Doberman İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

uzun zamandır köpek sahibi olmak istiyordum sonunda kararımı verdim. Doberman aramaya başladım. 

Çevresinde olan eden duyan seceresinden emin olunan yavru varsa ücretli veya ücretsiz almak istiyorum. Dişi mi erkek mi karar veremedim. 

İlaveten görüş ve önerilerinizi de alabilirim.

Kendi dükkanım var Sigorta acentesiyim. Çok fazla kapı müşterim olmadığı için ofisim de yeterli büyüklükte olduğu için sabah akşam yanımda olacak. Onun haricinde evde bakacağım. 3+1 büyük bir apartman dairesinde tek yaşıyorum. Ona özel 1 oda yapacağım. Gerekirse balkona veya çatıya da bir yaşam alanı inşa edebilirim. 

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Kendi dobermanını vurmak zorunda kalmış birisi olarak tavsiye etmiyorum, yadigarı hala sol dirseğimin üzerindedir. Adam gibi bakabileceksen pit falan bakmanı öneririm, forumda freak vardı manisadan ondan epey bilgi alabileceğini düşünüyorum.

RETRET tarafından 13/Mar/17 10:10 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

efsane olduğunu sanıyordum dobermanlarla ilgili anlatılanları doğru mu yani hocam? 2 tanıdığımda vardı biri yaşlanıp öldü, diğeri kangal tarafından öldürüldü (komşu çiftlikteki dişi kangala atlamış, erkek kangal 3 gün cesedini vermedi) sahibine saldırma vakası görmedim duymadım. yemek sırasında refleks olarak diş geçirme yaptı arkadaşımın oğlunun eline ama ciddi değildi ısırık. Asil duruşu nedeniyle sevdiğim ırktı

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

7 aylık erkek arjantin dogo var ilgilenen olursa konuşalım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dişiler sahibini çok korur. Resmen aşık oluyorlar. Yanına kimseyi yanaştırmaz. 

Erkek olanları ise daha çok ev koruması içindir. Evi kendi bölgesi görür kimseyi sokmaz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    nukeshore bunu yazdı

efsane olduğunu sanıyordum dobermanlarla ilgili anlatılanları doğru mu yani hocam? 2 tanıdığımda vardı biri yaşlanıp öldü, diğeri kangal tarafından öldürüldü (komşu çiftlikteki dişi kangala atlamış, erkek kangal 3 gün cesedini vermedi) sahibine saldırma vakası görmedim duymadım. yemek sırasında refleks olarak diş geçirme yaptı arkadaşımın oğlunun eline ama ciddi değildi ısırık. Asil duruşu nedeniyle sevdiğim ırktı

Şimdi hocam olay şu; bu hayvanların beyni büyüyor kafası büyümüyor hadisesi yalan. Sıkıntılara gelelim:

1- köpek tazı cinsi ve sabit durmaktan nefret ediyor, minimum 10 km (bunun ideali 24 ona göre bak), spor yapayım ebemi siksin diyorsan ideal hayvandır, yorulmuyor, boğuşuyorsun üstüne biniyorsun, saatlerce koşup bisiklet sürüyorsun onda tık yok geliyor yine dil dışarıda ayaklar önde hahı hahı hahı aksiyon ne abi şeklinde duruyor.

2- sahibinin karakterini taklit ediyor ve benimsiyor şimdi bu her köpekte var ama doberman öyle değil, sen üzgünsen köpeğin de üzgün olur ya bu öyle değil işte sen üzgünsen köpek melankoli abi :( şimdi bunun kritiği şu anlık öfke ve sevinçleri seninle paylaşması, yani sen birine bağırıyorsan parçalayayım mı abi bakışı atıyor, ağızlık şart yani :( ağızlığı takınca ise küsme vakası geliyor.

3- kurumama hayvanı değil özellikle büyükbaş kemiği ve eti istiyor, sağlam bütçe lazım. İllaki alıştırılır alıştırılmasına da iyi olmaz.

4- sinsi, diğer köpekler gibi carlayıp saldırmıyor, ben bahçede bıraktım bahçeye giren keçilere havlayıp kovalamadı gidip hayvanı götünden kaptı. evine hırsız girse havlamaz gider parçalar.

5- aile fertlerine bağlılığı sahibine bağlılığı gibi değil iki kere başını okşadı peder ses etmedi, sevmeye devam edince önce sırtını döndü sonra hırladı, yapma dediğimde kalktı gitti, azarladım 2 gün küs takıldı ibnetor.

6- senin ani ruh haline göre kendi kafasına göre karar verip saldırabiliyor ne kadar iyi eğitsen de o sahibin vücut ritmini dinleme meselesi dobermanda fazla gelişmiş, kavga anında gözü bir şey görmüyor bu da çoğu köpekte vardır ama sahibinin telkinine gelir çoğu köpek dönüp de kaptımı ebeninkini görüyorsun. senin çok sakin bir ruh haline ve sabra sahip bir kişiliğin olmalı ki dobermanı kaldırabilmeli taşıyabilmelisin. köpekten çok hayat arkadaşı ve kontrolü senin ruhuna bağlı bir silah gibi düşünmelisin dobermanı. yani herkes o parıl parıl yanan siyah kadife tüyleriyle hayranlık uyandıran asil canlıya babalık dostuk edemez.

köpek isteyene ben küçük cinsleri tavsiye ediyorum yok olmadı büyük köpek istiyorum diyenlere dodo falan da değil kangal tavsiye ediyorum farklı boyları var, sadık, iri haşmetli, yemek seçmez dolaşacak yerini ayarla sevgi göster emek ver aşısı çiftleşmesi şusu busu iyi bak yetiyor. doberman gibi spesifik cinslere girmek için epey bir tecrübeli ve fedakar olmak gerekiyor yaşam şeklini ona göre ayarlayacaksın onu kendi yaşam şekline göre ayarlayamazsın, ruh halini ona göre ayarlayacaksın. çok iyi doberman bakanlar da gördüm çatalcada çiftliği olan arkadaşım var 8 yıldır dobermanları ile mutlu mesut yaşıyor, erkek olanının bakışı çok enteresan niye geldin lan der gibi bakıyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

köpeklerden sizin akdar anlamam ama benim için tek köpek cinsi var o da siberian husky.

ipneler çok güzeller. bir gün köpek beslersem bundan alacam.

doberman falan beni aşar uğraşamam o kadar. :)

SkynetX tarafından 13/Mar/17 10:54 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

husky besledim ve kesinlikle köpek katagorisinde ele alınacak gibi değildi. Güzel gözleri ve tipi olan bir köpekten beklenilen hemen hiç bir şeyi vermeyen. Asi, özgürlüğüne aşırı düşkün, köpeği çalmamaları için başka köpek gerek, zira elin 7 kat yabancısı gecenin bi vakti gelse kurruk sallar hatta ipini tutup götürürse oynaya zıplaya onunla gider.  Bağlı iken binbir şebeklik yapar size, çözüp biraz özgür dolaşsın derseniz ayvayı yediniz çözdüğünüz an verdiğiniz eğitimler vs buhar olur koşar durur çağırırsınız gelmez vs vs vs

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Doberman candır. Birde çok hareketli olduğu için midir nedir oldukça fena kokuyorlar.

Gerçi sen ilk defa bakacaksın. Hangi köpek olursa olsun -ki bu durum dobermanlarda daha fazla- temizliğini yapmadığında ne kadar kötü kokularla karşı karşıya olacağının farkında mısın?

PcK0 tarafından 13/Mar/17 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

hacım o kadar ingilizce yok bende ya :)

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
Toplam Hit: 3434 Toplam Mesaj: 31
köpek doberman