folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dövme Önerisi

Dövme Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Merhabalar uzun süredir dövme yaptırmak istiyorum arata askerlik girdi orada sıkıntı yaratabilir diye erteledim. 
    sağ yada ol elimin bileği yada bilek içerisini büyük olmamak kaidesi ile anlamlı güzel duran bir dövme arayışımdayım. 
    sipirütüel tarzında da olabilir.  Önerilerinizi bekliyorum. Mümkünse tek renk siyah olsun.  

not: din ve ahlaki açıdan eleştiriye kapalıyım. Ne yaptığımın farkındayım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hayatında senin için anlamı olan bişey varsa yaptır Mert. Yoksa artık herkesin dövmesi var. Çoğu insan bakmıyor bile dövmede ne yazdığına ne çizildiğine  :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hayat senin benim tercihimi paylaşmak isterim 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

garga yazdirabilirsin, güzel olur, güzel durur, eminim...

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hayat pişmanlıklarla doludur , pişmanlıklarına yenisini ekleme.

Dövme yapma yaptırma , vicudunu delme deldirme.

Eleştiriye kapalı olsanda biz yazmış olalım , vicuduna zarar vereceğine senin için anlamı olan anları kaydetmek sözcükleri yazmak için milyon tane ye var vicudun bunlardan biri değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Ruhsal abim ile bir dialog;

- Bu nedir ?

- Abi işte şöyle böyle bla bla

- Hayır, bana anlat diye sormadım; ömrün boyunca sana bunu soracaklar, ne bu şimdi, diye soracaklar ve sen her seferinde anlatmak durumunda kalacaksın. 

İşte bu kısa diyalog sebebi ile 3 sene erteledim ben dövme seçimimi :))

Bir de önerim dövmeni, ayna vs yöntemler dışında göremeyeceğim yerlere yaptırarak başla. Çünkü ne kadar aşık olursan ol o dövme 5 10 sene sonra bayacak. Ne kadar az görürsen o kadar iyi. Mesela dirsek üstü, omuz, sırt, kaburga, göğüs olabilir. Asla dirsek alti ve ellere yaptırma ilk seferde.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Hocam, nacizane fikrim; dövme anlamı olan bir şey için yapılır, dövme fikri alınmaz. Sadece dövme olsun şekil olsun dersen pinterest gibi yerlerde dolu örneği var oradan tattoo vs diye aratırsan zbilyon tane katalog gelir.

~
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam gavurların "line tatoo" dedikleri şeyler çok cool geliyo bana. nası bi stil istiyosun bilmiyorum ama bu tarz dövmeler adama android/robot havası veriyo bence

https://www.ateliereva.com/fine-line-tattoo-ideas

ya da izlediğin sevdiğin bi film/dizi varsa ordan bişey çıkarabilirsin.

ben the expanse ı çok sevdim o evrenden bişey yaptırmayı düşünüyorum.

bi de şu şarkıdaki "çekirdeksiz üzüm, zeytin dalı, çiçek balı , kan portakalı" kısmının dövmesini yaptırcam sol bileğimin oraya ama henüz düzgün çizimler bulamadım bu nesneler için :D 

https://www.youtube.com/watch?v=ayLgY6dM6Q8

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Vucüdümun çeşitli yerlerinden izler var, bunlar çatlak kesik yara ve ameliyat izi o yüzden pürüzsüz bir cildim olmadığı için pek önemsemiyorum. Sık kilo alıp verdiğim için sadece belirli yerlere yaptırma imkanım duruyor. Yaptırırsam haber ederim buraya. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

@yolbulucu nun dediği line tattoo aslında güzel. Etrafımda yaptiranlar oldu gayette güzel duruyor. Çok basit ufakta yapabilirsin abartadabilirsin. Hem @NaZi_ nin dediği bu ne ? sorusuna çok maruz kalmayabilirsin, bu ne ? Çizgi mq. Ne ne ?

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Ben bacak baldırıma Vegvisir dövmesi yaptırmıştım. Bilek içine de yaptıranlar var. Görsellerde aratabilirsin.

Yapanda bir arkadaşımız https://www.instagram.com/minimaloves/

.
Toplam Hit: 1305 Toplam Mesaj: 28
dövme tavsiye