folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Don‘T Starve Multi Player Çıktı ! ( %40 İndirim Son Günler)

Don‘T Starve Multi Player Çıktı ! ( %40 İndirim Son Günler)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

oyunda hayatta kalmak için yerleştiğiniz yer büyük önem arzediyor

öncelikle wiki sayfasını azıcık yoklayın, itemleri ii kötü öğrenin : http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve_Wiki

kıstaslarımız şunlar:

1- üssümüz bufalolara yakın olmalı

2- üssümüz tavşanlara yakın olmalı

3- üssümüz örümceklere yakın olmalı

4- mümkünse solucan deliğine yakın olmalı

bunların hepsi bir arada olmak zorunda değil

şimdi önem sırasını söyleyeyim ve nedenlerini

1- bufalo demek, yanına yaklaşan kurtu boku püsürü siker atar demek toplu halde

bufalo demek, bok (gübre) demek, gübre demek tarım demek (kış gelinceye kadar)

gübre demek, beleş yakıt demek

2- tavşan demek, sınırsız et kaynağı demek, kışın hayat kurtarıcı demek

kışın hiçbir bitki yetişmez, daha önce yetişenler olduğu gibi durur toplamadınızsa

özellikle bufalo ve tavşana yakın olma sebebimiz, yaşam kaynağımız olmaları

korunma + besin

tavşanlara kapan kuruyoruz (her deliğin tam üstüne bir tane, kapana havuç koymanıza gerek yok takılıp içine girer)

sistemi oturtursanız, her gün 5-6 tavşan toplayıp, tencerede yemeğe çevirerek (köfte örneğin) karnınızı gayet güzel doyurursunuz

4 tavşan eti = 1 köfte 

5-6 tavşan topla, araya bir iki sebze/yemiş vs at, al sana 2 köfte açlığı 50-60 doyurur rahat

3- örümcek demek, et demek (yemek yaparken bu etten sadece 1 tane kullanabilirsiniz, çünkü zehirli, yemeği siker)

iplik demek (ya da ipek mi ne boksa işte) o iplikle bi çok şey yapılıyo, mesela mızrak (dövüşmek için)

zor zamanlarınızda (kurtlardan kaçarken) bu iki itneyi birbirine kırdırabilirsiniz

ama dikkat edin, düzenli olarak ziyaret edip örümcekleri kesmezseniz, yuvaları level atlayıp kraliçe örümcek spawn eder

götünüzü yırtsanız kesemezsiniz

4- gene zor durumda içine atlayıp haritanın başka yerinden çıkmak için (akıl sağlığını düşürür dikkat, çok zıplamayın)

şimdilik aklıma gelenler bunlar

ilerde ekleme yaparım

Çiçek şapkasını taze tutun, tek tek çiçek yolmaktansa 12 çiçek toparlayıp şapka yapın uzun süre götürüyor. Takılı oldukça akıl sağlığını yeniliyor.

Yemek için mutlaka ilk başlarda tencere üretin. Tek tek pişirip yiyerek yemekleri heba edersiniz.

Mezar bulunca kazın ama hepsini bir anda abanmayın akıl sağlığı düşüyor sonra saçma salak yaratıklarla vs. uğraşıyorsunuz. Ne çıkarsa toparlayın, chest yapın içinde saklayın. Bazı partlar ile buzdolabı, paratoner vs. yapıyorsunuz. Başta lazım olmasa da ilerisi için buzdolabı can kurtarır hedeflerden birisi buzdolabı olmalı.

Başta ilk yapmanız gereken şey bulduğunuz yemekleri toparlayıp altın bulmak ve science machine üretmek. Sonrasında shovel (kürek) ile bulduğunuz çalı çırpı vs kökünden sökün base'in yakınına dikin. Bu dikilen yerleri çürümüş çiçekler ile beslemeyi unutmaıyn yoksa sittin sene çıkmazlar. Çiçek çürütmek için yere atın bir süre sonra bozulup gübre olarak kullanabilecek duruma geliyorlar.

Evi tek yerde sıkıştırmayın. Yağmur çamur derken bir şimşek ile yaptığınız her şey gidebilir. Birbirinden uzak yerleştirin ve mutlaka ileride paratoner yerleştirin.

Elinde çakmağı olan kız karakteri (adını unuttum) açınca onunla oynayın özellikle gece vakti meşale üretmekle uğraşmazsınız, kendi lokal ışığı sizi götürür daha fazla yer keşfedersiniz.

Her mağaraya girmeyin, girince de köküne kadar gitmeyin. Ayrıca mağarayı bir defa açınca oradan sürekli yarasa vs. mahluklar geliyor yakınınızdaysalar dalıyorlar dikkat edin. 

Bufalo bulunca kaybetmeyin, yerini belleyin. Jilet üretip akşam onlar uyurken tüylerini kesin o tüylerden kışlık kıyafet yapılıyor (şapka da olabilir hatırlamıyorum) ve sizi soğukta fazlasıyla rahatlatıyor. Ama bu hayvanlara kızgın oldukları dönemde (çiftleşme mevsimiydi galiba) yaklaşmyın. Kırmızı oluyorlar, biraz agresif takılıyorlar. O dönemde gübre için yanından geçsen bile saldırabiliyorlar. Bu mahluklar genellikle samanlık arazide spawn oluyorlar. Boşuna ormanda vs. aramayın.

Domuz evlerini buldunuz mu domuz kralı denen şişkoya bazı eşyaları vererek karşılığında altın alabilirsiniz. Ayrıca domuzlara da rüşvet vererek ağaç vs. kestirebilirsiniz.

Tavşanları kapandan yakalayınca hemen öldürmeyin. Chestlere canlı canlı stoklayın. Et halini alırsan buzdolabı olmadığı vakit hemencecik çürür gider. Buzdolabı olsa bile ömürlük dayanmıyor. Çok yer kaplar ama taze durur.

Haritada tahta üzerine dikilmiş domuz başlarından oluşan teleporter tarzı mekanlar var. Onları mutlaka açın. Ölünce orada tekrardan dirilme şansı veriyorlar.

Oyunu uzun zaman önce oynamıştım baya da şey yapıp uzun süre yaşatmıştım. Aklımda kalanlar bunlar. Keyifli oyundur, vakit geçirtir. Multiplayer'ı da güzel düşünülmüş.

Ek olarak topladığınız çalıların kökleri ateşte çok iyi ve uzun süre yanıyor. Yakıt olarak kullanabilirsiniz. Boşuna odun, çırpı vs. atmayın çok yaramıyor.

Austen tarafından 21/Ara/14 16:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

@Slothere güzel paylaşımlar yeni başlayanlara :) 

Bu arada ölüp hayalet olduğunuzda milletin yanında dolaşığ ödlerini boklarına karıştırmayın , akıl sağlığı düşüyor.

gate e gidip tekrar doğabilirsiniz.

oyunu bitirmek için maxvelle giden kapıdan geçmek gerekiyor , fakat gideceğiniz ada normal kullandığınız adadan çok daha sert şartlara sahip 

- yemiş tarlası kurduğunuz zaman hindi dadanırsa hepsini yer , hindiyi mızrak ile veya bumerang ile avlayabilirsiniz.

PanxeR tarafından 21/Ara/14 16:10 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Turkce yama gibi bi olayı var mı oyunun ? Cok istiyorum bu oyunu oynamayı ama ingilizce malum.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Turkce yama gibi bi olayı var mı oyunun ? Cok istiyorum bu oyunu oynamayı ama ingilizce malum.

hocam ingilizcelik bir durum pek yok , tek diyalog oyun başında sana çok bitkin görünüyorsun birşeyler yemezsen öleceksin diyor

gerisi önemli degil minecraft misali item biriktir birleştir 

birleştirme itemlerini ise wiki sayfasından ezberleyebilirsin ben bile 1 yıldır oynadıgım halde açıp açıp bilmediğim şeylere bakıom.

bu arada oyun minecraft gibi süreli patch alan bir oyun tek negatif durum haritayı yeniden kurmak gerekiyor yeni patch deki

güncellemeleri aktif etmek için.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Ben de satın aldım beni de alın aranıza :D İndiriyorum şu an

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

dark souls2 aldım, para kalmadı :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

extra copy varsa alırım fakirim bu aralar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

kopya da sıramı alıyım steam id : HELIOSTAT

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

valla maxel daft ve ben 1-2 saat takıldık iyi sarıyor oyun tayfun acil bekliyorum seni kanka girelim bi multi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

olm ben neden alamıyorum geç mi kaldım :)

Toplam Hit: 7996 Toplam Mesaj: 75