunu kimse inkar edemez ama eğer 10 tane kişi gösterseniz 7-8 i aktif olarak desteklemesede pkk tarafına meyillidir. Çevremde gördüğüm şeklini söylüyorum. Ama hayatımda bir tane daha böyle insan göremeyeceğimi bildiğim çok baba adamlarda tanıdım. Her şehit verdiğimizde Pkk ya binbir türlü küfreden, içi acıyan insanlar bunlar. Askerde abimin bölükten birisinin de ben operasyonda karşı tarafa sıkmam, 5 tane akrabam bu dağlarda dediğini de çok iyi biliyorum. Sonuçta hepimiz aynı bayrağın altındayız, korumak Türk Kürt hepimizin işi. Can kaybı olmamasına çok sevindim, Diyarbakırlı kardeşlerimize bir kez daha geçmiş olsun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    arkadaşım tartışmanıza giriyorum ama ben çok kürt tanıdım adamda zaten çoğu kürt dedi yani biizm tanıdığımız azınlık kürtler tamam işte onlardan zarar gelmez ama ÇOĞUNDAN gelir çünkü çoğunun beyni yıkanmış ırkçılık yapmıyorum burda sadece beyinleri yıkanmıs aslında hiçbiri öyle şeyler yapmaz ama vaatlerle yıkıyorlar insanların beyinlerini anlıcagın...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi
    pkk ilk çıkış yıllarında tüm kürtler pkk ya destek verdi hepsi kürdistan hayaline kapıldı pkk kürt köylerini basıp köylüleri kurşuna dizdi ellerindeki ekmegini erzagını aldı gelinlerine kızlarına tecavüz etti bir çok kürt batıya göçtü bu nedenle yerinde oldu bu olaylardan sonra bir çok kürt pkk ya yüz çevirdi ama hala bir çok kürt pkk yı destekliyor gıda para ve istihbarat saglıyor dagdaki pkk nasıl yaşıyor kentteki köydeki yandaşlarının yardımıyla sallandıracaksın bunları önce kenttekini halledeceksin sonra dagdakini hepsini suçlamak yalnış ama pkk ya zamanında verdikleri destek bu günlere gelmelerini sagladı

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    olay beyin yıkama evet ama suç 60lardan itibaren doğuya önem vermeyen hükümetlerde, zira bir adamın karnı doyuyorsa yaşantısından memnunsa sırf milliyetçilik yüzünden ayaklanmaz. Beyin yıkama koşullarını oluşturan biziz. Suçlu hepimiziz. Şimdi kürtlerin çoğunluğu olduğunu düşünmüyorum ama güneydoğuda pkkya desteğin çoğunlukta olduğunu biliyorum. Sebebi ise bölgenin kötü şartları.

Bir düşünsene çocuk doğuyor 30 kardeşi var babası adını bile bilmiyor. Sürekli aç, eğitim özensiz ve televizyondan batı illerdeki "sosyetik" yaşantıyı görüyor. Karılar, kızlar, içki içen delikanlılar falan filan.. sonra doğal olarak hüzünleniyor. O sırada biri gelip "kardeşim, biz bağımsızlık için mücadele ediyoruz katıl bize" diyor. Zaten sürekli boş boş oturduğu için hayatı boşlukta ve insanın yaşamının hayatına anlam arayarak geçtiğini düşünürsek; ordaki adama bir anlam veriliyor. Kendisinin ve halkının kurtuluşu..

Olaylar bu şekilde gelişiyor. Bir ırka körü körüne suç atmak yerine suçu kendimizde de aramalıyız..

Bence çözüm "terörist" leri ve zihniyetlerini ortadan kaldırmak(yoketmek). teröristleri yoketmek öldürmekle olur ama zihniyeti ortadan kaldırmak için Güneydoğunun kalkındırılması gerekmekte.. Bütün kürtleri suçlamak yerine sadece "suçlu" kürtleri ortadan kaldırarak ve geri kalan kürt kardeşlerimizi ülkenin bütünlüğüyle kucaklayarak bu sorun çözülür diye düşünüyorum.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Fistandantilus bunu yazdı:
    olay beyin yıkama evet ama suç 60lardan itibaren doğuya önem vermeyen hükümetlerde, zira bir adamın karnı doyuyorsa yaşantısından memnunsa sırf milliyetçilik yüzünden ayaklanmaz. Beyin yıkama koşullarını oluşturan biziz. Suçlu hepimiziz. Şimdi kürtlerin çoğunluğu olduğunu düşünmüyorum ama güneydoğuda pkkya desteğin çoğunlukta olduğunu biliyorum. Sebebi ise bölgenin kötü şartları.

Bir düşünsene çocuk doğuyor 30 kardeşi var babası adını bile bilmiyor. Sürekli aç, eğitim özensiz ve televizyondan batı illerdeki "sosyetik" yaşantıyı görüyor. Karılar, kızlar, içki içen delikanlılar falan filan.. sonra doğal olarak hüzünleniyor. O sırada biri gelip "kardeşim, biz bağımsızlık için mücadele ediyoruz katıl bize" diyor. Zaten sürekli boş boş oturduğu için hayatı boşlukta ve insanın yaşamının hayatına anlam arayarak geçtiğini düşünürsek; ordaki adama bir anlam veriliyor. Kendisinin ve halkının kurtuluşu..

Olaylar bu şekilde gelişiyor. Bir ırka körü körüne suç atmak yerine suçu kendimizde de aramalıyız..

Bence çözüm "terörist" leri ve zihniyetlerini ortadan kaldırmak(yoketmek). teröristleri yoketmek öldürmekle olur ama zihniyeti ortadan kaldırmak için Güneydoğunun kalkındırılması gerekmekte.. Bütün kürtleri suçlamak yerine sadece "suçlu" kürtleri ortadan kaldırarak ve geri kalan kürt kardeşlerimizi ülkenin bütünlüğüyle kucaklayarak bu sorun çözülür diye düşünüyorum.
    aga asla ırkçılıkdan yana değilim sana katılıyorum adamlarda aile planlaması yok çünkü bilmiyorlar öğretmemiş kimse bütün hükümetler orayı yok sayıyor varsa yoksa istandul,ankara,izmir,adana bursa a.q ne varsa bu şehirlere yükleniliyor arkalarına dönüpte bakmıyorlar doğuda neoluyo aile başına kaç çocuk düşüyo töre cinayetleride cabası adam töreden kaçmak için pkk'ya sığınıyor aslında öle bi amacı yok bide bakıyorsun pkk'lıya çıkmış adı...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

lordvader89 bunu yazdı:
    Fistandantilus bunu yazdı:

aga asla ırkçılıkdan yana değilim sana katılıyorum adamlarda aile planlaması yok çünkü bilmiyorlar öğretmemiş kimse bütün hükümetler orayı yok sayıyor varsa yoksa istandul,ankara,izmir,adana bursa a.q ne varsa bu şehirlere yükleniliyor arkalarına dönüpte bakmıyorlar doğuda neoluyo aile başına kaç çocuk düşüyo töre cinayetleride cabası adam töreden kaçmak için pkk'ya sığınıyor aslında öle bi amacı yok bide bakıyorsun pkk'lıya çıkmış adı...

söylediklerinizde dogruluk payı var ama onları tanımak için onların yaşantısını görmeniz lazım dogunun pek çok yerinde kadın tarlada çalışır erkek kahvede oyun oynar çocuklar perişan sokaklarda hepsinde uydu var her şeyi görüp duyuyorlar kadınlar evde çocuklarının başında olsa onlarla biraz ilgilense erkekler çalışsa bir çok şey degişir dogunun bir çok köyünde tsk kadınlar için el işi boyama dikiş nakış ve benzeri kurslar açıyor ama katılım çok az oralarda kadınlar köle yerine kullanılıyor erkek keyf yapıyor devlet bir çok konuda oralara bir şey yapamamış ama onlarda yapmak istemiyor degişmek istemiyor onların inançları ve yaşam tarzları bu elektirik su bedava devlet çocuk başı para ödüyor hepsine tsk okul için kırtasiye yardımı yapıyor ama bunları hiç önemsemiyorlar bir çogu kürt Türk ayrımı yapıyor ben bunlara tanık oldum

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    demodor bunu yazdı:
    Hojam Kafana Bi Saksımı Düştü? Tamamen Zıt Konuşmuşsun, Tam Tersi ;)

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    Eğitim düzeyi yüksek , maddi durumu kusursuz sayılacak kürtler'de tanıdım hepsi PKK sempatizanı , arkadaşın biri demiş biri dağa biri kışlaya çıkıyor filan biri gönülsüz olarak asker olurken diğeri isteği ile dağa çıkıyor , ben şahsım adına Kürtlere olan güvenimi biraz sınırlı tutuyorum , aslında genelleme yapmam gerçekten yanlış olabilir ama bu ya benm takıntımdır yada gerçekten böyle yapılması gerekir...  

dont think twice its all right
Toplam Hit: 5695 Toplam Mesaj: 43