folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Düz Liseye Geçmelimiyim?

Düz Liseye Geçmelimiyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Geçen sene anadolu lisesini kazanamadığım için düz liseye gidecektim.Son anda bir akraba tavsiyesi ile kendimi anadolu teknik lisesinde buldum.Hiç gitmek istemiyordum ama ailenin baskısı ile özelliklede pederin gitmek zorunda kaldım.Lise 1 normal problemsiz geçti ama lise 2'de tökezlemeye başladım.Bölümüm makina ve bölüm ile ilgili dersleri yapamıyorum.Teknik resim diye bir ders var meslek lisesi okuyanlar bilir berbat bir şey.Okulu isteksiz gitmemin kötü yanlarıdan biri de derslerim oldu.Şuan sekiz tane 1'im var.

Düz liseye geçmelimiyim karar veremedim.İlerde makina ile ilgili bir şey de yapmak istemiyorum.Evdekiler bir mesleğin olsun diyor.İyice kafam karıştı.Sizce ne yapmalıyım? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Geç ama pişman olma.

Üniversiteyi kazanamazsan dışarda kalırsan keşke bırakmasaydım demiceksen geç.

Hangi lise?

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

meslekte 8 tane 1 varsa düzde kalırsın 3-4 tane en fazla 5 tane meslek dersin var onlar 1 olsa anlarım ama

8 tane 1 hemde meslek lisesinde oha şahsen :|

endüstri mesleğe geçmeni tavsiye ederim

editcan:

düz lise okuyup nabcan hacı delirdinmi bu devirde en son tercihin olsun düz lise

(:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Branxian bunu yazdı:
    -----------------------------

Geç ama pişman olma.

Üniversiteyi kazanamazsan dışarda kalırsan keşke bırakmasaydım demiceksen geç.

Hangi lise?

Coşkunöz Anadolu Teknik lisesindeyim.

Makina ile ilgili bir şey istemiyorum.Bilgisayar Müh. veya bilgisayarla alakalı bir bölüm seçebilirim.Meslek lisesinde böyle bir hayali gerçekleştirmek çok zor :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

8 tane zayıf normal hocam.

bende anadolu teknik'te okuyorum her sene 9 dan aşşağı gelmiyor..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek

hocam Anadolu Lisesindeym son sınıfım daha doğru düzgün kitap kapağı açmadım nasıl böyle 8 tane getirebiliyosunuz anlamıyorum :S Herşey kitaplarda var olmadı arkadaşların anlatsın elbet yaparsın :S

Geçiş işini psychodawn a sorabilirsin oda aynı durumu yaşadı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juliet
    Juliet's avatar
    Erkek
    klasik bi laftır ama sevdiğin mesleği yap onun için uğraş.Belliki teknik dersleri yapamıyosun geç düz liseye 8 tane birin varsa. Hay o çok bilmiş akrabalar yok mu otu boku herşeyi bilirler.

011100110110000101111010011000010110111000101110011000010111011001101001
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

OdiN bunu yazdı:

hocam Anadolu Lisesindeym son sınıfım daha doğru düzgün kitap kapağı açmadım nasıl böyle 8 tane getirebiliyosunuz anlamıyorum :S Herşey kitaplarda var olmadı arkadaşların anlatsın elbet yaparsın :S

Geçiş işini psychodawn a sorabilirsin oda aynı durumu yaşadı

Şuan 5 tane var.Kendi çabamla bu kadar düzeltebildim diğer notlar hocaların insafına kaldı.İlk sınavlara doğru düzgün çalışmıyorum ikinci sınavlardan yüksek alıyorum örneğin geometriden 61 aldım ama ortalama hala bir :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    anadolu meslek 3.sınıfım.elektrik elektronik bakım onarım dalındayım.1 de 2 de bizde senin gibi pek sevmiyoduk.ama simdi imkan olsa bırakmam...endustrili olmak bambaskadır.dısardan baska gorunur ama ortam iyidir.notlarım cok iyi degildi ama senin kadar degildi :).tekniklerin hepsl öyledir seneye duzeltırsın.fazla salmıssın kendini.az gayretle cok dha ıyısını yaparsın. Unutma lise bittiğinde direk teknikersin.2 yıl okuman gerekmiyo bizim gibi .ha bi de teknik liselinin düz liseliye gore üniversite daha garantidir.fazla kaçma okuldan :) seneye düzelir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

makinayla ilgili bişi istemiyorum dediğin an zaten olay bitmiş arkadaşım evdekileri yemişim de geç neye istiyorsan inan endoğrusu başkasının aklıyla iş yapılmaz sen nie kendi istediğini değilde başkaklarının istediğini seçtinki sonra ceremesini sen çekecen sana akıl verenlermi çekecek

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

dead_march bunu yazdı:

makinayla ilgili bişi istemiyorum dediğin an zaten olay bitmiş arkadaşım evdekileri yemişim de geç neye istiyorsan inan endoğrusu başkasının aklıyla iş yapılmaz sen nie kendi istediğini değilde başkaklarının istediğini seçtinki sonra ceremesini sen çekecen sana akıl verenlermi çekecek

Hocam okula kayıt olmadan önce pedere dedim ben gitmek istemiyorum bu okula diye git elinde mesleğin olsun diye tutturdu.Bari bilişim bölümüne yazdırın dedim yok makina olsun o daha iyi cart curt.Benden daha çok inanmış makina mühendisi olacağıma :/

Toplam Hit: 2906 Toplam Mesaj: 25