folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğalgaz Vanasına Vurulan Mührü Kırma[Sorun]

Doğalgaz Vanasına Vurulan Mührü Kırma[Sorun]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Şu bayram vs derken doğalgaz faturasını yatırmamışım. İnternet bankacılığından bakıp yatırdım şuan. Ancak sanırım bugün doğalgaz vanasını sikindirik bir şeyle mühürlemişler. 

Telefonlarını arıyorum bakan yok veya biri bakıyor ama ses vs gelmiyor; merkez şubelerini arıyorum şuan meşgul sonra deneyin deyip duruyor.

Şu vanadaki ıvır zıvırı açsam ne olur? Üzerinde herhangi bir bilgilendirme bişeyi yok bu arada. 

+ haber etmeden, mühür üzerine bilgilendirici bişey yazmadan böyle bişey yapılabilir mi?

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

aman hocam sakın kurcalama doğalgazda cezası kaç para bilmiyorum ama elektrikte 5 bin lira cezası var aynı kaçak elektrik kullanıyormuş muamelesi edilerek ceza yazılıyor ;)

istiyorsan mühürü aç :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam hiçbir bilgilendirici bişey yok. Kapıya, kutuya herhangi bir yere bilgilendirici bişeyde koymadılar. Dediğim gibi şuan ödedim zaten faturayı...

Bunlar haber etmeden kesme gibi bir bokları var mı?

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Hocam hiçbir bilgilendirici bişey yok. Kapıya, kutuya herhangi bir yere bilgilendirici bişeyde koymadılar. Dediğim gibi şuan ödedim zaten faturayı...

bilmiyorum hoca bizde jeotermal var evde yoksan nasıl haber vercekler telefonu aramazlar kesiyoruz diye bence haber ver şubesi varsa gidip gelir açarlar...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

hacım ben borcu ödediğim halde mühürlü kaldı. sinirlenip mührü söktüm borcum olmadığı için bi sik yiyeyemezler dedim ki ertesi gün geldiğimde yine mühürlemişlerdi. üzerine de 70-80 tl gibi bi ceza ödedim. sakın elleme o mührü tecrübeyle sabittir :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

kaç gün geçti üzerinden? öyle hemen gelip kesmezler. yatırdıysan sisteme hemen yansır, yarın veya yarından sonra gelirler açarlar. kendi kafana göre açma sakın.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hocam kırıp kırmadığım hakkında da emin değilim... Evde doğalgaz su ısınmayıp, ocak yanmayınca ilk işim gidip vanayla uğraşmak oldu. Sonra üzerindeki mührü farkettim :| Kırmış bile olabilirim...

Kesseler oraya bişey yazmaları gerekmez mi? 

1 Ay gibi bişey geçmiş. Önceki fatura geçmiş işte. Sanırım yeni faturayı yazmaya gelip kesmişler ama ne yeni, ne de eski fatura var kapıda. Ve ne de bir uyarı, bişey var...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Hocam kırıp kırmadığım hakkında da emin değilim... Evde doğalgaz su ısınmayıp, ocak yanmayınca ilk işim gidip vanayla uğraşmak oldu. Sonra üzerindeki mührü farkettim :| Kırmış bile olabilirim...

Kesseler oraya bişey yazmaları gerekmez mi? 

1 Ay gibi bişey geçmiş. Önceki fatura geçmiş işte. Sanırım yeni faturayı yazmaya gelip kesmişler ama ne yeni, ne de eski fatura var kapıda. Ve ne de bir uyarı, bişey var...

yeni faturayı yazmaya geldiklerinde kesmemişlerdir, kesme ekibi, açma ekibi, faturalandırma ekipleri ayrıdır. o yüzden liste yapıp dolaşırlar. denk gelmiştir kesmişlerdir. bugün yatırdıysan sisteme düşer, listeye alırlar yarın yetiştirirlerse açarlar. ha bu arada açma kapama parasıda eklerler bi dahakine ;)

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

en az 5-6 kere ödedikten sonra elektriği kendim açtım birkaç kere ödemeden açtığımda oldu bir sikim olmadı ama doğalgazı bilemeyeceğim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

en az 5-6 kere ödedikten sonra elektriği kendim açtım birkaç kere ödemeden açtığımda oldu bir sikim olmadı ama doğalgazı bilemeyeceğim

elektrikte dediğinin aynısını bende yaptım ve hiç bişey olmadı. ama doğalgaz acımadan cezayı kesiyo. pesimist hoca sen açma mührü bekleyecen baska sansın yok.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

kırmızı kelepçe ise kıramazsın zaten kırma derim ama tel mühür yaptılar ise kır zaten gün içinde açmaları zorunlu.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
Toplam Hit: 12904 Toplam Mesaj: 20