folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğuya Pozitif Ayrımcılık(Mış)

Doğuya Pozitif Ayrımcılık(Mış)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

böyle saçmalık olamaz ya. eğitimde zaten eşit değilmi herkes.birazda daha mı eşitlemekgerekiyor. ders çalışsınlar bişeyler yapsınlar .Zaten Allah herkese aynı beyni vermiş. ne demek yani ,doğuya ek puanmış.kürtlere kaymakam olma vali olma üniversiteye girme diyenmi var.kürtlerde bu ülkenin vatanadaşıdır. çalışsınlar hakettiği yere gelsinler.Konu içinde bir konu daha açmış olayım,

Bir arkadaşımız kpss ye girecek sınav yerini siirt yazıyor neden?

Çünkü orada kopya çekenlere bir şey yapamıyorlarmış.gözcüler uslu uslu oturuyorlarmış.neden acaba bunu araştıran birileride olsa çok iyi olur .

Temel adalettir .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zinar3535
    zinar3535's avatar
    Erkek
    uygulama doğru tabi yazmış bir çok arkadaş bilmem kırolarda bilmem kürtlerde haberleri izlediyseniz orda çocuklar diyoki tuvalet kokuyu içerde ders yapamıyoruz sorarım arkadaşlar size acaba kaçınız tuvalet kokusunu teneffüs ederek okudunuzki aşşağılamaktan hazmedememekten başka bir şey yapmıyosunuz siktiri boktan bir okulları var üstelik oralara göreve gitmek istemeyen bir zihniyet var öğretmenidir doktorudur bilmem neyidir sen kaloriferli okulda taşşağını yayıp hocalara küfrederken derslerde of pof çekerken onlar göt kadar yerde tezekle(hayvan boku çok bilgili arkadaşlar kıro olmayan arkadaşlar bilsin diye sölim bu nedir diye sormasınlar) ısınmaya çalışıyolar senin evinden okul servisleri alırken onların bırak okul servisini normal arabanın gideceği yolları yok sonrada gelsin üç beş arkadaş desinki eşitiz de bilmem ne senin neren eşit ya sen eğitim vermessen sen yol yapmassan sen yatırım yapmassan ne olur pkk denen götveren gelir ya beynini yıkar der senin devletin bak seni böle burda bırakmış ne soruyu ne hizmet ediyo ne bi sik yiyo gel bizimle bize katıl tabiiki de katılırlar o piçlere bi arkadaşımızda kürt halkı arada kaldığını sölemiş diyo çok haklı 1987 de kars sarıkamış köroğlu köyüne baskın yapan terörist silahlarını yöneltip erzak topladı ne yapacan ölümümü seçeceksin hangi insan ölmeyi ister ya askerler baskın yapar bombalarız erzak verirseniz der siz ne yapardınız yaw siz ne biliyosunuzki a.k gördüğünüz sadece tv lerde götünüz taşşağınız yayılmış koltukta tv izleyerek görüyosunuz konuşması kolay tabi ayrımcılığı bırakıp gerçektende bu ülke için bu vatanın bütün unsurları için elele vermek şart aşşağılamakla ırkçılıkla inanınki sadece ve sadece kendimize zarar veririz ve buda emperyalist güçlerin istediği şeydir ona göre akıllı olalım

ZİNAR KERE ZİNAR
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

bence yanlış bi uygulama. sorunu kabul edilebilir hale getirmekten öteye gitmeyen bi düşünce.

bir memleketin milli eğitim bakanı böyle mi konuşur ,ortaya atacağı fikir bu mu olmalı.

yoldan geçen vatndaş dese eyvallah da,

insan bilimsel mantıklı uygulanabilir ufku açık heyecenlandıran bi fikir atar ortaya

atamıyosan bi gez gel arkadaş ya :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------

işe bak a.q kürtlere yarancam diye bi takla atmadıkları kaldı :@ hatırlarsanız bunların dedeleri devletin başındayken de ermenilere böle ayrıcalıklar tanıyolardı :|

Tam bende bunu soyleyecektim amma bir iki şey daha ekliyeceğim.Şimdi bir genelleme yapman yalnış şehit olan kurt kardeşlerimizde var onun için daha dikkali ol hoca.

Edit :burada ben pkk lılara kurt dediğini varsayarak cevapladım.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tyler371
    tyler371's avatar
    Erkek
    uyanık adam nüfus kaydını doğuya aldırıp +10 +20 puanla girer, bunun önlemini nasıl alıcaklar?  böyle saçma bişey olabilir mi ya? sanki doğu dedikleri yer patagonya aq. orda kitap yokmu? günlük gazeteler nasıl gidiyo? bu kadar aptal olmasalar keşke başımızdakiler. onlarında onları başa getireninde soyunu sopunu...

korku nedir bilmeyiz biz dağların erleri yuva yaptık göklere başdöndüren yerlere engel tanımaz aşarız yüce engin dağları el verir uzanırız mor siyah bulutlara ben türk KOMANDOSUYUM düşmanı çelik pençemle ezerim her yerde ben varım havada karada denizde çölde batakta çatakta her zaman ve her yerde hazır? DAİMA HAZIR hazır? DAİMA HAZIR kim? KOMANDO kim? KOMANDO olamazsın? YAH olamazsın? YAH komandolar? ALLAH komandolar? ALLAH ALLAH TÜRK KOMANDOSUNU KORUSUN AMİNN...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek

Şimdi bazı arkadaşlar siktiri boktan kürtlere vs vs yazılar yazmışşş.arkadaşım sen doğuda ki çocuklar ne hallerde eğitim görmeye ÇALIŞIYOR haberin varmı???ordaki çocuklar sen okula yeni aldıın ayakkabınla hava atmaya giderken onların ayaında lastikten ayakkabılar var.....bakınız şimdi siz kürt türk ayrımı yaparsanız terör örgütünden bir farkınız kalmaz....pkk ve kürt ayrımını iyi yapın bilip bilmediiniz konular hakkındada yorum yapmayın...!

konuya gelince...doğuyu kalkındırma yoluna başvursalar,ailelerin imkanını iyileştirmeye çalışsalar,iyi öğretmenler doktorlar doğuda da olsa böyle bir projeye gerek bile duyulmaz....

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jiyanamin
    jiyanamin's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı:

81 düzce

82 kerkük

83 musul

olabilmesi icin gerekli bi projeymş gibi duruyo .cold-m4 hocam sen bu kürtleri ayırırsan böyle daha doğrusu bu toplum insanları kürt-türk diye ayırırsa kürtlerin plaka noları söyle olur : 1 diyerbakır / 2 bitlis fln filan işte bölücülük yapmayın  Türk /  kürt yok burda Türk / pkk var 

----------------------------

Bak  Burdan  balIk hafızalı olduyun anlaşılıyorr:)))

1  Ben kürdüm ...

2 her zaman ve yerde   türk kardeşlerımlen yaşamaktan yanayım ve türkiyenın bOlunmesini istemeyen Bir inzanim

ama gel  gorKi senİn gibi kürtleri   yok sayan inkar eden Bı kaç zırta Poz var:)))

Olum başbaşakn  Kürt vatandaşlarımız dıyorr  sen mal mal  Kürt  yok diyorsun:)))

bu develtt BOLUNMEZ  AMA SENin gibi  mal mal düşünenler olursa Bolunmeye gider   daha beter huzursuzluyaa gider...

Ki zaten 80 senedir  cumhuriyet  KurulMuş KüRTLERİ  hiç bır zaman insan yerıne  Koymadılar    Kim koymadı bılıyonMu senın gıbı   geri zihnıyetlılerr yaw:)))

anlamadıyım şey   Kürtlerin  kültürel   ve benzeri hakları verildinde ve demokratik bi  cumhuriyettte hepimz   yaşasak fenami Olur Bu  Linç olaylarından daha  iyi deilMi kandan   iyi deilmi  huzursuzluktan iyi deilmi  iyi deil diyosan  git  kendinı Kopruden at a.q

:))

sen bole düşünmeye  devam edersen    ve senın gıbılerde edese    batı Ülkeleri her zaman bizlen Bole oynar   dururrr...

demi:)

bak başbakan hergun bi yerde  dişişleri bakanı hergun bi yerde  Bilmem Kim hergun bi yerde nedenn?

ama adamlar yok diyorr  demi :)

nden kendimizi onlraa muhtaç olalım kendi Proplerimlerimiz kardeşçe dialoglan çözsek ve onlara siktirin gidin lan karışmayın desek nasıl olurr:))

süper oLur demii

ha sen türksün ben kürdüm  sen beni dov bende seni bole bole olayular buyusun iyicee Kürt  Türk kavgasına donUşsun herşey    iyimi bole :)

benim yarrımamıdır senın yarınanmıdır  Hiç birimizin.....

alah sana akıl  fikir versin n:)

İmza Yok
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

yuh ak!
    açın önünü kürdoların.
    "kardelen ayşe kardelen ayşe napıosun bize söyle?"
    "yolaaa mayıın döşüyoruuum.Türkiyeyi bölüyorum"
     okuyan nasıl okuyo?yüksek puan çıkartan nasıl çıkartıyo?yok ben anlamıyorum artık bu uygulamaları da bunu destekleyenleri de.dikkat edin tüm bölücüler ülkenin hukuk fakültelerine kapak atmış durumdalar. böylece daha bi önleri de açılmış olucak.ordan bi tane zırtapoz çıkmış yokj yıllarca aşalamışız kimi aşalamışız biz?neden bu ülkede diğerlerinin adı söylenmezken kürtler çıkıntı oluyo?bu ülkede başka uyruklu insanlar yok mu?ayrıca apo denen it ank üniv siyasal bilimler fakültesi mezunu.
    burası ingiltere mi ayrıca ?yuh ne diyim,hala saf saf eşitlik diyin adamlar yerleşisn tüm hukuklara,önemli yerlere siz de mal mal bakın,sonra ülke elden gidince ,pkklılara karşı gelicek savcılar yetişmediğin de bağırırsınız forumlarda

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jiyanamin
    jiyanamin's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

yuh ak!
    açın önünü kürdoların.
    "kardelen ayşe kardelen ayşe napıosun bize söyle?"
    "yolaaa mayıın döşüyoruuum.Türkiyeyi bölüyorum"
     okuyan nasıl okuyo?yüksek puan çıkartan nasıl çıkartıyo?yok ben anlamıyorum artık bu uygulamaları da bunu destekleyenleri de.dikkat edin tüm bölücüler ülkenin hukuk fakültelerine kapak atmış durumdalar. böylece daha bi önleri de açılmış olucak.ordan bi tane zırtapoz çıkmış yokj yıllarca aşalamışız kimi aşalamışız biz?neden bu ülkede diğerlerinin adı söylenmezken kürtler çıkıntı oluyo?bu ülkede başka uyruklu insanlar yok mu?ayrıca apo denen it ank üniv siyasal bilimler fakültesi mezunu.
    burası ingiltere mi ayrıca ?yuh ne diyim,hala saf saf eşitlik diyin adamlar yerleşisn tüm hukuklara,önemli yerlere siz de mal mal bakın,sonra ülke elden gidince ,pkklılara karşı gelicek savcılar yetişmediğin de bağırırsınız forumlarda

Bak zırtapoz kardeşim:)))

ben kÜRT DEDİM pkk  demedim  oraya dikat edd:)))

kapasitenn  kaldırmıyacak  gıbı ama gınede  yazıyım

bak aşağılandı Kürrtler dededim Ikı daka once yazdım sen  gine Şimdi kürtleri aşağıladın olumm

hukuk Okuyann  Kürtte  Türktee  tc   cumhuriyetineee   hizmet veriyorr neden Korkuyon canım benım :)

senin gibiler   yıllarcaa vatan milet sakarya diyip devleti soyup  soğana  cevırdınız  :))  ÇunKu devlet meşguldurr demi işinze  gelıyor bu  olaylar sneİn gibilerin işine haa  yoksa yoksaa sen ossy girdin kazanmadın kürt arkadaşın kazandı senn uyuzmu oldun aaa kıskandınmı yoksaa  Olum senin piskolojin bozuk :))))

İmza Yok
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

evet kürt olduğun anlaşılıyo zaten ;)
    bi ara düzgün yazmayı öğren,maymunlar bile bi süre sonra düzgün yazmayı öğreniyo senden de bekliyoruz ;)
    dipnot:össye henüz giremedim sayısal öğrencisiyim hukukla bi alakam yok yani.
    bir diğer dip not:senle tartışmaya bile girmicem yazıların tam komedi :) ciddiye alıncak bi organizma değilsin.

Toplam Hit: 4621 Toplam Mesaj: 28