folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Dövüş Sanatı Yardım.

Dövüş Sanatı Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Bir sorunum var bu konuda yardım istiyorum.

Şimdi ben öncelkle herhangi bir dövüş sanatı için kursa gitmeyi planladım fakat bunun için izin çıkmadı.. 

Ben de izlediklermden ve okuduklarımdan birşeyler öğrenmek istiyorum. Biliyorum; kurs olmadıktan sonra görerek çok az öğrenebilirm ama olsun, buna da razıyım..

Sizden istediğim bu konularda usta olanlar müridler, bana yardımcı olur musunuz? Öğrenilmesi kolay bişi felan.. Kendimi korumayı öğrenmeliyim buralar tekin değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ardaguley
    Ardaguley's avatar
    Erkek

bi ara forumda boks eğitimi videoları vardı, onlara bakmalısın ve youtubede bu tür eğitim videoları mevcut. izleyip tekrar edersen işini görecektir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Taekwondo yu öneririm ama mutlaka kurs alman lazım. Bilgisayar başında oturarak tamamen teknikleri öğrenemezsin. Püf noktaları var..

Ben taekwondocuydum bıraktım :)

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yutupta aykido dersleri vardı .d korunmaya yönelik bir numaraşı spor

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı:
    -----------------------------

Taekwondo yu öneririm ama mutlaka kurs alman lazım. Bilgisayar başında oturarak tamamen teknikleri öğrenemezsin. Püf noktaları var..

Ben taekwondocuydum bıraktım :)

aynen ;)

Shaban Interactive Pro.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

http://www.sakintaekwondo.com/

Burada takıl.. Sol panelde nedir ? teknikler ? videolar felan var. Özellikle felsefesini oku..  Ama kurs almanı şiddetle öneririm. Bir sene içinde canavar gibi olursun :)

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Daniel-Koo bunu yazdı:

Burada takıl.. Soğ panelde nedir ? teknikler ? videolar felan var. Özellikle felsefesini oku..  Ama kurs almanı şiddetle öneririm. Bir sene içinde canavar gibi olursun :)

sağolasın hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Matchup
    Matchup's avatar
    Erkek

yassun bunu yazdı:

yutupta aykido dersleri vardı .d korunmaya yönelik bir numaraşı spor

Aikido yapacağına , masa tenisi oynamanı tavsiye ediyorum , refleksler güçlenir en azından :|.

Et ete değmeden zor böyle sistemleri öğrenmesi. Teknik önemlidir ama aslolan pratiktir. Ayrıca önemli olan çok teknik bilmek değil bildiğin tekniği refleks olarak kullanabilecek seviyede uygulayabilmektir. Şu bundan iyidir demesi zor ama eve kum torbası alıp vuruş tekniğini ve gücünü artırabilirsin.

Yapma imkanı varsa  belediyelerin bünyesinde judo veya serbest güreş takımları muhakkak olur. Sokakta dövüş makinasına filan dönüşmezsin ama bu sistemleri çalışması çok keyiflidir ve fiziksel gelişime çok katkısı olur , hemde bedavaya çalışabilirsin.

Bulduğumuzu sanmaktan ziyade , umduğumuzu aramaktayız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zengo
    zengo's avatar
    Erkek

sana 8 yıl kung fu yapmış birisi olarak söyleyeyim

eğer birisi seni dövmek için geliyorsa çevrendeki ilk gözüne kestirdiğin aleti al ve kapa gözünü dal :D gerisi gelir zaten ...

bu taktiğe kısaca funkontak deniyor yanlış bilmiyorsam  kendimde denedim .... adamın kafasında sandalye kırdım :D

kimse yeteri kadar meşgul değildir mühim olan önceliklerdir..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aziz2724
    aziz2724's avatar
    Erkek

mortyr bunu yazdı:

Daniel-Koo bunu yazdı:

Burada takıl.. Soğ panelde nedir ? teknikler ? videolar felan var. Özellikle felsefesini oku..  Ama kurs almanı şiddetle öneririm. Bir sene içinde canavar gibi olursun :)

sağolasın hocam.

Bendende sağol :)

Silinen konu loglarını okumaktan zevk alıyom.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

bende 11 sene karate-do ile uğraşmış olarak söyliyim.. kasmış vücutmuş eften püften şeyler

ne zaman ne yapacağını iyi ölç gerisi gelir . ilk darbeyi karşıdan bekle kavga esnasında. ana bacı olursa direk dal saniye bekleme . işin içersinde psikoloji çok büyük önem taşıyor

ilk darbeyi o vurduğunu farz edelim düşüncesi ; ulan vurdum ama ne tepki vercek ya ziker atarsa. olacaktır. ( tabi fazla ateşli değilse kavga )

ana bacı muhabbetinde sonuna kadar haksızdır vur vurabildiğin kadar yere düşürdüğün zaman yumruk yerine sağlı sollu kasık bölgesine abartmadan tekmeler at.  ( dersen bu adamda morluk olur gider darp aldırır bide tazminatmı ödicem arkadaş . ) o halde (yüz hariç ) kafasına vur yumruk tekme şeklinde .. tabi yine abartmadan.

kavgada asla acıma acınacak hale düşersin rakibini ölç.. muhabbette kavgaya sebep bişy yoktu ya ama adama vuruyorm gibisinden düşünceleri kavga esnasında sil kafandan.

fazla kızgın değilsen bile delirmiş gibi davran  zaten 1-0 önde başlarsın .

son olarak. gözünün kesmediği adamdan uzak dur. boşuna dayak yeme.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
Toplam Hit: 5975 Toplam Mesaj: 33