folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğuya Pozitif Ayrımcılık(Mış)

Doğuya Pozitif Ayrımcılık(Mış)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KGD
    KGD's avatar
    Erkek

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'nin eğitim açısından dezavantajlı olan bölgelerine sınavlarda fırsat eşitliği tanınması için getirdiği teklifini tartışmaya açtı.

Fırsat eşitsizliğinin sona erdirilmesi için Amerika'da uygulanan dezavantajlı bölgelere ekstra puan uygulamasını öne çıkaran Çelik, bu uygulamanın kamuoyunda tartışılmasını istedi.

UZMANLARA ÇAĞRI

Çelik şöyle konuştu: “Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki çocuklarımız da, Çankaya'daki, Kadıköy'deki, Nişantaşı'ndaki çocuklarımız üniversite sınavına girerken aynı sorulara muhatap oluyorlar. Verdikleri cevaplar aynı kıstaslara göre değerlendiriliyor. Aynı şey, ilköğretimden ortaöğretime geçerken de söz konusu. Halbuki ABD'de dezavantajlı bölgelerin dezavantajlarını asgariye indirecek uygulamalar yapılıyor. Dezavantajın oranına göre ekstra puanlar verilir. Bu, MEB'in şu anda uyguladığı, uygulamaya karar verdiği bir şey değildir. Ben kamuoyunda tartışılsın diye bunu ilk defa burada ifade ediyorum. Lütfen, bu işe aklı eren, sistemi bilen bütün eğitim uzmanlarımız, düşünce adamlarımız, bu alanda da 'fırsat eşitliği nasıl oluşturabiliriz' üzerinde kafa yorsunlar. Ben bunu tartışmaya açıyorum.”

Bakan Çelik İngiltere'de de eğitim müfredatının merkezden belirlendiğini, ancak ilçe ilçe farklı şekilde uygulamalara gidilebildiğini örnek gösterdi.

sizce doğru bişeymi?? 

kgd
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

işe bak a.q kürtlere yarancam diye bi takla atmadıkları kaldı :@ hatırlarsanız bunların dedeleri devletin başındayken de ermenilere böle ayrıcalıklar tanıyolardı :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

bence son derece doğru... 80 yıl kürtleri aşşaladık kötüledik ne oldu? işte sonuç.. devlet gerekeni yapmazsa pkk üstün

olacak böylece hem ne terör bitecek ne birlik sağlanmış olacak.... devletin doğunun daha çok üstüne düşmesi lazım..

yoksa git gide ayrılırız.. hangimiz bölünmek ister? merak etmeyin orada eğitime destek verilince kürtler devlete düşman

olmaz bölünmeye çalışmaz,aksine dahada bütünleşir devleti milletiyle...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

beyler köklü değişiklik lazım böyle olmaz kökten değişecek...

önce yök meselesi halledilecek mesela meslek lisesi imam hatip olayları falan halledilecekki düzelsin yoksa hiçbir bok olmaz...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

Ben okula mal gibi adamalrın alınmasını ıstemıyorm mal tespit sınavıda konulsun

Devlet doguya yada fakir insanlara yardım edicekse once maddi edecek yardım edeyim derken kıcını yırtmayacak

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    Kafamı Duvarlara Vura Vura Öldürmek İstiyorum.!

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

81 düzce

82 kerkük

83 musul

olabilmesi icin gerekli bi projeymş gibi duruyo .cold-m4 hocam sen bu kürtleri ayırırsan böyle daha doğrusu bu toplum insanları kürt-türk diye ayırırsa kürtlerin plaka noları söyle olur : 1 diyerbakır / 2 bitlis fln filan işte bölücülük yapmayın  Türk /  kürt yok burda Türk / pkk var 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek
    beyler yavaş yavaş ülkeyi bi yerlere çekiyolar doğu ayrımcılığı kürt kardeşliği vsvs. böle böle bölcekler bizi

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Bence geç kalınmış bir uygulama. Doğulu Kürt arkadaşlarım var, onlar diyorki yahu asker geliyor bizi sıkıştırıyor pkk geliyor bizi sıkıştırıyor ne yapacağımızı şaşırdık diyor. Can meselesi. Şimdi gelelim konuya. Eğer güzelce uygulanırsa çok iyi olacağını düşünüyorum. Bilinçli toplum, böylece insanların devlete bağlılığı artacaktır. Bırakalım artık husumeti. Herkes bizim insanımız olmalıdır.

Unutma ki! Sahip çık, destek bulasın.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi

kadın programlarının ''hazırı varsıncılık '' mantalitesiyle aynı doğrultuda hareket eden yöneticelerimiz var ama tüm ülke bu kadar saf mı aman ne güzel iş yapmışlar kalkın alkışlayalım..

çözüm sorunu geçici olarak ört bas etmek demek değildir yeni bir ışık tutmak görüş açısı getirmektir ek puan verelim ne olacak oradaki insanların hayatları rahata erecek mi yada alt yapısız okula giden gençler ne kadar başarılı olabilecek kökten çözümler lazım gelip geçici anlık fikirler değil..yoksa herkes yönetici olabilir

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek
    meslek yüksekten gelen bi ton kro war zaten sınawsız gelio lawuklar. okul kro kaynıyo. bide bunlarımı alıcaklar? yeter aq üniverstemi sokak arasımı belli olmaz o zaman.

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
Toplam Hit: 4611 Toplam Mesaj: 28