folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder E-Devletten Alt- Üst Soy Görüntüleme Hizmete Girdi Sonunda

E-Devletten Alt- Üst Soy Görüntüleme Hizmete Girdi Sonunda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Baba adı avar

Ana adı tamame 

Neyce bu isimler varmı bilgisi olan varmı ?

Not : ordu fatsalı bir arkadaşımın kaydında cıktı ?

Merak icinde araştırıyor 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

ana adı : sara baba adı : asdur d.yeri : palu  bunlar kim amk :| o nasıl isim ne ismi yaw

bir ermeni daha :) 

- Şaka bi yana da devlet durup dururken ne demeye açıklıyor bunları ben anlamadım. 

Ne Mutlu Türk Doğana..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Baturay_Turkmen bunu yazdı
    ArmadA bunu yazdı

ana adı : sara baba adı : asdur d.yeri : palu  bunlar kim amk :| o nasıl isim ne ismi yaw

bir ermeni daha :) 

- Şaka bi yana da devlet durup dururken ne demeye açıklıyor bunları ben anlamadım. 

Gündemin değişmesi lazım. 

Bak herkes bunu konusuyor ,tayyip işini bilir :)

Ama ben çok memunum babam ölüyördu öğrenmek için sülalede yaşlı kalmadi gidip konuşmadığı sanki ne olacaksa ... Mevlana ziyaretimizde akıllınin biri dedi diye gitti mezarlikta dede aradı :)) adam huzuru buldu.

mutluluğunu gördüğüm için mutluyum.:)

150 yıldır aynı yerde kalmişlar. Tembeller. Biriniz gitseydiniz bari. Efkarımdan içkiye başlayacağim yakında. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

Arkadaşlar SATORİ ne ismi ya bilen müridimiz var mı? 

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı

Cumhuriyet döneminden önceki ataları osmanlı belgeleri bularak çevirmiş olmaları gerek. Bu yüzden herşey karman çorman çıkabilir. Bizdeki evrak takip işleri allahlıktır zate. Yaz ona ahmet yaz buna ayşe. Şunuda bir ermeni edelim. Şuda arap olsun. şuraya da bir çinli çizelim... Bir açıklasınlar bakalım bu soy takibini nasıl yapmışlar. Biraz zaman geçsin tam komediye dönecek bu iş.

hocam ne kese var bol bol iyi sallamışsın :))

normalde bu kayıtlar mevcut ancak sıradan halkın girmesi yasak belgeler hassas olduğu için. lisede ki tarih hocamla aramız hala iyidir araşırız konuşuruz o bana anlattığı kadarıyla akademik bir yetkiniz yoksa o belgeleride göremiyorsunuz. hatta kendisinin çalışması var soy ağaçlarıyla ilgili aşağıda ki video da hocamın muhteremliğinden söz ediliyor zaten

https://www.youtube.com/watch?v=HDeWqrXnH4s

ama bu üstte ki 2-3 postta ki olay sanırım aşağıda ki görselde yakın geçmiş dönemde yaşanan olaylar :D

Şöyle birşey ima etmişsin sanki "Cumhuriyet memurları hata yapar ama osmanlıdaki memurlar yapmaz".  Bende tam aksini iddia ediyorum. Cumhuriyet döneminde bile kayıtlar böyle ise osmanlı döneminde kim bilir nasıldı... Kim bilir kimi kimlere yazdılar, isim hatası vesaire...

Videoyu izledim. adamlar sadece bir yerleşim yerinin soy kütüğü ile ilgili kalın bir kitap yazmak zorunda kalmışlar. Videoda zaten bu işin zorluğundan bahsediliyor. Milyonlarca kişinin soy kütüğünü oluşturmak için ne kadar ve nasıl bir emek sarfedildi, bilgisayara girişleri nasıl ve ne doğrulukta yapıldı... hala merak ediyorum açıkçası.

driveshaft tarafından 16/Şub/18 23:40 tarihinde düzenlenmiştir

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

KORKUTLU neresi yahu ? ne google map , ne yukarıda paylaştığım osmanlı yer isimlerinde bulamadım. Bilen eden var mı ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

KORKUTLU neresi yahu ? ne google map , ne yukarıda paylaştığım osmanlı yer isimlerinde bulamadım. Bilen eden var mı ? 

Şanlıurfa çıkıyor hocam. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Pazarcık PKK militanı ve sempatizanları ile meşhurdur hocam. Maraş.

literatur tarafından 17/Şub/18 10:44 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    WitchKing bunu yazdı

Arkadaşlar SATORİ ne ismi ya bilen müridimiz var mı? 

Anime karakteri, yakuzalardan olabiliriniz hocam. :)

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

Pazarcık PKK militanı ve sempatizanları ile meşhurdur hocam. Maraş.

Yok hocam bu pazarcık , bulgaristan. o akrabamızın alt soyu üst soyu Dobric , Hacıoğlupazarcık yazıyor. 3üde aynı yer, kayıtlar karışık. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 187341 Toplam Mesaj: 339
nüfus