Dslr Makina İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    iki sorum olacak. fotografçılığa yeni başladım sayılır. ama hala makina edinemedim.neyse; birincisi tüm DSLR makinaların lensi değişebiliyor mu? ikincisi Kompakt mı DSLR mi?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugraok
    bugraok's avatar
    Erkek

dslr: (digital single reflex lens) makinaların hepsinin objektifi değişebilir.

kompakt mı dslr mi kesinlikle size kalmış. diyafram nedir, enstantane nedir, pozometre nedir ve bunlar ne işe yarar biliyorsanız başlangıç seviyesi bir dslr alın derim. yok ben bunları bilmiyorum yeni öğrenicem derseniz dslr-like makinaları önerebilirim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

yeni başlamış olsanda merakın var ve cidden ilerlemeyi düşünüyorsan orta seviye dslr al. yok ben bi iki bakarım bakalım sarcakmı beni die düşünüosan giriş seviyesi dslr al. tabi halin vaktin yerindeyse.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    sir önereceğin bi model var mı?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    bi sorumda şu, her markanın lensi farklımıdır? yani nikonun lensi canonla uyumlu olur mu?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugraok
    bugraok's avatar
    Erkek

canon 500d veya nikon d3100 bakabilirsin hocam.

canonun lensi canonla, nikonun lensi nikonla uyumludur.

ancak sigma, tamron, cosnia gibi markalar tüm slr üretici firmalar için lens üretirler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nikon d3100 alacağına pentax k-r almanı öneririm, bende var d3100 den daha performanslı

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swinlarg
    swinlarg's avatar
    Erkek

hocam bende şuan takipteyim fujifilm s1800 ve nikon l110 arasında kaldım ebayda fiyatları cok iyi gittigidiyor ve baska sitelere göre, ama gümrükte takılma durumu var o sıkıntı yaratabilir ki gümrük vergisinide verirsen türkiyedekiyle aynı fiyat oluyor :)

siyah beyaz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

uygun bi dslr al canon d1000 fln

lens uyumu bazı lensler ufak bi apartla başka diğer marka makinaya uyar fakat sen napcan şimdi lens uyumunu önce foto çekmeyi öğren standart lensle sora girersin detaya ihtiyacına göre

yürümeden koşmayı öğrenmeye çalışma hacı

evet facebook adminiyim, 300 tl den aşşa profil kapattırmak için mesaj atmayın lütfen.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

rot kerim sen ne seviyede bi dslr almak istiosn temel olarak neyin fotoğrafını çekiceksin daha önceden deneyimin varmı pm yoluyla bana ulaş yardımcı olmaya çalışırım :)

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mximus
    mximus's avatar
    Erkek

RotKerim bunu yazdı:
    -----------------------------
    iki sorum olacak. fotografçılığa yeni başladım sayılır. ama hala makina edinemedim.neyse; birincisi tüm DSLR makinaların lensi değişebiliyor mu? ikincisi Kompakt mı DSLR mi?
    -----------------------------

Eline bir makine almadan yeni başlamış bile sayılmazsın.
    İstersen tüm ders ve dökümanların altından gir üstünden çık ama pratik olmadan bunlar bir hiç.Zaten makine yardımı istemişssin giriş seviyesi ve uygun fiyatlı bir model senin için uygun olacaktır.
    2. el canon eos 450 d öneririm.(Fiyat aralığını verirsen daha net yardımcı oluruz)

En çok da kapı kendiliğinden açıldığında korkuyorum şu hayattan.
Toplam Hit: 2388 Toplam Mesaj: 14