folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dolandırıcılık Numarası..

Dolandırıcılık Numarası..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Az evvel 0212 709 94 21 No lu numaradan beni arayıp hediye Samsung Galaxy S3 cep telefonu ve 6 aylık sigorta paketi kazandığımı almak istiyorsam 1 i tuşlamam gerektiğini söylediler. Sonra Arzu isminde bir erotik sesli operatöre bağlandı Bu sigorta paketini 259 Tl vererek 1 yıllık yapacaklarını eğer bu sigortayı 1 yıllık yaparsam her türlü sağlık ve ameliyat vs giderimin sigorta şirketi tarafından karşılanacağını söylediler. Aşırı hızlı konuştuğu için anlayamadım 4 sefer tekrarlattım firma adını Ege Sağlık Sigorta dedi kendi ismine ve bakanlıklarla ortak çalıştıklarını söyledi.

Salağa yatıp Tamam o zaman dedim. İsminizi, Anneinizin Kızlık Soyadını, Tc No ve Adresinizi söyleyebilir misiniz dedi. Bende kafadan salladım hepsini. Sordum dedim sisteminizde gözüküyor mu bilgilerim. Evet dedi aynen gözüküyor dedi hiç utanmadan. Bir de söylediğim tc no ya ilk defa böyle bir Tc Numara görüyorum ne kadar çok sıfır var diyor hıyar.. Sonra dedim bana siz de adresinizi verir misiniz geleyim poliçemi imzalayayım ve telefonumu alayım hem 259 lirayı da veririm size. Dedi ki malesef veremiyorum. Biz sizin evinize arkadaşlarımızı göndereceğiz o zaman imza atarsınız. Kredi kartı bilgilerinizi söylemeniz kafi biz çekim yaparız uğraşmanıza gerek kalmaz dedi..

Yüzsüzlüğü bu reddeye gelince biraz sert bir şekilde dedim hangi bakanlıkla ortak çalışıyorsunuz ve numaramı nerden aldınız ? Çok ters bir şekilde cevap verdi siz kaç tane bakanlık ismi biliyorsunuz diye cevap verdi. Ulan gerizekalı ben zaten Adalet Bakanlığında çalışıyorum dedim gözü korksun diye. Tüm bakanlıklar benden sorulur. Hangi bakanlığı istiyorsan müsteşarını bağlıyayım dedim hem kardeşim ben bu hattı alalı 3 gün oldu ve numaram henüz kimsede yok. Bakanlık kaydı kuydu da yok. Bi tarafınızdan numaralar uydurup milleti dolandırıyorsunuz hiç utanmadan milleti bu şekilde aldatıyorsunuz dedim. Bir küfür etti kız anlatamam.. Dedim bekle birazdan savcılıktan arayacaklar o zaman görürsün dedim. Özür dilerim efendim sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. Gerçekten çok çok özür dilerim filen diyip geri vitese taktı. Sanırım yanlış numarayı aramışız dedi ve yüzüme kapattı..

Aman kardeşlerim dikkatli olun.. Çevrenizdekileride bu şerefsizlere  karşı uyarın belli ki milletin kişisel verilerini bi nevi sosyal mühendislikle yoluyla elde ediyorlar ve kim bilir ne için kullanacaklar. Bunlara kananlar illaki vardır. Artık adına şirket mi açarlar nasıl bir pislik yaparlar bilemem.. Dikkatli olmakta fayda var..

Edit: Nette aradım yine Tahribat'tan Dj_Alper adlı müridin konu açıp uyarmış olduğunu gördüm. Eski isimleri Euro Sigorta imiş isim değiştirip Ege Sigorta yapmışlar. Ama sabit hat numarası onlarla uyuşmuyor..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Piçler artık sabit numara gibi gözüken santral numarası alıyorlar internet üzerinden arıyorlar.Çoğu kişi için (bende dahil) sabit numara demek güven demektir.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

bu hartbleed açığından sonra bu olaylar çok arttı geçenlerde benide aradılar, insan kıllanmıyor değil hani??!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek

aynısı başıma gelmişti 10 gün önce falan dikkat etmek gerek.

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

Bunlarla taşak geçmek çok hoş oluyor :D 

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

Bunlarla taşak geçmek çok hoş oluyor :D 

Aynen öyle gırgır şamata iyi oluyor.. Bi taraftan da insanın canı sıkılıyor bu gibi ibneliklere şahit olunca..
    Olay bitip gittikten sonra keşke şöyle de deseydim diyor insan..
    Hele uyumadan evvel insanın aklına bu tarz düşünceler geliyor..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

title a ege sigorta dolandırıcılığı yazarsan daha iyi olur, hatta yeni konu açsan da olur bence hocam. İnsanlar aratınca görsün hemen.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

alo demeden açıp sadece dinliyorum

yemediğimi anlayıp hemen kapatıyorlar

cep tel nosuysa mesaj gönderiyorum, yarın savcılığa gidiyorum

biraz da siz uğraşın diye

daha da aramıyorlar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    EnableTurk bunu yazdı

title a ege sigorta dolandırıcılığı yazarsan daha iyi olur, hatta yeni konu açsan da olur bence hocam. İnsanlar aratınca görsün hemen.

Google zaten bu yazımı indekslemiş. Şöyle bir durum var ki beni arayan numara ile Ege Sigorta adlı şirketin numaraları uyuşmuyor. Yani o şirketin adını kullanıp dolandırıcılık yapan bukalemun karakterli bir dolandırıcı çetesi olabilir. 0212 709... ile başlayan pek çok numaradan insanları dolandırmaya kalkmışlar yani birtek yukarıda yazdığım numaradan değil.. savcılığa versem suç unsuru yok dolandırma yok dolaysı ile takipsizlik kararı çıkartırlar.. belki bi ihtimal hakaretten hüküm giyebilir arayan şahıs..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Ya geçen biri de beni aradı bayan istanbuldan arıyoruz bilmem ne acil paketine üyeymişim bir yıl olmuş üyeliğinizi devam ettirmek istiyormusunuz nedir bu paket dedim işte bilmem araban arıza verirse çekici otelde konaklama özel ambulans falan filan saydı. Bende dedim böyle bir paketim vardı da neden bitince haber verdiniz ben böyle bişi ne zaman aldım dedim bir yıl oluyor neyse bir yıldır kullanmamışım istemiyorum dedim o zaman sözleşmeyi bozdum diye bana 295 tl para ödeyeceksiniz dedi.

Ya hanfendi ben bu paketi nasıl aldım

telefondan ses kaydı onayıyla

bana dinlet ses kaydımı

dinletemem böyle bir yetkimiz yok

almaya yetkiniz varda dinletmeye neden yetkiniz yok

beyfendi alıyormusunuz paketi yoksa yasal işlem yapacaz

hanfedicim almıyorum bana o faturyaı göndert ben o faturayı ruloo yapar .... sokarım. Milleti dolandırmaya utanmıyormusunuz

Sizi faiz birimine aktarıyorum ordaki arkadaşlar size yardımcı olacaklar

neyse ordada aynı terane almıyorum ses kaydımı dinletin o zaman paketi aldığıma inanırım dedim tamam beyfendi ses kaydıızı çıkartınca sizi ararız dediler daha aramadılar.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bana böyleleri nadir denk geliyor.

ama bir denk geldimi kurtulamıyorlar.

çok ihtiyacım var satış gerçekleşsin deyip duruyorum 3 yada 4 gün uğraştırdıktan sonra basıyorum küfürü :)

sürekli mal ayağına yatıp her istedikleri bilgiyi verecekmiş gibi davranıyorum .heyecandan deli oluyorlar.

lütfen kapatmayın yardımcı olun bu hizmete çok ihtiyacım var diyorum :D

Toplam Hit: 2965 Toplam Mesaj: 19