folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Dizel Araç Enjeksiyon Temizleyicisi Hakkında Kullanıcı Görüşleriniz.

Dizel Araç Enjeksiyon Temizleyicisi Hakkında Kullanıcı Görüşleriniz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Bir işe yaramıyor hocam. Temizleyici koyup denemektense egsozdan içeriye ağzınla hava üfle daha çok faydası olur.

Tavsiyem 3000 devir'de otoban'da falan bi 20 25 dk 3. viteste bağırtarak gez. Boğazları temizlemek için öksürmek gibi bir etkisi oluyor.

2 defa bunu yapınca hala düzelme yoksa mecbur bir tamirciye enjektör bakımı yaptır hocam.

Şu koyu olanı ben de duydum. devamlı istop eden araçlarda kurum'dan kurtarmak için yapılıyormuş.

lâkin buji'li, benzinli araçlar için duymuştum. 

bir de 3.000 değil, 30.000 devir olacak heralde. yanlış mi biliyorum.?

formula aracı değilse 30.000 değildir. 

Konuya bir mehendis olarak yaklaşımım; meh. temizlik yaptıracaksan komple indirt motoru, param yok diyorsan dene, bir sorun yoksa salla. 

yazdım ama, Bana da çok saçma geldi o devir sayısı. helikopter'lerde ve pervaneli uçaklarda devir ne kadardır acaba?

düşük vites'te yüksek devir'de kullanmanın bir faydası yok mu yani şimdi? (ben bu yüksek devir'lerde kullanma olayını da en büyük vites'lerde ve yine otoban'da(düz,geniş,trafiksiz yolu başka nerede buluruz ki ) yapıldığını düşünmüştüm, )

(meh ney la ^^D`)

RitmFarbRacourci tarafından 14/Eki/20 00:02 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    samast bunu yazdı

Hocalar merhaba.2004 model opel corsa 1.3 dizel 250 000 de araçım var.Usta dedi buna enjektör temizleyici koy.Şimdi nette yorumları okuyom %40 otanında kullanıcı memnun değil zararı var,biriken maddeleri enjektörlere gönderdiği için daha çok tıkanır,yağ yakması olur vb. tarzda yorumlar var.Sizlerden kullana var mı önerirmisniz?

Hocam tam olarak nası bir şikayet / sorun yüzünden temizleyici koy dedi ustan?

Burada en dikkat edilmesi gereken konu şu ki sanayideki ustaların yüzde90ı usta değil, ona göre hareket et.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

yazdım ama, Bana da çok saçma geldi o devir sayısı. helikopter'lerde ve pervaneli uçaklarda devir ne kadardır acaba?

düşük vites'te yüksek devir'de kullanmanın bir faydası yok mu yani şimdi? (ben bu yüksek devir'lerde kullanma olayını da en büyük vites'lerde ve yine otoban'da(düz,geniş,trafiksiz yolu başka nerede buluruz ki ) yapıldığını düşünmüştüm, )

(meh ney la ^^D`)

Sen niye düzgün yazıyon hocam hayırdır? Normal yazman gözüme battı resmen :)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

..

Sen niye düzgün yazıyon hocam hayırdır? Normal yazman gözüme battı resmen :)

düzgün de yazmıyorum aslında, ama yabancı kelimeleri çıkarmak, nokta ile alttan-üstten virgül koymak hoşuma gidiyor.  ``, } pervane kelimesi de aklıma takıldı şimdi bak,.

~@~

konuyla doğrudan olmasa da; "otomobil'i açmak" diye de bir deyim var.  

yeni alınan otomobil'i, motor'u, normallerine hemen kavuşsun diye, açık-düz yolda bir müddet yüksek sürat'te kullanmak gerektiğini söylemişlerdi bir de., ne alâka'ysa., ilginç gelmişti.

RitmFarbRacourci tarafından 14/Eki/20 03:14 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

temizleyici koy iki gün dumansız üçüncü gün arkayı göremezsin eski araçlarda senin enjektörün iğne ucu oluyo hayrat çeşmesi.

motoru açmak demek hocam motorun ve çıkış yollarında biriken kurumu temizleme operasyonu aslında uzun yola gerek yok bi süre düşük vites yüksek devir kullanımıyla da çözülebilir, arkadan üj-bej saniyeliğine sağlam bi duman kütlesi çıkmasıyla genelde işlem tamamlanmış olur.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Yuksek devirde de çok sıkıştırırsan kapak çatlatabilirsin küçük motorlarda dikkat et

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Sebebini bilmiyorum ama araba pazarında yüksek kilometre dizel motorlu araçlar daha uyguna satılıyor. Yüksek kilometreli benzin motorlara göre.

sebebi enjektör :D sürekli yüksek basınç ve sıcaklık altında çalıştıklarından 200bin km civarına yaklaştıklarında artık ömürlerini tamamlamış oluyorlar. 

4 tane enjektör olduğunu düşünürsen ve çıkmasının bile tanesinin 300 liralardan başladığını düşünürsen tamiri bakımı biraz pahalı. o yüzden o fiyatlardan gidiyor. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    MATH bunu yazdı

Sebebini bilmiyorum ama araba pazarında yüksek kilometre dizel motorlu araçlar daha uyguna satılıyor. Yüksek kilometreli benzin motorlara göre.

sebebi enjektör :D sürekli yüksek basınç ve sıcaklık altında çalıştıklarından 200bin km civarına yaklaştıklarında artık ömürlerini tamamlamış oluyorlar. 

4 tane enjektör olduğunu düşünürsen ve çıkmasının bile tanesinin 300 liralardan başladığını düşünürsen tamiri bakımı biraz pahalı. o yüzden o fiyatlardan gidiyor. 

Vay anasını 150 200 bini görürsem hemen satacam aracı anlaşıldı.bir de bu servislerde konulan yakıt katkılarını kullanmaya gerek yok gibi motor veya enjektörlere pek faydası yok zannedersem o enjektörlere veya pompa sistemine adam gibi anlayan insan bulsam tamam.

weskeyy tarafından 14/Eki/20 10:03 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

Hocam enjektör sıkıntı bildiğim kadarı ile, garanti veren bir yere yaptır yaptıracaksan da, sonra gidip adama yapacağın işi seveyim diyebilirsin en azından :)

Türk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

kullanmanı ve kullanmanızı tavsiye etmem aksi halde farklı sıkıntılar çıkartabiliyor.

aynı şekilde bende araştırma yapmadan kulaktan dolma bilgilerle 1.6 dizel multijet motora enjektör ve depo temizleyici adı altında iyi markalardan olan (güya) sıvılardan kullandım sonrasında yaşadığım sıkıntılar ;

enjektörlerden ses gelmeye başladı, hafif zorlama olduğunda vuruntu gibi sesler çıkarmaya başladı

yakıt sarfiyatı arttı

manifold kurum kaplama durumu fazlasıyla artmış ve çekişte sıkıntılar çıkartmaya başladı

ayrıca motordan gelen ses biraz daha artmıştı hangi ustaya götürdüysem sanırım başına iş almamak için dizel araba bu normal diyip yolluyordu.

en son istanbul maslak sanayide hüseyin usta vardı. bosch marka servis hizmeti veriyordu. burda adam herşeyi açıklamıştı. 

baktım benim masraf artıcak giderek aracı elden çıkarmıştım.

sonuç olarak tabi bunların hepsini bu sıvılara yükleyemeyiz ancak bunları kullandıktan sonra olacağı varsada hem daha hızlandırmış hem de farklı sıkıntılara yok açmış olursunuz.

kullanıp kullanmamak size kalmış.

imzayı bıraktım basıyorum artık
Toplam Hit: 3564 Toplam Mesaj: 33
enjektör dizel araç